Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Малко е надран - един 'вятър' на струга - и го слагай пак То нали така твърдят из форумите...
    Така твърдят и в официалния сервиз, като ги помолих да огледат дисковете - 'само ще ти сменим накладките', при условие, че износването на дебелината бе над 3.5мм (въпреки, че накладките са още оригиналните)
    Въпросът какво мислят за допустимата дебелина на диска остана да виси във въздуха - навярно неразбран
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Това от преди няколко дни на транзита.На съвестен ГТП излезнаха 29% разлика при 30% допустима разлика в спирачното усилие на двете задни колела.Естествено обущаря ходи бос.Понеже колата е работна,се кара яко ,заскрибуцаха отзад,ама айде утре айде в другиден и откара две седмици. Като взе да увлича задното колело, ща не ща в един през ноща, ходих да сменям накладки и дискове.

      Някладките (метала,щото феродото заминало)бяха се впили около 5 ММ в диска и изяли около 1/3 от контактната площ.





      А на снимката се вижда,на диска си пише,под 9.6 ММ аут



      И това отзад.
      Последно редактирано от Roninn; 25-11-18, 09:12.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

        А на снимката се вижда,на диска си пише,под 9.6 ММ аут.
        И на жиб така, ма носи - 10гОдин`нищо съм не пипАл, мноо кУрава машина е
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Това е от на дЕдо возилото, ма се прави на умряла лисица.
        Не съм умрЕл бре, съкън баш съм ка`т жива лЕсица.......и като стана дума за умирачка, (знам че и доктори четат тази тема) с какво може да се сбърка външния симптом на ингвинална херния ( т.е. подуването на гънката на крака баш до "аксесоара")
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          И на жиб така, ма носи - 10гОдин`нищо съм не пипАл, мноо кУрава машина е
          Не съм умрЕл бре, съкън баш съм ка`т жива лЕсица.......и като стана дума за умирачка, (знам че и доктори четат тази тема) с какво може да се сбърка външния симптом на ингвинална херния ( т.е. подуването на гънката на крака баш до "аксесоара")
          С разширена вена примерно [emoji1] не съм доктор ама ме рязаха

          TT
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            .......и като стана дума за умирачка, (знам че и доктори четат тази тема) с какво може да се сбърка външния симптом на ингвинална херния ( т.е. подуването на гънката на крака баш до "аксесоара")
            Натискаш подутината и кашляш яко,ако при кашлянето се "надува" лекичко си торси коремен хирург и парички за платно.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              И на жиб така, ма носи - 10гОдин`нищо съм не пипАл, мноо кУрава машина е
              Не съм умрЕл бре, съкън баш съм ка`т жива лЕсица.......и като стана дума за умирачка, (знам че и доктори четат тази тема) с какво може да се сбърка външния симптом на ингвинална херния ( т.е. подуването на гънката на крака баш до "аксесоара")
              Обикновенно е едностранно, с тънки пръсти и внимателно може да се понаместят и поскрият карантиите ако е херния, ако е едностранно и не си напълнял рязко и на други места не се ебавай ами иди на лекар и до тогава без резки движения и вдигане на по-тежко от обувки!
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                не се ебавай ами иди на лекар и до тогава без резки движения и вдигане на по-тежко от обувки!
                По т.1 - послушах и като във вица с мечката стръвница и загубилия се турист -".....сега като знаеш по-спокойно ли ти е....."
                По т.2 В сивата икономика според един от съфорумците имаме само две състояния - или работим или сме в неплатен отпуск - така че докъдето...
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Усещам че някой ще пощипва известно време медицинските сестри - въпреки трудностите.

                  А по повод туриста и мечката - зависи от нагласата на туриста. На мен ако ми дойде на крака мечка и не ми носи мед рискува да стане на кюфтета.

                  Та, уреждай се да те правят. Пари ще се намерят. Ако не познаваш правилните хора, казвай.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Разбирам го Дядо Владо,но е важно да намери точният майстор/Доктор/.
                    Едно е джип,друго е човекът.По мислене сме горе-долу,едно към едно.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Дедо не се шегувай с това, оди на доктор. 99% си е херния и се лекува с операция. Ако искаш след 5-6 дена да си на линия, то лапароскопия. Иначе месец си "неадекватен". Минах го това нещо преди 5-6 години.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Понеже преди два-три месеца като ме разглеждаха подробно ме зарадваха с две малки ингвинални, та се пообразовах и относно тях, и се оказа, че този вид херния не се самооправя и си трябва ремонт.
                        300-400лв е парцала, а ремонта е на примоция от НЗОК ако си здравноосигурен, ако не си, плащаш всичко необходимо назад, и пак си в примоцията.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          300-400лв е парцала, а ремонта е на примоция от НЗОК ако си здравноосигурен, ако не си, плащаш всичко необходимо назад, и пак си в примоцията.
                          Туй при обикновена операция с която те "цепят" поне 15 сантиметра. И си трудно подвижен поне месец. Лапароскопията е около 2000 лева с платното, но след ден си на крака.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Туй при обикновена операция с която те "цепят" поне 15 сантиметра. И си трудно подвижен поне месец. Лапароскопията е около 2000 лева с платното, но след ден си на крака.
                            Добре де, но не минава ли и тя през Касата ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Добре де, но не минава ли и тя през Касата ?
                              “Избор на екип” му викат и той не минава по здравна. Може екипа да е само един, ама пак плащаш за избор.
                              С две думи нещата са като в оня виц “... по здравна каса можеме само да ти го закривиме малко, да не закача”
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                “Избор на екип” му викат и той не минава по здравна. Може екипа да е само един, ама пак плащаш за избор.
                                С две думи нещата са като в оня виц “... по здравна каса можеме само да ти го закривиме малко, да не закача”
                                Ами аз понеже последните 3-4г работя пациент, та има болници и болници.
                                Трябваше да приложа насилие за да оставя нещо от сърце на доктора който ме оперира, като всички са се отнасяли повече от прекрасно, което беше и повода и втората подобна операция да е на същото място при същият доктор.
                                Ингвиналните хернии са ми в бъдещите творчески планове, та ще проверя как стоят нещата при тях.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X