Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Слушай сега.
    В тоз форум капацитетите не са любители на Флуке така че си взимай думите назад
    А и не е редно да правиш реклама на нещо дето е мааалко по качествено от евтиното китайско а е 10х скъпо.
    Да ме прощаваш че така, в прав текст, ама написаното от теб може да бъде квалифицирано само по един начин - глупостакис на търкалякис...
    Защо реши че хората заминаващи се с тоци, не разполагат с подобни и/или по-хубави и/или по-скъпи уреди?
    Или понеже Флюк е популярен, а другите производители в общия случай са непознати, и затова Флюк та Флюк. Звучи много ограничено...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      И сИгЪ к'во?!? Търся флук под наем за измерване тру рмс с честота 100 херца-1 к херц за измерване на напрежение в диапазон 1-10в?
      Имам и Ц 20, но не става, не е флук, нали?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        ....
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          "А вий, вий сте идиоти!"
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Току що попаднах на това за 6н2п.

            Прим 1. В случае питания накала переменным током для снижения уровня фона
            на выходе лампы на 25 - 30 дБ рекомендуется подавать между катодом и
            подогревателем постоянное напряжение (не менее ±10 В).

            Та си мисля, дали да не се пробва да се повдигне потенциала на отоплението, примерно на 50 волта.
            Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Когато преди физически махнах двете 6н2п, „брум"-ът намаля с около 3 dB.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
                Току що попаднах на това за 6н2п.

                Прим 1. В случае питания накала переменным током для снижения уровня фона
                на выходе лампы на 25 - 30 дБ рекомендуется подавать между катодом и
                подогревателем постоянное напряжение (не менее ±10 В).

                Та си мисля, дали да не се пробва да се повдигне потенциала на отоплението, примерно на 50 волта.
                Решетъчен или катоден ефект има отоплението?

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Сега сложих най-скапания "лидълски" волтмер докато слушах Ви ейч уан. Колебаеше се м/у 2 и 3 волта. Това е към 6 ома двулентова колона с основен говорител 5 инча.
                  Акп приемем показанието за вярно (в случая и 30% точност е состатъчна), това са ни повече, ни по-малко от 3 вата върху 6 омова колона.
                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Отделно имам "активен" басбокс.
                  С това трябваше да започнеш. Имаш система за вдигане на джангър и гледане на филми, не за слушане на музика.

                  Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                  Когато се опре до мерене, особенно на RMS аз спазвам три прости правила. А именно на първо място FLUKE, после FLUKE и на задния край пак FLUKE.
                  Бля-бля-бля. Фирмата не е лоша, но в много отношения е силно надценена. И алтернативи има достатъчно. И китайски, и не-китайски. Моя например (Agilent U1272A) съвсем съзнателно го избрах пред най-"легендарния" модел на Fluke, и то не заради цената. На въпросния Fluke му влияе телефон, сложен до него, например. Наздраве!

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Аз, като представител на мнооого старо поколение, смятам за отстъпление всичко след стрелковите.

                  Не, не защото съм стар! Стрелковите уреди предлагат допълнителна информация, невъзможна за цифровото настояще.
                  Ми сори, ама е именно защото си стар. Обективно:
                  - цифровите са няколко порядъка по-точни
                  - има такива, на които можеш да задаваш как да мерят, усредняват и т.н.
                  - не е никакъв проблем да се накара цифров да ти покаже същата стрелка на графичен екран, и да се държи по абсолютно същия начин. Ама никой не го прави, защото
                  - има такива с барграф, от тях има и такива с достатъчно добре работещ барграф.
                  - ако барграфа не стига, има "скопометри" - това е между мултицет и осцилоскоп - показва ти и динамиката на мереното като графика, а е с размерите на обикновен. Със сигурност дават много повече допълнителна информация от стрелковия ти уред.
                  - ако и горното не стига, при габарити колкото 2 стрелкови, има съвсем пълноценни портативни осцилоскопи, на които можеш да задаваш да правят един куп неща, преди да ти изкарат графиката.

