Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Лошо. Ще ми го сменят. Не съм дал толкова пари за часовник, който е водоустойчив, но да ме е страх да го топна във вода..
    Няма да ти направи проблем при топване във вода. Това е влага която се е намърдала вътре при самото сглобяване на часовника (или при последното отваряне), и кондензира единствено при смяна на температурата. Не е влага която е влезнала след топване във вода.

    Уточнението за Тайланд е логично, там е зверска влага. Ако предположим че е затварян там и че условията в завода не са чак толкова контролирани - може и да го считат нормално за въпросния клас часовници.

    Или просто да са си съвсем официално за този пазар, и да не наблягат на ниските температури (ако не е изрично упоменато че издържа на ниски температури). В който случай ще излезе въпроса "европейска" версия ли е часовника, и/или дали не е някой модел който по принцип не е за Европа/САЩ и който вносителя все пак е успял да ти достави.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Няма да ти направи проблем при топване във вода. Това е влага която се е намърдала вътре при самото сглобяване на часовника (или при последното отваряне), и кондензира единствено при смяна на температурата. Не е влага която е влезнала след топване във вода.

      Уточнението за Тайланд е логично, там е зверска влага. Ако предположим че е затварян там и че условията в завода не са чак толкова контролирани - може и да го считат нормално за въпросния клас часовници.

      Или просто да са си съвсем официално за този пазар, и да не наблягат на ниските температури (ако не е изрично упоменато че издържа на ниски температури). В който случай ще излезе въпроса "европейска" версия ли е часовника, и/или дали не е някой модел който по принцип не е за Европа/САЩ и който вносителя все пак е успял да ти достави.

      Смешно, смешно, колко да е смешно?

      Да не ги сглобяват в хола или в банята?

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Не би трябвало. Бих очаквал да ги събират в някаква поне малко контролирана среда. Но и не очаквам всички серии да ги събират в суха среда при температура в цеха минус нещо си.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Достатъчно е да ги продухат с азот преди финалното затваряне и запотяване няма да има никога, която процедура е безумно евтина, а като клас този часовник е над средата. Нито едно оригинално касио не ми се потяло с фабричното затваряне. След това - винаги.

          За мен е отварян извън завода по някаква причина. Не ми се търси от кога е на пазара, но ако е умрял на някой щанд или в склад е твърде вероятно да му сменят батерията преди да го експедират.

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ...
            За мен е отварян извън завода по някаква причина. Не ми се търси от кога е на пазара, но ако е умрял на някой щанд или в склад е твърде вероятно да му сменят батерията преди да го експедират.
            Прав си. Или да са я сменили профилактично. Но така или иначе опираме до отваряне извън завода.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Здравейте, имаше някъде туниг на гшоци с вкарване на някакъв флуид във тях, при условие, че са само електронни.След тази намеса се увеличават характеристиките им за водоустойчивост.
              Последно редактирано от a_andreew; 11-10-16, 19:44. Причина: Допълване

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Хаха.

                Дано да не е това:

                http://www.thewatchsite.com/34-watch...io-f-91-a.html

                Бърз превод на цялата простотия: Възможно най-евтиното касио го пълнят със зехтин с цел повишаване на водоустойчивостта. Като бивш ползвател точно на същия модел, мога смело да кажа, че това е страшна глупост.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Интересно. Има ли смисъл да им го връщам тогава, това се чудя.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Според мене няма смисъл особенно. Само излишни нерви. Аз си ползвах Сектора потящ се, с години. Просто като му дойде времето за смяна на батерия го прати при читав часовникар и поискай пълна програма - не само батерията ами и уплътненията и новите уплътнения да ги намаже. Ако е читав трябва да знае какво да прави и има шанс да се оправи проблема.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Интересно. Има ли смисъл да им го връщам тогава, това се чудя.
                      След като е гаранционен, а и не е от евтините часовници, винаги си струва да опиташ. Това с подмяната на всички уплътнения, както и затварянето след обдухване с азот могат те да го свършат в техния гаранционен сервиз. Там поне частите и уплътненията би трябвало да са оригинални. Аз лично бих предявил проблем с херметичността и оттам - изпотяването. Нали затова е тази гаранция, ако не могат да се оправят да го сменят с нов. Поне ще си опитал.
                      Успех!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Благодаря ви. Ще им го върна, пък каквото стане.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Само да вметна, че нямам абсолютно никаква представа каква технология за дехидратиране използват касио във фабрични или сервизни условия. Обдухването с азот беше илюстративно използвано, като евтина и ефективна технология за тази цел.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Интересно. Има ли смисъл да им го връщам тогава, това се чудя.
                            Аз бих го върнал, за да не остава търговеца с чуството, че продава по-по-най...!!!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Иначе говорих по темата с приятел, който е доста информиран по часовникарските въпроси и следи редовно съответните форуми и публикации. Та според него това се е случвало дори при часовници от по няколко хиляди лв.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Ето ги и моите два. Зная, че не са нито скъпарски нито мега-гига-ултра функционални, но си ми харесват, работят (при всякакви условия) стига да ги навиеш, точни са и са 100% оригинални.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0704A.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5731075
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0705A.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5731076

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0706A.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5731077

                                "Восток" и "Командирские"

                                П.П. Още веднъж се извинявам за качеството на снимките но телефона ми толкова си може, а апарата често (почти винаги)не ми е под ръка.
                                Последно редактирано от siem; 13-10-16, 20:14. Причина: П.П.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X