Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Благодаря ви колеги за подробната информация , оставил съм часовника до прозореца и по-късно забелязах че се появи надпис - RCVD, дали значи че е хванал сигнал? Ще го оставя до утре на прозореца и ще видим какво ще стане

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      И аз имам едно питане. Харесал съм си g-shock, ама ръката ми е слаба и като го сложа каишката ме дразни. Могат ли да се режат, защото една продавачка ми каза, че не можело?
      [ATTACH=CONFIG]858915[/ATTACH]
      Ако не си го купил все още, по-добре си купи такъв с удобна за теб каишка.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Аз го оставих сега на северният прозорец за през ноща но не мисля, че ще успее.
        Преди малко направих опит да го синхронизрам ръчно - никакъв шанс.
        Показваше само 1 сегмент за сила на сигнала.
        Ще "чакаме" лятото [emoji2]
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          При мен в Пловдив няма никакъв проблем,сам си сменя времето и редовно се сверява.Живея на 3+ етаж в къща вечер го свалям но не го оставям на прозорец.Това за G-shock-а по нагоре в темата.

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            ........... забелязах че се появи надпис - RCVD, дали значи че е хванал сигнал? .............
            Да, RCVD е съкращение от Received, а при някои модели GET - /Приет сигнал/. Когато не успее да приеме сверяващ сигнал се появява ERROR - грешка при приемането.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              ERR също [emoji9]
              Може би утре сутрин ще прочета нещо различно, но едва ли.
              Това не е повод за разплитане на ръкави - машинките са достатъчно точни и без нужда от ежедневно сверяване.


              Враг усраине

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                Да, RCVD е съкращение от Received, а при някои модели GET - /Приет сигнал/. Когато не успее да приеме сверяващ сигнал се появява ERROR - грешка при приемането.
                Мерси за обяснението, сега погледнах пак часовника, вече няколко часа си седи този надпис RCVD не ми е изписвал ERR, а дано си приеме сигнала както трябва, ще пиша утре при резултат.


                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                ERR също [emoji9]
                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Може би утре сутрин ще прочета нещо различно, но едва ли.
                Това не е повод за разплитане на ръкави - машинките са достатъчно точни и без нужда от ежедневно сверяване.





                Пробвал ли си да го сложиш отвън на балкона или на перваза за още по-добър сигнал?, само закрепи добре часовника ако го слагаш на перваза, да не го духне вятъра.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Зад или пред стъклото е без значение.
                  То е съвсем обикновено, тоест е прозрачно.
                  А и аз изобщо не се вманиачавам в тази работа.
                  Полезна възможност, която работи понякога и толкоз.
                  За съжаление точно при смяната на времето, когато наистина е много полезна обикновено не рботи тук.
                  Всички казват, че отатък балкана е друга бира.
                  Ще видим утре де, от чисто любопитство.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Това със сигнала/сверяването е малко Тото2 (в България имам предвид). Моя Рейнджман твърдо не желае да приема сигнал в София (Дружба 2) - нито лятос, нито зимата, независимо колко го оставям да кисне на прозореца (западен). В същото време се сверява без проблем (ежедневно), както си ми седи на ръката, на 180 км на изток от София, и то в доста тясна долина където по презумпция сигнал не трябва да пробива ама хич.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Аз съм успявал да синк-вам лятото на ръчен, пред деня в градинка в ПБ - Младост 4...
                      Естествено не винаги става.
                      Но е тото, да.
                      Иначе и днес не успя, както очаквах. Бутнах си го с 1 час мануално, както винаги по това време.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        На мене на колата часовника ми се сверява с радио сигнал от тая кула, но при смяна на времето никога не успява, хем съм го чакал и по седмица!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Тава с авт. сверяване, дали се отнася и за Citizen?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Кое точно, че работи според зависи, ли?
                            Ами за всеки часовник с такава възможност се отнася, да.
                            Колкото повече се приближаваш към Западна Европа, толкова по-надлежно работи.
                            Всъщност всичко зависи и от антената, нали е радио-сигнал.
                            Каква точно антена може да се сложи на един часовник?!?

                            Аз погледнах сутринта - касиото за около 2 месеца е мръднало напред с 15 сек.
                            Механичното сергейко за приблизително същият период е под минута.

                            Като се замисля, с нито едно от двете не изстрелвам ракети, че радио-сверяването да е особен проблем... И за двата
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              И за мен това автоматично сверяване е малко излишно - питах по-скоро от любопитство, а не че ми е супер критично....
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Излишно не бих казал.
                                Ама е кофти човек да гледа на него като на ntpd...
                                Еми не е това. Далеч не е а друг е въпросът трябва ли да е. И за чий!

                                P.S: Е може би има хора дето и да изтсрелват ракети и да синхронизират DB репликаций с ръчните си водомери...
                                Хора всякакви!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X