                  Имам и аналогов скоп и си го харесвам. Ама цифровия го включвам по 10 пъти месечно, аналоговия по 2 пъти годишно, и то повече от любопитство, не от необходимост.

                  Ти не виждаше и смисъл едни по-джиджани поялници с малки размери, голяма мощност и прецизен контрол на температурата, и на съответната цена. Аз веднага мога да ти демонстрирам как някои неща просто не могат да се свършат без такъв. При елементи с размери милиметър на половин милиметър, от които някои на всичкото отгоре и лесно се предават от прегряване, и платки с пътечки, широки 0.1мм и падове 0.3мм не е лигавщина а просто необходимост. Във всички останали случаи ти позволяват да свършиш работа много по-лесно и по-бързо, отколкото с поялник за 5 кинта от пазара или с някой марков, но с 5 пъти по-големи габарити. Ми аз предпочитам да пътувам до морето с Мерцедес, вместо с Москвич или дърт Опел, въпреки че с доволно голяма вероятност ще стига с кое да е от трите.

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Е schaub lorennz, marantz, marsha и дрl, па ако щеш ворошилов и ботевчето, да не говорим за разните масови военни, клубни любителски и тем подобни да не бяха с тороидални трансформатори, бързи полупр.диоди и нискошумящи лампи?
                  Военните не вдявам за какво ги включваш в играта. Там разни досадности като брумове с подобни нива никого не интересуват.

                  За другите - все гледам трафовете са екранирани. В нашия случай не са. А причината да не се ползват поголовно тороидални е че се произвеждат трудно. Ако и с намотки с голям брой витки - още по-трудно. Само до преди 10-15 години почти нямаше от къде да купиш тороидален траф. Никъде не съм казвал че с нормални трафове не може да се направи читав усилвател. Има хиляди такива. В нашиа случай подозренията ми са че брума е в следствие на индуциране на напрежения от захранващия траф в околните елементи. По захранване се видя че не е. Там нямаше и отчетливо да се чуят увеличени хармоници само заради заместването на кенотрона с диоди. Не и при филтрация като в обсъждания усилвател за мощностите, които дава. Обикновен не "soft-recovery" диод увеличава именно излъчените смущения от трафа, чиято разсеяна индуктивност е основен виновник за всякакви токови и напреженови скоци и чуруликания из намотките и около тях. Имало си е начини за борене с тях и когато такива диоди и тороидални трафове на прилична цена е нямало.

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  E, ти си първият човек, който чувам да предпочита някави мигащи простотии пред стрелките, но пък безусловно имаш право на мнение и вкус.
                  (дано правилно съм разбрал какво точно е цифров аналогов бар, де)
                  Аз съм втория. Стрелкови съм имал, сега нямам, и не изпитвам никаква нужда от такъв. Имам 4 цифрови мултицета и 2 осцилоскопа, които ми дават на порядъци повече информация и точност от стрелкови уред с огледалце. Което не ми пречи например в колата да си предпочитам стрелковите, при това механичните такива. И не защото емуирани на графичен екран стрелки се държат по-зле, а защото се виждат по-зле.

                  Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
                  Току що попаднах на това за 6н2п.

                  Прим 1. В случае питания накала переменным током для снижения уровня фона
                  на выходе лампы на 25 - 30 дБ рекомендуется подавать между катодом и
                  подогревателем постоянное напряжение (не менее ±10 В).

                  Та си мисля, дали да не се пробва да се повдигне потенциала на отоплението, примерно на 50 волта.
                  Брума си е там и когато отоплението се изключи за момент. Ясен и Емо опитаха и това. Както вече споменах - при всичките опити до момента, не виждам никакви индикации брума( или поне значимата част от него) да е заради захранване или отопление. При паралелен кондензатор не се променя, при неработеща половин вторична намотка не се променя, при изключено за момент отопление пак не се променя.

