Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Това автоматик ли е ?

    https://m.youtube.com/watch?v=mcUo3rDHaLU
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Евентуално Боре може да я оправи .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Поздрави го от нас като го видиш,той автоматите ги чува
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Аз съм с такава кутия и я поднових цялата почти,има всичко за нея и не е скъпо.Хубаво е като се направи,да се сложи допълнително охладителче.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Евентуално Боре може да я оправи .
            Има кой да я оправи, няма кой да я свали, че Дядо е с херния.

            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
            Аз съм с такава кутия и я поднових цялата почти,има всичко за нея и не е скъпо.Хубаво е като се направи,да се сложи допълнително охладителче.
            Пусни едно л.с. колко излезе подновяването, че да се подготвя психически. Има една за продан от Шеви 1999г. но не знам дали е същата, искат и 850 /беше 1200/
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Има кой да я оправи, няма кой да я свали, че Дядо е с херния.
              Той си има сервиз .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Някой да е чупил клапички на климатроника на "Линкълн навигатор" скоро ? Въпроса е, че това фордово изчадие не иска да си завърти моторчето топло/студено след ремонт на клапата и смяна на радиатора на парното, а по бумагите не срещам процедури за "рестарт" или "калибриране" т.е. би трябвало да е "плъг енд плей" мъъъъъъъ
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Дедо, не знам как е на американското 'изчадие', но на нисана настройката е 'хардуерна'. Има едни пружинки, които връщат клапата в 'студено' положение ако я отцепиш от моторчето (явно за да не вибрира и да не тропа по предавките на моторчето). Съответно - демонтажа става след като предварително си настроил климатроника на студено, за да може моторчето да си заеме правилното положение 'на студено', и след демонтажа - клапата да не се премести допълнително..
                  Ако го зацепиш неправилно - няма да иска да върти (например ще иска да дозатвори допълнително вече затворената клапа), или няма да може да поддържа правилно температурата - ще си мисли, че клапата е в друго положение....
                  Да не би и при теб да е нещо подобно... Ако е подобно - пробвай дали моторчето въобще се върти без да е зацепено към клапата и пробвай да настроиш климатроника в положението, в което е клапата (например MIN) за да не премести моторчето в нужното положение, и чак тогава да го зацепиш... Би трябвало да можеш да направиш тест и с онзи 'телевизор', дето ти го оставих... (HVAC модула какво дава като тестове)?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Дедо, не знам как е на американското 'изчадие', но на нисана настройката е 'хардуерна'. Има едни пружинки, които връщат клапата в 'студено' положение ако я отцепиш от моторчето (явно за да не вибрира и да не тропа по предавките на моторчето). Съответно - демонтажа става след като предварително си настроил климатроника на студено, за да може моторчето да си заеме правилното положение 'на студено', и след демонтажа - клапата да не се премести допълнително..
                    Малко със закъснение, мЪ чаках Снежанка да дойде....явно и тук е така, дават го да е в "оупън мод" (каквото и да значи това), но понеже всичко беше разтрошено, го ремонтирах "хардуерно" - спица от колело вместо жило и две положение "жега" и "студ". Т-то се регулира от оборотите на вентилатора
                    ЧНГ на всички
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      ...явно е трябвало да го монтираш в отворено положение
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        За сега всичко е в поносими рамки, бате Пепо ще помогне с втори преглед при проверен доктор, хернията е достатъчно малка за да задържим до след коледно-новогодишните празници, а ако нещо - значи създателя так е отсъдил........
                        Бате Пепо помогна, доктора е правилния, сега остава да събера душевни и физически сили за "излизане в болнични"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Събери душевни, физическите ще дойдат сами . Но като гледам, и твоят "работодател" не разрешава болнични и отпуски....
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Стискаме палци Дедо бързо да се възстановиш Понякога и човека трябва да мине 'през канала', ама това е живота...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Стискаме палци Дедо бързо да се възстановиш ..
                              ..........."дур бре" туй според новините на "майчин език" още не съм легнАл та да се възстановявам, сега в патологията е защо нисан м(Ърм)урано 3.5 като загрее и в един момент му светне ESP-то, тогава гасне, след това палиш, някак си работи, а със "нашата"читалка няма грешки
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Цялостно ли го прегледа (всички системи), или само ДВГ?
                                Ако никъде няма грешка (дори в момента на изгасване, но без връщане на ключа разбира се), остава да се полюбюваш на живите данни - дали ще ти направи впечатление някое отклонение...
                                ЕСП често светва и когато има проблем с управлението на двигателя - например дросела... А свети ли и ТС? То сигурно светва и MEL, ама то си светва винаги и при изгаснал двигател...
                                Да не е някой датчик колянов вал - те имаха удоволствието да отказват като позагрее ДВГ...

                                А под възстановяване имах предвид да се върнеш по-бързо на 100% в работно състояние, а не като Мураното - 'като загрее - да ти светне ЕСП-то '
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X