Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Другото лице на електрическото гласуване

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Другото лице на електрическото гласуване

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ... И не, не е манипулация защото така работи демокрацията. От значение са само тия дето са пуснали вот.
    Ами да. А те са недостатъчно, поради което референдумът остана под границата, над която становището с по-голям % става задължително. Т.е. въпросът остава да се решава от парламента, което така или иначе можеше да стане и без референдум.

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Всеки е имал ПРАВО да гласува - след като не е - значи е оставил АЗ да реша вместо него! Няма какво да буташ под носа % гласували от имащите право.
    Ами според законите излиза, че нямаш право да решаваш, защото не можахте да докарате %.

    И изобщо, какъв ви е проблемът? Нали правилната партия е на власт със солидни %.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Другото лице на електрическото гласуване

      Защо, колега смяташ, че 35% от населението не са представителна извадка за цялото население? Как реши, че останалите непременно са против? Против са, ама друг път! Изведнъж много рязко гласоподавателите ще се увеличат с 1 000 000. И всичките ще са от по-интелигентната част от народа. Познай какво следва от техния избор...
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Другото лице на електрическото гласуване

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        И изобщо, какъв ви е проблемът? Нали правилната партия е на власт със солидни %.
        Странно - аз гласувах за кмет, районен такъв и общински съветници? И бяха от поне две партиЙ де, щом туй ще те успокои.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #19
          От: Другото лице на електрическото гласуване

          Такаа, я кво интересно, макар и очаквано

          с "Да" са отговорили 92.06% от пусналите бюлетина зад граница
          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/...=exclusivenews
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Другото лице на електрическото гласуване

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            И не, не е манипулация защото така работи демокрацията. От значение са само тия дето са пуснали вот.
            Да де, ама специално за референдум от една избирателна активност нагоре вече има задължителен характер по отношение на това какво ще свършат ония, дето се пишат "законодатели", а така, както се случва вече за втори път, си правят каквото искат, нищо че гласувалите "ЗА" може да са повече от половината гласували на предните избори, макар в случая да не знам дали е така.

            Мен в тия избори ме втрещяват двата резултата от над 70% в полза на някой кандидат, и конкретно към 85 в единия случай. Това май се случва за сефте напоследък. Не коментирам конкретния кандидат - в голям град такъв резултат колкото и да се манимулира (не казвам че е манимупиран, нито че не е) е доста трудно постижение.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Другото лице на електрическото гласуване

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              З ... Изведнъж много рязко гласоподавателите ще се увеличат с 1 000 000. И всичките ще са от по-интелигентната част от народа. Познай какво следва от техния избор...
              Има ли смисъл за н-ти път да се подновява спора и да дъвчем отново и отново нещата от 2 предишни теми?!? Не виждам смисъл да се спори с вас с аргументи. Вие сте се вкопчили като удавници за сламка в мантрата, че избирателната активност щяла да скочи с 1,000,000 и то непременно от "по-интелигентната част от народа" и я повтаряте като латерна. Кой ги направи тези сметки и на основата на какво - не е ясно. Ама един милион гласове (и то, разбира се, дадени за правилните партии) звучи тежко, тежко. Все едно в чужбина отидоха само "умните и красивите" ...

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Такаа, я кво интересно, макар и очаквано

              с "Да" са отговорили 92.06% от пусналите бюлетина зад граница
              http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/...=exclusivenews
              А участвалите в референдума в чужбина като абсолютна бройка са ... ?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Другото лице на електрическото гласуване

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Мен в тия избори ме втрещяват двата резултата от над 70% в полза на някой кандидат, и конкретно към 85 в единия случай. Това май се случва за сефте напоследък. Не коментирам конкретния кандидат - в голям град такъв резултат колкото и да се манимулира (не казвам че е манимупиран, нито че не е) е доста трудно постижение.
                Мога само да ти дам пример от второ лице - брат ми си зе булка от Бургас преди години и е зет там сега - просто каза, че човека си върши работата и всички негови познати ще гласуват за него.
                А брато е далеч от политиката и не е пристрастен.
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #23
                  От: Другото лице на електрическото гласуване

