Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
    Колега, не искам да се заяждам....
    Ти случайно да се казваш Радослав и да се занимаваш с пластмасови профили?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      О-сенсей...
      извън темата. Първо, обръщението е О'Сенсей и означава най-първи от по-старите и ако го употребяваш в саркастичен стил означава голяма подигравателна обида. Твърдо заставам зад тезата, че не си имал тази информация в предвид.
      Утре ще пусна няколко " демоде" часовници. И една мечта.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Ти случайно да се казваш Радослав и да се занимаваш с пластмасови профили?
        Така се казвам, ама само с това не съм се занимавал ...

        Не, Пламене. Явно ме бъркаш с някой, но е възможно и да сме се виждали във Варна.
        До преди две-три години, когато тренирах по-редовно, ходех често натам на лагери и семинари. На всяко състезание съм водил групи от Монтана, а до преди 5-6 години не пропусках участие и аз, ама вече съм дърт за толко бой (че на състезание се яде МНОГО бой ) и спрях да се състезавам.
        Поздрави!

        П.П. А що се отнася за обръщението на Bat_Pepo - няма проблем, не му се сърдя, дори да е имало ирония в него, даже му благодарих за повишението, че съм само I-ви дан, все още , а сенсейте са от трети до пети

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Вложих приятелско - шеговит нюанс,без ирония и сарказъм.Изобщо,наистина,нямах понятие,че е обидно обръщение Просто на аватара на Ради е един,към който така са се обръщали...
          Последно редактирано от Bat_Pepo; 21-03-16, 08:16.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpeg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5707636Rado еднодневката с батерия от 2 лв

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpeg
Прегледи:1
Размер:367.6 КБ
ID:5707637Един 16 годишен ветеран

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5707638И това оранджево нещо ми се иска да си го сложа в шкафа, че не нося по принцип часовници
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Баш си е за носене тоя.Планет океана го има и в други цветове,верижки,каишки...пък и в два размера..?Аз го харесвам най-много от омегите.
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                Баш си е за носене тоя.Планет океана го има и в други цветове,верижки,каишки...пък и в два размера..?Аз го харесвам най-много от омегите.
                ....и ако говорим за ИСТИНСКИ часовник то тоя е на едно от пьрвите места като сьотношение цена/качество
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Привет колеги, имам от няколко месеца - Casio G shock 5444:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gst-w100d-1a4-hodinky-casio.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5707880

                  Въпросния модел е с радио сверяване и е нагласен автоматично и периодично да хваща сигнал и коригира часа и датата, питането ми е тази вечер като местим стрелките с един час, дали при радио сверяването автоматично ще си премести стрелката с един час, като си е нагласен вече за нашия часови пояс, или трябва ръчно да го настроя на лятно часово време, как е при вашите часовници с радио сверяване?

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Здравейте, сам ще си се настрой за новото време. Имам подобно касио, но при мен някак не се получава заради местоположението ми. Около мен има високи блокове, а аз съм на първи етаж, но съм го виждал да си хваща сигнала пред Центъра за хигиена на бул. Гешов и да се сверява.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Сверяването е по спомени 3 опита на денонощие като за нашата зона първият май е в 3 АМ.
                      След това всеки следващ час прави още 2 опита.
                      Поне при тротрек може да се направи ръчен опит по всяко време.
                      Дали ще успее да се свери зависи от прохождението на ефира - това си е радио-канал.
                      От местоположението също.


                      Моят в района на Перник лятно време се сверява успешно всяка нощ и при това на ръката ми.
                      Зимата успеваемостта в същите условия е примерно веднъж на месец, понякога и по-рядко.
                      Шанса за успешно сверяване се вдига драстично ако часовника се остави на прозорец например насочен на северозапад.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Във Варна ми се сверява само ако съм го оставил на прозореца...
                        В западна България се сверява почти всяка нощ..
                        Нямам горния модел, но на друго Касио трябва да съм го оставил на 'АУТО' за да смени часовата зона... Логично ако е оставен на 'зимно' или 'лятно' часово време няма да смени часа...
                        Последно редактирано от slowtraveler; 26-03-16, 14:09.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          При смяната на часовото време аз най-често го корегирам за да не се налага да чакам няколко дни че да хване сигнал сам.
                          Но както е казал колегата трябва да е настроен на ауто за да го направи.
                          На снимката най-долният дисплей дето пише SIG в нормална ситуация е индикатор, който показва дали се е сверявал сам в изминалите няколко дни.
                          При протрек ако няма успешно сверяване около 3 дни угасва.
                          Искам да кажа, е поне на моят не е индикатор за сила на радио-сигнала в реално време.
                          Наистина показва сила на сигнала само когато е в ръчен режим на сверяване.
                          Предполагам има същата функция и когато се сверява сам но не съм стоял през нощта да го дебна.
                          Самият опит за сверяване трае 2-3мин и през това време показва колко силно "чува" фара.
                          Освен това трябва да има функция да покаже и дата, когато за последно се е сверил.
                          Поне при протрек има такава.

                          Изобщо тази възможност е супер но определено не трябва да се разчита на нея за смяната на времето.
                          Не и в София.
                          Аз винаги проверявам кога точно се е сверил на др. ден че веднъж стана неприятна грешка.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            За нашия регион и настройки PAR - Paris; ATH - Athens автоматичният прием на радиосигнал е шест пъти на денонощие:

                            За да приеме сигнала и да се свери автоматично, часовникът трябва да е настроен в режим автоматичен прием, като при това трябва да е в режим на показване на текущото време /Timekeeping Mode/ или световен часовник /Worold Time Mode/ - час в някоя от световните часови зони. Но България е на границата дори и на външния периметър от 1500км, където радиосигналът може да се приема, като половината от страната излиза от тази зона:

                            Затова във Варна приемането на сигнала е допълнително затруднено. За по-добро приемане на сигнала е препоръчително часовникът да се свали от ръката за през нощта, когато приемът е по-добър и да се постави изправен или легнал на перваза на прозореца насочен с 12ч. навън:

                            Радиосигналът съдържа настройки както за точен час, така и за зимно/лятно часово време и ако часовникът е в автоматичен режим на приемане на радиосигнал, автоматична смяна на часовото време/Auto DST/ и приеме сверяващ сигнал автоматично ще смени времето от зимно в лятно и обратно:

                            Ако имате проблем с приемането на радиосигнала е по-добре да настроите часовника в ръчен режим и да правите сверяването в удобен за вас момент ръчно.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              И аз имам едно питане. Харесал съм си g-shock, ама ръката ми е слаба и като го сложа каишката ме дразни. Могат ли да се режат, защото една продавачка ми каза, че не можело?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12900216_1344213678928622_1074222249_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5707919
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Браво, много точно.
                                Наистина прави 6 опита а не 3 както мислех.
                                Сега проверих в мануала на моят... Същото е.
                                Вероятно принципа е същият за всяко касио.

                                Сега погледнах моят, койсто от месец и половина стои на прозореца заради сергейко-то.
                                Вярно, не на северният прозорец но съм го оставил все пак на светлина за да си подържа батерията.
                                Както се вижда се е сверил за последно на 4 февруари, тоест преди почти 2 месеца.

                                Иначе лятото почти всяка нощ.
                                И то без да е на прозореца [emoji5]



                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X