Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ами аз точно дизайна от ‘80 на часовниците касио харесвам но и е гумено-пластмасовате им корпуси и каишки.
    Това, което е съвременната визия на жишок например не бих купил и дори носил.
    Този с дизайн от преди 40 години и в същото време метал трябваше да е баш какво ми харесва.

    Но сервизиране за 1 година не беше предвиждано.

    В интерес на истината модела е стряскащо тежък.
    Това е никакъв метал но усещането е за чугун
    Също беше неприятна изненада.
    Имаше го и в титаниев корпус но по-добре на не коментираме колко струваше



    Враг усраине

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Преди години си взех Патфайндър титан , ама се оказа , че освен каишката рингчето около дисплея , друго титаниево няма. Добре , че беше втора ръка

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Недей че си припомням гарминската гавра.
      Там дори скапаната каишка беше лайняна гуменетка но с титаниеви пластинки от горната страна.
      За малко под 3 бона - толкова.
      Касиото за 3К поне съм сигурен, че е изцяло титаниево!


  • Че не си взе един айфоночасовник...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Смърф саатняк?
      Не, мерси с мотор съм
      Враг усраине

      Коментар


      • Това е вариантът с титаниев корпус на тоя модел жишок:

        https://casio.bg/casio-m-zhki-chasov...w-b5000tcm-1er

        Та при мен розаф бил, тежък бил, не работил къ треве…
        Ай сиктир ве - за пес’тин лева - толко
        Враг усраине

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Това някаква шега ли е!? И кое в това нещо го прави да струва 3 400 лева!?🙄

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Явно не е - цената на модела е сходна на различни места.
          Като купих моя в част от тях този модел поне пишеше, че е наличен.
          Според мен все някой е решил, че наистина има защо да струва толкова

      • Бях писал тук преди години в темата за едно мое 9 годишно Casio - GST-W100D-1A4ER, работи отлично и никога батерията не е падала от максималната чертичка H , нося го само като ходя по преходи на планина, язовирите, през останалото време смарт часовник в града, използвам го главно заради смарт връзката слухов апарат, смарт масовник и смартфона, както и нотификациите от приложенията чрез вибрацията на часовника.

        Току що снимах моя часовник:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2044.jpeg Прегледи:0 Размер:924.4 КБ ID:6951393


        Моя смарт часовник със оригинална титаниева верижка, не ме питайте колко струва

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2043.jpeg Прегледи:0 Размер:302.6 КБ ID:6951394

        Най-хубаво е да имаш часовници за излети и за в града
        Последно редактирано от Еделвайс; 14-01-24, 08:05.

        Коментар


        • Невероятно колко сме различни хората
          Ето точно това са двата вида часвници за които казах, че не бих носил.
          Като цената няма отношение към това - даже да са ми подарък бе бих.
          Не че такъв сценарий е възможен - няма как някой да ме познава и да го направи
          Враг усраине

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Именно, затова хората сме различни

        • Добре де, за какво ги ползвате тия водомери? Аз мрънках, мрънках, че нямам ден, освен дата, и си купих някакъв ситизен еко драйв с ден и дата за 2-300 лева и лично аз повече не търся от часовник.

          п.п. Иначе във фейсбук ми излизат някакви търгове за стари механични часовници, такова бих си взел, за гъзария.

          Коментар


          • r34c7
            r34c7 коментира
            Редактиране на коментар
            Освен за гмуркане и шляпане във вода нося Г-шок винаги в планината. Сензора за атмосферно налягане (същото като при про трек) е доста чувствителен и прецизен. Като се научиш да разчиташ хистограмата на атмосферното налягане можеш доста точно да предвидиш какво ще е времето в следващите 3-6 часа. Можеш да го настроиш и да пищи при предстояща рязка промяна на времето, има си предимствата пред всичко друго, което показва само часа. Моя последно ме спаси септември месец, по сигнал и разчитане успях да сляза в ниското навреме и избегнах адска буря.

            Има компас, но колко е точен не мога да кажа.

        • Тая тема ме подсети,че имам един Сейко,дето преди около 20 години, нещо му стна. Върви малко и спира. Та някой знае ли дали все още има място,дето се ремонтират механични часовници? Ако е в Бургас,още по-добре.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • r34c7
            r34c7 коментира
            Редактиране на коментар
            В друг форум има добри отзиви за услугите на ул. Цар Асен 1.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            За Бургас не знам , ама в Русе има .

          • r34c7
            r34c7 коментира
            Редактиране на коментар
            За София силно препоръчвам услугите на ателие Импулс - Христо Лозанов, 0898414145. Работи с куриери, много отзивчив и коректен, използвал съм услугите много пъти, включително ремонти.

        • Малко встрани... Следва ли батерията на соларния часовник да се разглежда като вид акумулатор и полезно ли е, чат-пат, да се разрежда, с оглед удължаване на живота ѝ, запазване на капацитета и т.н.?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • r34c7
            r34c7 коментира
            Редактиране на коментар
            Не, предвидени са да се носят всеки ден и да са си винаги на high...не мисля, че има как да й се удължи живота с разни пинизи.

        • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Малко встрани... Следва ли батерията на соларния часовник да се разглежда като вид акумулатор и полезно ли е, чат-пат, да се разрежда, с оглед удължаване на живота ѝ, запазване на капацитета и т.н.?
          То е точно вид акумулатор.
          Иначе няма как да не се съглася с глупавоят бот - не се очаква да правиш нищо специално за нея.
          Единственото, което може да се направи ако нивото и падне под критичен минимум е да се остави за ден-два на пряка слънчева светлина.

          При падане под някакъв санитарен минимум протрека например отказва да показва данни от сензорите си.
          Като часовник продължава да работи и не досажда с никакви панически съобщения за грешка.

          Аз наскоро сменях такъв акумулатор на охранителна камера:

          https://store.comet.bg/Catalogue/Product/51435/

          Модела се изполва и в някои модели часовници на Касио!
          Враг усраине

          Коментар


          • Така, преди около седмица ми се обадиха от сервиза, че розАвият жишок е готов.
            Сменена батерия по гаранция, никакво плащане.
            Тия дена ме валя с него, няколко пъти под душа - няма странични ефекти.
            Иначе батерията стои на... Не зная колко е това, може би 3/4:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_20240212_075226.jpeg
Прегледи:200
Размер:113.8 КБ
ID:6955005

            Но не съм го зареждал че нито е имало слъне нито пък време.
            А трябва време за да се разбере дали проблемът е разрешен.

            Но като и без друго ходих на място им оставих за същото и протрека ми.
            При него батерията показва високо ниво H но при опит да се превключи на данни от някой сензор започва да мига едно мъничо R и съответно данни липсват.
            За кой да е сензор важи - компас, барометър или термометър.
            Според инфо от нета това е индикация за грешка, която се получава при много стара батерия, каквато е моята.
            Ако се зареди на слънце въпреки, че батерията уж е на макс - сензорите се оправят за малко.

            В сервиза щели да диагностицират и ако е баКтерията - около 30лв за нова.
            Колкото предполагам би струвала и тази за жишока, ако не беше в гаранция.

            Враг усраине

            Коментар


            • r34c7
              r34c7 коментира
              Редактиране на коментар
              Остави ги и двата на прозореца за 1 седмица и ще се заредят. Поне от моите ми се струва, че стига да са над 50% батерия все са на H. Имаше някакви сервизни менюта, в които пишеше на колко волта зарежда солара, на колко е батерията и още хиляда работи, но не помня комбинацията. Тя пък сигурно е различна за различните модели, та и да ти кажа няма да ти свърши работа.

          • Вчера от сервиза ме информираха, че проблема на PRW-1300, който им бях оставил за диагностика и евентуално подмяна на батерията е различен.
            Оказал се механизма в частност сензорите а не в батерията и не могат да го ремонтират.
            Жалко понеже вече почти има сантиментална стойност

            Първоначално ми мина през ума да го сменя с нов но нямам фаворит.
            Може би само PRW-30, виждал съм го на живо и би ми харесал ако не беше скапаната гума.
            Гледам има PRW-31 изцяло от титан но не на нашият пазар.
            Не че е голям проблем но не ми се занимава с покупка отвън.
            И ще доближи опасно до 1000лв, които не ми се дават за саат.
            На финала май няма да правя нищо, че е по-лесно
            На планина със или без саат - ръчният гармин задължително е в раницата.
            Жишока пък може да е розАв и да тежи колко супорт на струг ноо работи.

            За него ще изчакам някакакъв по-слънчев период и ще го оставя наистина да се зареди хубаво на директна светлина.



            Враг усраине

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              За часовник е сложно - трябва и да се харесва на собственика.
              Пък аз вече писах, че не харесвам гумено-пластмасовият дизайн.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Аз имам PAG-80T , който трябваше да е титаниев, ама само верижката и ринга се оказаха такива . В момента му търся някакъв заместник , че много ми пречи вече , ще се сменя с нещо малко и лекичко , после е твой да си сантиментиш на вояля

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              PRW-30 е разкошен, първият път като го видях на живо във витрината на едно фърчище не го купих само заради гумената каишка.
              Иначе на картинки в нетя не съм му обръщал никакви внимание.
              Семпъл, изчистен дизайн, лек като перце, не се натрапва като останалите кютуци, вкл моите.
              PRW-31 е 1:1 само че изцяло метален.

              Иначе сегашният PRW-1300 и той е така - метал е само безела и ланеца.
              Всичко останало пак е пластмаса.

          • Реших да послушам един таласъм, който разправя на часовникар вера да нямаш.

            Това по повод твърдението им, че протрек-а ми нямал проблем с батерията а с механизъма.
            Това пораждало инцидентните проблеми с измерванията от трипъл сензора.

            Намерих подходяща презареждаема баКтерия за 25лв в Българистан, модел CTL1616.
            С доставката - към 30.

            Сменя се както на всеки електронен саатник - даже за мен е фасулска работа.
            Има процедура по ресет след това и е описана върху лепенка на старата батерия.

            Както се и подозираше май изобщо не го бяха отваряли!

            Вече 3 или 4 ден работи с новата батерия.
            И всеки път като превключа на показания от сензорите продължава да работи нормално.

            Май просто не им се е занимавало на спецовете с дъртото ми касио



            Прикачени файлове
            Враг усраине

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X