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Мога само да ти дам пример от второ лице - брат ми си зе булка от Бургас преди години и е зет там сега - просто каза, че човека си върши работата и всички негови познати ще гласуват за него.
                  А брато е далеч от политиката и не е пристрастен.
                  Както казах - не коментирам качествата на конкретния кандидат, нито това дали има манипулация. Ако въпросните 80 и кусур процента отразяват реалността - какво по-хубаво от това? Дай боже всеки град да се сдобие с кмет с над 80% одобрение, без значение от коя политическа сила е издигнат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Другото лице на електрическото гласуване

                    Специално за Чавдар
                    http://www.dnevnik.bg/analizi/2015/1...ritaren_rejim/

                    Не съм съгласен с всичко но това да:


                    И сега – какво правим?

                    В българските условия, обикновено отговорът на този въпрос е: "Духаме (супата, например)". Но всъщност ние знаем, че всеки опит за установяване на авторитарен режим в България, освен ако не е съпроводен с масово изтребление на хора, се проваля. Обществото се вдига на бунт. Или намира начин да изхвърли в канавката ония, които му викат "тия". Неочакваната народна подкрепа на електронното гласуване показва, че не всички са съгласни да целуват ръка и да се договарят с властта. Имаме и опита на протестите от последните години. Членството в НАТО и ЕС е, все пак, някаква бариера пред въвеждането на откровена диктатура.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Другото лице на електрическото гласуване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ... без значение от коя политическа сила е издигнат.
                      Именно, това се опитвам да твърдя и аз през цялото време, щот не робувам на партии!
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Другото лице на електрическото гласуване

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Специално за Чавдар ...
                        Ако искаш да ми посвещаваш публикации, защо, примерно, не напишеш една, в който да ми обясниш с думи прости (като за прост човек, дето е далеч от твоите висини) какво ще промени магическата пръчка, наречена "дистанционно електронно гласуване", при положение, че и при него (както и с хартиената бюлетина) пак ще избираш между ГЕРБ (Партията с главно П, която вече гони процентите на Тато), ДПС, затъващата БСП, някакви набедени Реформатори и вся остальная политическая сволочь?!? Само не ми почвай пак за умните, красивите, по-интелигентните и т.н., оти той и царот ни внесе от чужбина едни представители на "по-интелигентната част", които видяхме какви ги свършиха ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Другото лице на електрическото гласуване

                          Нищо няма да промени щото не е магическа пръчка.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Другото лице на електрическото гласуване

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Именно, това се опитвам да твърдя и аз през цялото време, щот не робувам на партии!
                            Аз отдавна съм на мнение че всички избори трабва да са мажоритарни на 100%. Тогава и партиите в парламента ще са маргинална последица от избраните кандидати, вместо 25 години да гледаме едни и същи тъпу муцуни по телевизора, дето всичките ги знаем и какво могат, и какво ще направят, и че и двете нямат нищо общо с предизборните им обещания.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Другото лице на електрическото гласуване

                              Чавдаре, 10% от тия в чужбина да гласуват в повече и Атака и АБВ няма да влязат у парламенто, а изцепки като капута ще са напрактика невъзможни и ужасно скъпи. Провери в Естония има ли руска партия като Атака, при положение че ще е по-евтина.

                              10% в повече от всички емигранти = на всички гласове на ДПС от Турция.

                              А най-важното е бързи и евтини избори/референдуми! Която бързина ще изтощи всякакви олигарси при желание
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #30
                                От: Другото лице на електрическото гласуване

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Аз отдавна съм на мнение че всички избори трабва да са мажоритарни на 100%. Тогава и партиите в парламента ще са маргинална последица от избраните кандидати, вместо 25 години да гледаме едни и същи тъпу муцуни по телевизора, дето всичките ги знаем и какво могат, и какво ще направят, и че и двете нямат нищо общо с предизборните им обещания.
                                Тука с напълно прав - и според мен на нас ни трябва мажоритарен вот.
                                Въпрос на едно референдумче.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X