Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Моя телефон има такава функция.
    Сверява се автоматично с атомен часовник.
    Само че го прави през GPRS.

    Коментар


    • #47
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Ами и аз точно това си мисля, че е ръчен часовник. Друг е въпроса за цената на тази джунджурия. Както казахте в истинските часовници има благородни метали, скъпоценни камъни и т.н. все неща които правят един часовник точен и дълговечен. Тези електронните идват прекалено скъпи и според мен необосновано. Мисля, че Стефан го каза точно: "Много точен кварцов струва 50 стотинки с две батерийки, четири диода да мигат и кесийката пуканки в която е сложен. На Илиянци сигурно струва 30 стотинки."
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #48
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Е няма лошо, ако и някой ми каже откъде да ида да си купя моя за 30 стотинки ще си взема няколко и освен това и ще почерпя... Все пак да напомня че всяко нещо струва точно толкова за колкото може да се продаде... Цената на моя часовник е 500лв. с ДДС... на дребно в магазина която не е страшно висока според мен за това което е ... или по точно не съм намерил по-добро предложение...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Механичен часовник сега си купува само този който го радва че има механичен часовник... друга разумна причина няма.
          Прав си! Да не забравяме, че часовника е и сериозен мъжки аксесоар. И като чета постовете ми се струва, че темата трябва да излезе от "екипировка, оборудване...." и да бъде преместена в "кой какъв часовник има". Нали?
          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #50
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Не, не виждам такова нещо тук. Нищо лошо няма в твърдението на Трапера, напротив накара ме сериозно да се замисля върху евентуалните предимства на механичните часовници... И продължавам да мисля сериозно по въпроса. Няма нужда нищо да мерим. Хубаво е обаче когато всеки си каже мнението за различни часовници защото за другите не знам но аз със сигурност не съм успял да разгледам всичко и не съм сигурен че съм преценил добре всички + и - на моя...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Малко в страни от темата.
              Венцислав Петров написа:
              "Съвсем случайно съм собственик на чисто нов корабен часовник 2 клас"
              За подобен корабен хронометър, като този на снимката ли става въпрос? Благородни метали, скъпоценни камъни, карданно окачване, правилна механика...Красота!
              Основно служеха за точно отчитане на времето при астрономическите наблюдения и решаването на задачите за определяне на мястото на кораба. Сега се разглезихме от GPS, но магнитните компаси, механичните хронометри, секундомера, секстана и астр. алманах са винаги на мостика. Повечето палубни часовници вече са кварцови, както и доста от новите корабни хронометри. Вече и мостика загуби атмосферата си и заприлича на офис. Чакаме да назначат секретарки :-)
              Всъщност на кораба си има "Служба за времето", третия пом. капитан сверява и навива часовниците и записва поравката и хода на грешката в отделен дневник.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Tramp; 30-10-07, 09:59.
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #52
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Моя телефон има такава функция.
                Сверява се автоматично с атомен часовник.
                Само че го прави през GPRS.
                А аз вече втори ден се чеша как моя телефон сам си смени времето без да го връщам един час назад. А ето че не било работа на извъмземните, ами на това че ГПРСа ми е включен постоянно.
                А колкото до часовниците аз съм им душманин, не ги пазя и не издържат много, имал съм какви ли не , 3 касиота, 1 ориент, 1 делбана, 1 ТСМ, 1 сектор, а в момента съм с таймекс ред гиар. Та от моя опит няма повече да си купя маханичен поради простата причина че аз може би не случих на точни и издръжливи на вибрации. Най-много съм бил доволен от сектора заради сапфир кристалното стъкло и точноста му. Единствено той не се счупи а го загубих .

                Коментар


                • #53
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Предишният ми и сегашния кварцови часовници не даваха отклонение дори 1 секунда за 6 месеца. Без да се сверяват по радио. И двата са подлагани на всякакви температури(включително резки смени), влага и други вредни условия. Повече не съм ги тествал, защото са със стрелки и като дойде смяната на времето трябва да ги сверявам на ръка. Единственият минус, за който се сещам е, че в един момента(вендъж на 4-5-6-7-8 години) им свършва батерията и това е леко непредсказуемо...

