Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ... още в самото начало съм написал, че проблема не е в гумите, а в това, че няма кой да ги развърти..
    Ми що тогава си пуснал тема с такова заглавие в раздела за гуми ?!? И каква е целта на занятието? Да докаже, че да си богат и здрав е по-добре, отколкото да си беден и болен?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ми що тогава си пуснал тема с такова заглавие в раздела за гуми ?!? И каква е целта на занятието? Да докаже, че да си богат и здрав е по-добре, отколкото да си беден и болен?!?
      Ми ако погледнеш темата като модератор - ще разбереш още на първата страница... През останалото време основно се занимаваме с това, дали имам сестра!

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        ...тестовете са безплатни....
        Тцъ - ша късам билети за ФхоТ!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ................. И мисля, че още в самото начало съм написал, че проблема не е в гумите, а в това, че няма кой да ги развърти..
          Е добре де, от това:
          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ..... По-близко до темата би било едно изкачване на някоя маломощна барака с големи кални гуми за пред кафето, която после да преобуем с едни хубави АТ-та оригинален размер за джипа или максимално близък до него и да видим резултата... ...
          какво точно да разбираме, че се има предвид? Може би да не взимаме под внимание "кални" и "АТ" и да остваим "маломощна барака с големи гуми за пред кафето" и "с хубави оригинален размер или максимално близък до тях"... ? Това ли е? Ако е това, ок, съгласен, но от оригиналния цитат, аз поне оставам със съвсем друго впечатление за смисъла. Вярно че са само две думички, но поставени на правилното място определено придават някакво значение.

          П.С. Ако тези две думички се извадят и от смисъла на заглавието и там остане "vs" наистина няма да има никакви недуразумения.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Целта на темата и предстоящото каляне е да се сравнят двата вида гуми как се държат при еднакви условия,на един и същи автомобил и с един и същи водач.Така резултата ще е най-реален.Нека да дойде който иска с каквато кола иска,с каквито гуми иска-тестовете са безплатни.Понякога голямата тяга не е достатъчна,трябва и малко усет,т.е. да се усети момента кога работят гумите и кога само се рови без да се движи.Да се пробва с гуми надути на 2 атм. и после на 1атм. и после на 0.5атм.и сам водача да открие 10-те разлики.Все пак целта на това мероприятие е образователна и показателна,ако искаме просто да се разходим и поокаляме-не е това правилната тема.


            П.П.Един пример ти давам веднага.Ако дойде некоя малолитражка с 35-ки и водача земе та ги спадне на 0.5атм. и ръгне на 2-ра бавна без газ-ще мине от там,откъдето ти със сичкия пауър дет го имаш нема да минеш,просто ше си фъргаш кал и ше си седиш на едно място.
            Илийка, ако въпросната малолитражка оригинално е била с 29-ки и не са и пипани предавателните числа, каквато е масовата практика у нас, колко процента ще е загубата на въртящ момент от 35-ците само на хартия? А реално какво се случва, като добавим и увеличената контактна площ, и съпротивлението на половин метър хубава лепкава кал?

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Тцъ - ша късам билети за ФхоТ!
              По-добре такса 2 пържоли ФхоТ да напраиш.Горе се огладнева бърже.

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Илийка, ако въпросната малолитражка оригинално е била с 29-ки и не са и пипани предавателните числа, каквато е масовата практика у нас, колко процента ще е загубата на въртящ момент от 35-ците само на хартия? А реално какво се случва, като добавим и увеличената контактна площ, и съпротивлението на половин метър хубава лепкава кал?
                Та нали за това ще правиме тестове,всичко да лъсне като гол задник.

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Та нали за това ще правиме тестове,всичко да лъсне като гол задник.
                  Ми тя истината е лъснала още в учебниците по математика и физика за основния курс... Проблема е, че не я прилагаме...

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Илийка, ако въпросната малолитражка оригинално е била с 29-ки и не са и пипани предавателните числа, каквато е масовата практика у нас, колко процента ще е загубата на въртящ момент от 35-ците само на хартия? А реално какво се случва, като добавим и увеличената контактна площ, и съпротивлението на половин метър хубава лепкава кал?
                    Е то верно откриваме топлата вода.... Хайде погледни този клип и в края ще видиш техническите данни - обем на двигателя 1.5, 44кс и гуми малко 50х25''! И да, точно това е правилното решение за блатото, защото там къде вие сте си играли това ще мине, без да разбере че е имало нещо. Илийката е напълно прав.

                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      И какви редуктори има това чудо, въпреки никаквата си маса? Темата приключи за мен още на първа страница! Вие си се забавлявайте... По добре тук, от колкото в раздел "политика"...

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        И какви редуктори има това чудо, въпреки никаквата си маса? Темата приключи за мен още на първа страница! Вие си се забавлявайте... По добре тук, от колкото в раздел "политика"...

                        Има верижни предавки, което го прави нефункционално за магистрала, а червеното "комби" там се развръта до 200. Та пълно щастие няма, както се знае и топлата вода обикновенно се пуска от червения кран.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Темата приключи за мен още на първа страница! Вие си се забавлявайте...
                          Марто,нали не се отказваш от предстоящите тестове???Щот специално заради теб ще ги правим.

                          Сещам се веднага за Миро със зелената самурайка с 37-чки и оригиналното моторче.Обаче ще мине там откъдето дори не си и мечтал да минеш с гранда.Просто има доста опит в калищаците и си познава машинката.Дано да види темата и да дойде.

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Марто,нали не се отказваш от предстоящите тестове???Щот специално заради теб ще ги правим.

                            Сещам се веднага за Миро със зелената самурайка с 37-чки и оригиналното моторче.Обаче ще мине там откъдето дори не си и мечтал да минеш с гранда.Просто има доста опит в калищаците и си познава машинката.Дано да види темата и да дойде.
                            За Миро и аз се сещам, ама се сещам и какви са му мостовете и дифовете, че да може да ги търкаля тези 37-мички... Не знам дали знаеш, ама миналата година на фестивала в Суходол баш с този Самурай тествахме някои екстреми на трасето и най-вече блатото, та ми се струва да имам някаква представа! Що си мислите, че ям доматите с колците, само не мога да се отворя..?!! Иначе - за неделя съм на линия.

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              какви са му мостовете и дифовете, че да може да ги търкаля тези 37-мички
                              И какви са?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                И какви са?
                                Оригиналните на Самурая ли са? (като ще си говорим така)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X