Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обърнат джип в дефилето

    Ще я намерим връзкунката - няма де да избега
    Мисля, че станцията с нея я дадох на Володя, ма не съм сигурен. Станицята ми я върна, но чак по-късно забелязах, че е без връзката.

    И аз мисля, че е тъпо банването на Дидо - каката всяваше шок, ужаст и драма и онази нощ - опита се да ни въведе в некакви интриги кой, какво, кога и тъй нататък - тва, че Дидо се е заслушал в думите й и продължаваше да задава въпроси по темата е само щот сме му приятели и се е загрижил за нас!
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • Обърнат джип в дефилето

      Здравейте,

      На мен също ми остана една връзкунка на мястото - жълта, 3 метрова, tree hugger колан. Преди да си тръгна, с нея беше вързан предния мост на Тойотата. Моля - ако все още е цяла и сравнително читава - пуснете ми лично с инфо на кого да се обадя и/или откъде да мина да си я събера.

      Мерси

      Коментар


      • От: Обърнат джип в дефилето

        Първоначално публикуван от georgi.nikolov80 Преглед на мнение
        ...жълта, 3 метрова, tree hugger колан...
        Този колан е прибран в Тойотата.
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • От: Обърнат джип в дефилето

          Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
          Много полезна се оказа и ръчната лебедка
          [ATTACH=CONFIG]854063[/ATTACH]
          Може ли повечко подробности за нея ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Обърнат джип в дефилето

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Може ли повечко подробности за нея ?
            Купих я през 2009 мисля, за около 280 лв (по спомен), и до събота не я бях вадил от кашона ѝ. Като видях колко добре работи, занапред няма да я вадя от джипа ...
            Ръчна лебедка KBE-750 с товароподемност 750 kg.
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • От: Обърнат джип в дефилето

              Много добра джаджа. Имам предвид този тип лебедки. Особено ако свикне човек да работи с нея.В продължение на година съм натягал подобна по два пъти на ден.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • От: Обърнат джип в дефилето

                Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                Купих я през 2009 мисля, за около 280 лв (по спомен), и до събота не я бях вадил от кашона ѝ. Като видях колко добре работи, занапред няма да я вадя от джипа ...
                Ръчна лебедка KBE-750 с товароподемност 750 kg.
                А така. Аз имам електрически, ама ръчна нямам. Сега ме заинтригува и сакам да се оборудвам. Трябва само да видим кой да ми я купи и изпрати.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • От: Обърнат джип в дефилето

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  ... Трябва само да видим кой да ми я купи и изпрати.
                  Ако никой търговец не я продава в София и искаш да си я купиш от тях (Русе), мисля че няма да възразят да ти я изпратят (на мен ми я пратиха с Еконт).
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • Обърнат джип в дефилето

                    Заинтригувах се и аз.
                    Само не знаех че chain block се превежда ръчна лебедка верижна а не талия.
                    Все си мисля че за в джипа верижна лебедка(талия) ще заема по малко място - навива се веригата и заема место колкото блока.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Обърнат джип в дефилето

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      ...Само не знаех че chain block се превежда ръчна лебедка верижна а не талия.
                      Все си мисля че за в джипа верижна лебедка(талия) ще заема по малко място - навива се веригата и заема место колкото блока.
                      На моята пише LEVER HOIST, но това няма значение... същият търговец продава и верижни (CHAIN HOIST).
                      Навремето я купих, за да извадя двигателя на колата ми, и точно този вариант (търговец и модел) беше най-евтиното на пазара, което ми вдъхна доверие. Ваденето на двигателя ми се размина и тази лебедка отвися неразопакована повече от 6 години в гардероба, докато не се сетих за нея в събота сутринта...
                      Не съм сигурен дали верижна би била по-подходяща (по-компактна да) за работа в условия, каквито има в гората - представих си за момент как осигуряваш долу ниско (защото там се налага от ситуацията примерно) и циркулиращата верига се влачи в калта... То сигурно и подемната верига би се влачила в калта в такъв случай де...
                      Правих някои бързи сметки снощи и стигнах до извода, че тези ръчни лебедки имат коефициент на сигурност около 6, т.е. 750 кг номинален товар на повдигане означава 4500 кг на скъсване на веригата, което са 10 000 lbs, т.е. не са никак слаби като помощни лебедки за осигуряване и със сигурност могат да извадят по-лек джип от по-лека ситуация, стига човек да има сила все още да "клати" лоста...

                      П.П. Отделно, от този тип има и с по-голяма товароподемност, примерно 1500 кг е едва 11 кг собствена маса (при 7 кг за 750 кг), т.е. още по-добро съотношение маса/товароподемност.
                      Последно редактирано от Postman; 01-03-16, 08:55.
                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • От: Обърнат джип в дефилето

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        А така. Аз имам електрически, ама ръчна нямам. Сега ме заинтригува и сакам да се оборудвам. Трябва само да видим кой да ми я купи и изпрати.
                        При теб си има местно производство бре.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Обърнат джип в дефилето

                          Някъде попаднах на информация за приложение за Андроид и ios от рода на "911". Ставаше въпрос за приложение,което директно разпраща на групата /които си заложил/ "зов за помощ" да го кажем Не е точно по темата, но е начин за бърза връзка. Адмирации за "операцията". Това е ценен опит за споделяне!
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Обърнат джип в дефилето

                            Няколко дена бях в разход, то не че от 500+км можех да помогна, но като Ви чета сега...Нека да Ви има, Господ здраве да Ви дава!
                            А за критикарите - като се обърне колцата, пътища много...
                            Обичам да се скитам пеша по Балкана и най-коварна е влажната шума.

                            Коментар


                            • От: Обърнат джип в дефилето

                              Следях темата от самото начало до края и чак сега достигнах до момент в който вече прочетох всичко до тук, та и аз да се изходя по въпроса:
                              РЕСПЕКТ към всички Вас, които не пожалихте време, сили и средства за да доведете делото до успешен край.
                              Макар и само теоретично, но и аз придобих малко умения по въпроса.
                              Като почти всяка тема има и в нея кой да размахва заплашително пръст и да поучава и кой да злослови кой бил такъв и онакъв и как гледал докато му го вадят...
                              Само че не разбрах имало ли е техническа възможност джипа да слезе надолу сред срязване на дървото, приказките за престъпления ги оставете, има и законен начин в такива случаи да се свърши нужната работа включително и да се отрежат дървета дори.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Обърнат джип в дефилето

                                Рязането на дървото нямаше да промени нищо, защото "надолу"-то е планински склон, покрит с букове, дълъг около 2500 метра до долината на река Габровница и непресичан от никакви други пътища. Т.е. всяко движение надолу означава утежняване на предстоящото изваждане.
                                Единственият смислен път за евакуиране на Тойотата беше обратно по пътя, по който е паднала.
                                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X