                  Докторе, я махни крайните лампи (освен ако някой няма някакви съображения това да навреди на нещо) и виж дали има брум. Щото ако и тогава има поне една от евентуалните причини ще е пределно ясна.
                  Последно редактирано от sparkybg; 08-11-16, 23:23.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Моя например (Agilent U1272A) съвсем съзнателно го избрах пред най-"легендарния" модел на Fluke, и то не заради цената. На въпросния Fluke му влияе телефон, сложен до него, например.
                    Може ли малко по подробно за избора на Хюлет Пакард?
                    С кой модел на Флуке го сравнихте?
                    Благодаря
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                      Брума си е там и когато отоплението се изключи за момент. Ясен и Емо опитаха и това. Както вече споменах - при всичките опити до момента, не виждам никакви индикации брума( или поне значимата част от него) да е заради захранване или отопление. При паралелен кондензатор не се променя, при неработеща половин вторична намотка не се променя, при изключено за момент отопление пак не се променя.
                      А не помня писахте ли, дали при изключване от мрежата изчезва, да се остави само на разтоварващите се кондензатори?
                      А и при замасяване на входа?

                      Ако някой страничен наблюдател прочете темата, предполагам ще вземе твърдо решение, "...да не си взима такъв усилвател"

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Аз съм втория. Стрелкови съм имал, сега нямам, и не изпитвам никаква нужда от такъв. Имам 4 цифрови мултицета и 2 осцилоскопа, които ми дават на порядъци повече информация и точност от стрелкови уред с огледалце. Което не ми пречи например в колата да си предпочитам стрелковите, при това механичните такива. И не защото емуирани на графичен екран стрелки се държат по-зле, а защото се виждат по-зле.
                        През цялото време си мислех, че се говори за стрелкови индикатори за ниво на сигнал на усилвател, щото темата все пак е за усилватели. Сега, преглеждайки внимателно, се разбира, че става въпрос за измервателна апаратура. Там предимството на цифровото представяне са абсолютно безспорни (за мен).

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          А не помня писахте ли, дали при изключване от мрежата изчезва, да се остави само на разтоварващите се кондензатори?
                          А и при замасяване на входа?

                          Ако някой страничен наблюдател прочете темата, предполагам ще вземе твърдо решение, "...да не си взима такъв усилвател"
                          Писаха,изчезва,ама сега темата е друга
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Може ли малко по подробно за избора на Хюлет Пакард?
                            Agilent са отделна от HP компания много преди да го купя въпросния мултицет. Сега са Keysight.

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            С кой модел на Флуке го сравнихте?
                            Еми с който е сравним - Fluke 87V. Agilent-а беше несъществено по-евтин когато го купувах, та цената не ми е била водеща. И двата си имат плюсове и минуси - то идеален уред няма. Взех го заради скоростта и микроамперните обхвати, ако помня добре.

                            Не казвам че Fluke са лоши. Просто не робувам на марки. Има и няколко китайски фирми, които правят не-лоши неща, но не са драстично по-евтини, за разлика от тия по сергиите на кварталната бакалия или в Lidl. Имам китайски L-C-R метър например, мерещ и паразитностите, на каквато честота си избереш. Еми освен леки фирмуерни простотии (каквито имат абсолютно всички, включително Fluke) нямам други забележки. Просто не струва 20лв, а много пъти по 20, нищо че е китайски.
                            Последно редактирано от sparkybg; 09-11-16, 09:49.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Agilent са отделна от HP компания много преди да го купя въпросния мултицет. Сега са Keysight...
                              Първоначално бяха HP. След това, подразделението им за измервателна техника се отдели, и стана Agilent. Впоследствие станаха Keysight.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                И сИгЪ к'во?!? Търся флук под наем за измерване тру рмс с честота 100 херца-1 к херц за измерване на напрежение в диапазон 1-10в?
                                Имам и Ц 20, но не става, не е флук, нали?
                                Не, определено не става с Ц20, за писаното от мен по-горе. А ти ползвай към дърводелски метър и калем ако те влече. С Fluke нещата ми напомнят историята за голфа и майбах на кръстовище в Перник. Имам няколко ц-та през goerz но fluke най- ми пасва на понятието.
                                Последно редактирано от Primrouse; 09-11-16, 13:03.
                                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                                Mark Twain
                                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X