Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Мислех, че само медицината не е точна наука...
    Всяка наука в която навлезеш достатъчно престава да е точна.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      А мерил ли си мощността когато слушаш музика? Ама не когато съедите слушат твоята музика, а когато си я слушаш само ти?

      Например, нормален днешен (пък и не само) телевизор без външни говорители със сигурност не може да извади през вградените си говорители звуковото налягане, което усилвателя и колоните от темата могат. А аз рядко си гледам телевизора увеличен на повече от 20-30%. Късно вечер го гледам и на 3-4 процента и си чувам всичко. Повече ми е шумно.
      Сега сложих най-скапания "лидълски" волтмер докато слушах Ви ейч уан. Колебаеше се м/у 2 и 3 волта. Това е към 6 ома двулентова колона с основен говорител 5 инча. Отделно имам "активен" басбокс. Усилвателя е някакъв стар цифров техникс на - 20дб, а "булсаткома" е на около 30%. Предполагам, че волтмера трябва да е точен на 50 херца, а какво мери в звуковия диапазон не ми е ясно.
      Към Емануил: Не трябва да има отличим брум по-голям от шума на усилвателя. И акустиката поне докато оперира с физични величини е достатъчно точна.
      Към Людмил: Не трябва да се палите толкова. Ламповия усилвател не трябва да има брум независимо от цената. Ако го захраните само на батерии ще има ли брум?
      Последно редактирано от s_s1; 08-11-16, 19:38.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Нищо не мери.

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
          ... За мен това , което остана да се чува САМО СЪС ЗАВРЯНО УХО В КОЛОНАТА, не е брум. ...
          Всеки чува различно
          Осцило-кокцинума какво показа на тока на покой?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Когато се опре до мерене, особенно на RMS аз спазвам три прости правила. А именно на първо място FLUKE, после FLUKE и на задния край пак FLUKE. 5mV на вторичната без сигнал е приемливo, а и честотата може да се определи задоволително точно, което от своя страна дава насока къде да се рови за причина. Отново, потърси за проба друга входна лампа есс83, не руска. А защо при условие, че от 6Н2П се ползва едната половина за канал, на дъската са две?
            Последно редактирано от Primrouse; 08-11-16, 20:11.
            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
            Mark Twain
            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
              Когато се опре до мерене, особенно на RMS аз спазвам три прости правила. А именно на първо място FLUKE, после FLUKE и на задния край пак FLUKE...
              Звучи повече като фенщина, отколкото като реален съвет...
              Има и доста други производители, предлагащи квалитетни "мерилки"...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Нищо и няма на схемата, правена е многократно. Единственото, което правя за пръв път е ползването на 6н2п за входна лампа. Преди съм ползвал и 6н1п, и
                6н23п, и ecc83/85/88 (ecc88 ми е фаворит). Този път се спрях на 6н2п, защото ги имах ЧИСТО НОВИ, В КУТИЙКИТЕ, неразпечатвани.
                Ползвал съм 2 лампи заради симетрията в дизайна и да може след време, като се износят да им размени местата. На едната се ползва триода с пинове 1,2 и 3. На другата с пинове 6,7 и 8.

                За понеделник, не. Нека го погледнат и колегите, искам да чуя и тяхното мнение. По принцип е по-трудно да откриваш собствените си грешки.
                Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Аз, като представител на мнооого старо поколение, смятам за отстъпление всичко след стрелковите.

                  Не, не защото съм стар! Стрелковите уреди предлагат допълнителна информация, невъзможна за цифровото настояще.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение

                    За понеделник, не. Нека го погледнат и колегите, искам да чуя и тяхното мнение. По принцип е по-трудно да откриваш собствените си грешки.
                    Това вече звучи различно.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Е schaub lorennz, marantz, marsha и дрl, па ако щеш ворошилов и ботевчето, да не говорим за разните масови военни, клубни любителски и тем подобни да не бяха с тороидални трансформатори, бързи полупр.диоди и нискошумящи лампи?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Аз, като представител на мнооого старо поколение, смятам за отстъпление всичко след стрелковите.

                        Не, не защото съм стар! Стрелковите уреди предлагат допълнителна информация, невъзможна за цифровото настояще.
                        Цифровите имат и аналогов бар с по-висока динамика, с по-малко усредняване.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                          Когато се опре до мерене, особенно на RMS аз спазвам три прости правила. А именно на първо място FLUKE, после FLUKE и на задния край пак FLUKE. 5mV на вторичната без сигнал е приемливo, а и честотата може да се определи задоволително точно, което от своя страна дава насока къде да се рови за причина. Отново, потърси за проба друга входна лампа есс83, не руска. А защо при условие, че от 6Н2П се ползва едната половина за канал, на дъската са две?
                          Слушай сега.
                          В тоз форум капацитетите не са любители на Флуке така че си взимай думите назад
                          А и не е редно да правиш реклама на нещо дето е мааалко по качествено от евтиното китайско а е 10х скъпо.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Цифровите имат и аналогов бар с по-висока динамика, с по-малко усредняване.
                            E, ти си първият човек, който чувам да предпочита някави мигащи простотии пред стрелките, но пък безусловно имаш право на мнение и вкус.
                            (дано правилно съм разбрал какво точно е цифров аналогов бар, де)

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Цифровите имат и аналогов бар с по-висока динамика, с по-малко усредняване.
                              Има и величини като чувство, усет, инстинкт, опит придобит във времето на механичните измервания.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Слушай сега.
                                В тоз форум капацитетите не са любители на Флуке така че си взимай думите назад
                                А и не е редно да правиш реклама на нещо дето е мааалко по качествено от евтиното китайско а е 10х скъпо.
                                Не е до мангизи, а до проста съвместимост и възможности. На уреда.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X