Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
    Може би вече е време да зарежете винтич залитанията и да ударите едно полупроводниково рамо на ампа. В схемите дето Спарки е дал (пост 395 стр.20) захранването е такова, отделно дето цялото аудио братство по съответните форуми припада от умиление колко хубаво свирят усилвателите от схемата и за захранването нищо не казват...
    Ми те схемите са същите. Освен диодите на захранването, които не си представям какво променят.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ясно. Вземаме със Спарки по един осцило-кокцинум и идваме да ти пием бирата. Само време да се намери.
      Вземете си и някоя звукова карта със съответния софтуер (по-напред съм дал линк). Като се пусне FFT, всичко ще се види. Дори и при много ниски нива...
      Вземете си и няколко резистора и кондензатора, при нужда да си сделате на място атенюатор и разделяне на входа. И т.н. и т.н.
      И двамата сте виждали ток, не е необходимо да съм прекалено подробен...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Открих подобен дефект при друг колега. Оправил го е като е сложил „Грец" и кондензатор на „подгряването".

        Тук не разполагам с Принципната схема. Ще поискам.
        Правия ток на отоплението пробва ли се?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Напрежението ще стане около 9 V, прекалено високо.

          Освен това, писахме многократно - прекъсването на отоплението на четирите лампи НЕ води до промяна.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Правия ток на отоплението пробва ли се?
            Пробва се изключване на отоплението за момент. Никаква промяна. За мен поне вече е ясно че брума не е по захранване и не е по отопление. Остава да е по маса или по индукция от полето на трафа, като чисто субективно клоня към второто. Още повече че отоплението е с двойна вторична намотка с общ център, вързан към масата.

            В тоя смисъл предлагам когато се събираме да нищим проблема, да опитаме да изнесем трафа на 30-ина сантиметра от всичко останало.

            ...само не знам кога ще имам време скоро. Днес съединителя на тераното сдаде, та трябва и това да правя тия дни.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              ...
              Освен това, писахме многократно - прекъсването на отоплението на четирите лампи НЕ води до промяна.
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Пробва се изключване на отоплението за момент. Никаква промяна. За мен поне вече е ясно че брума не е по захранване и не е по отопление. Остава да е по маса или по индукция от полето на трафа, като чисто субективно клоня към второто. Още повече че отоплението е с двойна вторична намотка с общ център, вързан към масата.

              В тоя смисъл предлагам когато се събираме да нищим проблема, да опитаме да изнесем трафа на 30-ина сантиметра от всичко останало...
              Пропуснал съм, или забравил, простете.

              Дано имам време да позяпам/слушам покрай вас.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Абе, стана ми интересно, та и аз бих го погледнал, ама заминавам. Като се върна декември, ако няма решение...
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Притеснява ме единствено варианта с цялостна преработка на сегашната конструкция...
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Не вярвам да се стигне до там. Има нещо недогледано.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Така, плана засега е следния: да заменя „кенотрон"-а с два 1N4007.

                      Според резултата, ще мислим нататък.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Ми смени го. Даже може в дупките на цокъла да ги боцнеш. Тока е малък. Ама според мен няма да помогне.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Брумът ще добие повече хармоници.

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            А защо просто не натиснете Людмил да дойде за пет минутки и да чуе на место проблема и да препоръча решение, все пак той е експерта в тази област, никой от тука пишещите, с цялото ми уважение не си вади хляба с изработката на усилватели, еле па ламбени.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Тук има достатъчно хора, за които тоя вид устройства не са черна кутия.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                А защо просто не натиснете Людмил да дойде за пет минутки и да чуе на место проблема...
                                Той чу проблема при взимането на усилвателя за поправка, или поне Доктора май така каза.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X