                  Колкото по GSM-ите, компютрите и т.н. тайната на самосверяването им е по-скоро в това, че имат каледар и знаят, че в 4 часа през ноща, събота от последния уикенд на октомври трябва да се върнат с час назад.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    )) Хубавите механични часовници отдавна не се вълнуват от секунди на денонощие. Това е грешката им за месеци или година. Немагнитните инварови изобщо работят и в течен азот и в печката. И главното - хич не им пука от електрически смущения, освен от магнитни. В колата нищо, обаче много пъти съм виждал как електрониката се побърква покрай мощни източници.
                    Атомни, радио, какво ли не, а всички резерни часовници на корабите са механични. И задължителни за всичко по-голямо от лодка. На самолетите - също. В танковете изобщо са задължителни. Щото като замръзне дисплеят вече няма нинакво значение колко точно трепери някъв си кварц някъде вътре. Време нямаш. Така че малко след "Извадете картите, господа офицери!", задължително следва зловещото "Сверете времето, господа!" и всички вдигат ръка и запрятат ръкавите.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Стефане, май си говорим за ръчни часовници... А, че има много точни механични дори и ръчни е истина... ама струват един суми дето съдържат поне 4 цифри... Докато кварцови, които да имат точност секунда на година се намират за под 200 лева. И то с лъскавата кутийка и парите дето даваш за надписа. Сегашният ми с тази си точност, изцяло титаниев корпус и верижка, фосфор по циферблата, сапфирено стъкло и т.н. е 300 кинта. Като махнеш парите за надписа, май останалите едва покриват видимите отвън материали. Т.е. карантията е безплатна, а дава точноста на механичен за над 1000 лева в калпава кутийка... ЕМП бомби не очаквам да гърмят около мен докато го ползвам в ежадневието си... Нито пък да го нося на полярни експедиции, въпреки че така или иначе няма дисплей...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                        Малко в страни от темата.
                        Венцислав Петров написа:
                        "Съвсем случайно съм собственик на чисто нов корабен часовник 2 клас"
                        За подобен корабен хронометър, като този на снимката ли става въпрос? Благородни метали, скъпоценни камъни, карданно окачване, правилна механика...Красота!
                        Основно служеха за точно отчитане на времето при астрономическите наблюдения и решаването на задачите за определяне на мястото на кораба. Сега се разглезихме от GPS, но магнитните компаси, механичните хронометри, секундомера, секстана и астр. алманах са винаги на мостика. Повечето палубни часовници вече са кварцови, както и доста от новите корабни хронометри. Вече и мостика загуби атмосферата си и заприлича на офис. Чакаме да назначат секретарки :-)
                        Всъщност на кораба си има "Служба за времето", третия пом. капитан сверява и навива часовниците и записва поравката и хода на грешката в отделен дневник.
                        Точно същия имам! И освен това го разгледах и отвътре... Също е впечатляващо...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Май Стефан търсеше подобен часовник:
                          http://www.poljot24.de/en/pd-1447746...m?categoryId=0
                          Прикачени файлове
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Стефан май беше споменал за стенен часовник. Часовника на снимката е от кают-компания на подводница. Дано не е намислил да се потапя за дълго

                            Венцислав Петров написа:
                            HTML Код:
                            Точно същия имам! И освен това го разгледах и отвътре... Също е впечатляващо...
                            Аха, значи вече сме поне двама!
                            Тук има кратко описание и ТТД на морският хронометър "МХ 6":
                            http://antiqueshop.ru/catalogue/mili...item_3949.html
                            Правила за пускане, навиване и др. :
                            http://www.mastro.narod.ru/chronometer.html#sg2
                            История, развитие и някои други модели:
                            http://www.faszination.ch/marine_e.htm
                            Прикачени файлове
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Трима сме, минимум, че и Брат ми има
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #60
                                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                                Часовника на снимката е от кают-компания на подводница.[/URL]
                                Часовникът от снимката е ръчен. Води се авиаторски модел.
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X