Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обърнат джип в дефилето

    Здравейте, колегата Володя Петков се е обърнал с 80-ката в дефилето около екоферма Чемерник, по негова молба пускам тази тема:

    Мишо, моля те пусни във форум молбата ми за помощ за утре(25 Фев.), Екоферма Чемерник;
    ...... 0885738646; има стая, сега ме хранят, после ще обсъдим ваденето на джипката. Лобното място е (Мод: Покрито мляко ... ) - на Google Earth вероятно нищо няма да се види, в гората е.

    Имам натъртено по гърба - Ако не мърдам болката се успокоява...
    Ваденето е сложно - с две фадроми с въжета 2х25 метра, да повдигнат колата с кофите, да стъпи на колела, за изтегляне с лебедки - от утре сутрин до когато стане...

    Телефон: 0876 710 290

    Следват снимки
    Последно редактирано от Венци- малкия; 24-02-16, 21:13. Причина: ..
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    Re: Обърнат джип в дефилето

    ... според него наклонът е поне 70 градуса, като се замисля каква беля е можело да стане....

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5703857

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5703858
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5703859
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #3
      От: Обърнат джип в дефилето

      Около кой град е това?
      Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

      Коментар


      • #4
        Re: Обърнат джип в дефилето

        Искърското дефиле около Бов и Лакатник някъде...
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #5
          От: Обърнат джип в дефилето

          Първоначално публикуван от angel borukov Преглед на мнение
          Около кой град е това?
          Съдейки по координатите от Лакатник нагоре.
          Гледайки снимките колегата се е отървал с малкия дявол!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Обърнат джип в дефилето

            Добре, че Володя е здрав.
            Пътешествието приключи, преди да е почнало.

            Коментар


            • #7
              От: Обърнат джип в дефилето

              Говорих с Володя, той е добре като изключим болките в гърба. От колата нищо не тече към момента, но е в лошо състояние, претъркаляне през таван, купето има поражения. Задна дясна гума е разбордирана. Подхлъзнал се е надолу по склона при опит да върне назад.

              На този терен, според него ще трябва нещо да го повдигне нагоре, освен да го тегли, затова споменава за фадрома към Мишо по-горе и до мен.

              Утре се надява да може да извади колата някакси, би било чудесно и с помощ оттук. Местните са споделили, че в радиус от 20км няма фадрома.

              Коментар


              • #8
                От: Обърнат джип в дефилето

                Кофти, добре че е в гора.

                Мога да помогна във ваденето, но най-рано в събота. Ще следя темата, ако няма развитие до тогава ще звънна на Володя.

                Не е лошо да му предложите да отиде на преглед, въпреки че няма болки, дано да няма поражения.
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #9
                  От: Обърнат джип в дефилето

                  Я някой да го закара тази вечер в някоя болница да го прегледат и поснимат,щото не е тинейджър.Тойотата ще се извади и без фадроми.

                  С две читави лебедки и малко колани е извадена.На линия съм.
                  Последно редактирано от gimax; 24-02-16, 20:02.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обърнат джип в дефилето

                    Чемерник е над Бов.
                    Ще се извади лесно, в момента за съжаление мога да помогна само с акъл и/или опъване на въжета.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обърнат джип в дефилето

                      И аз мисля че фадрома нищо няма да помогне,не виждам къде ще застане за да повдигне джипа.Имайте в предвид че фадромата не е кран и няма опора като кран.А и толкова луд фадромист да влезе там с риск да се търколи като джипа едва ли ще намерите.
                      По скоро да се обмисли варианта ако се наложи да се отрежат дърветата дето се е запънал джипа и после да се вади.
                      " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обърнат джип в дефилето

                        Я звъннете на нула879271165-живее в района но не посещава форума,има и подготвена джипка и опит.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обърнат джип в дефилето

                          Прав е Илийката, с две лебедки се вади само да има по-яки дървета над пътя за осигуряване на вадещите.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обърнат джип в дефилето

                            Благодаря на всички дотук - в топла стая съм, баня, тоалетна; нахраниха ме, и кучето ми е ок; утре идва шефа бай Васил- да огледа, измисли, организира. Местна техника / помощ - най-рано в петък; но понеже пътя е много тесен, на два прага (горния ме "бутна") ще е доста сложно за ГАЗ и джип... Трябва да се види, да се прецени правилно... ще трябват поне две лебедки плюс моята (докато има акумулатор - двигател едва когато е на колелата, при огледа около час след салтото нямаше течове, дано да няма нищо поне по него, шасито, ходовата част) и доста дълги въжета, колани и прочее; и задкормилен софтуер, какъвто на мене, явно, ми липсваше...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обърнат джип в дефилето

                              Привет, утре следобед може да помогна. Имам лебедка на Вранглера, ще пиша и на други колеги. Моля само за предварително обаждане, че все пак има нужда от малко организация.
                              Телефона ми е нула 89 четири 34 осем 6 92 Никола.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X