Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: АТ vs МТ

    Ха, че кой спори за мощноста? Че той скакалеца щеше да си е още с 70 кс. ако бях на противно мнение.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #62
      От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Ха, че кой спори за мощноста? Че той скакалеца щеше да си е още с 70 кс. ако бях на противно мнение.
      Ми кое ми издиша в такъв случай, че не моем да вденем..?!!

      Коментар


      • #63
        От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Марто,ама що се палиш толкоз?Ще ти отправя едно предложение ,щото като гледам темата отиде на майната си.Ако искаш следното:
        Отиваме в неделя или когато там кажеш на мястото,което съм посочил,пробваш един или няколко пъти с твойте АТ-та,после спираме на некое равно и ти тураме мойте МТ-та с джантите и пак пробваш/стига да ти се съберат 265/75/16/.Караш,преценяваш и после пишеш кое,какво и как.Видеото от мен.Съгласен?
        Няма как твоите джанти да станат на моето комби! А и да имаше начин да станат - не доказваме нищо - аз имам мотор с който да ги въртя повече от доволно! Виж интересен експеримент ще е, аз да мина заради Кокича, още няколко пъти от всякъде, а ти да се опиташ с парцал във въздуховода на въздушния филтър - да го замислим двигателя малко...

        Коментар


        • #64
          От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Ми кое ми издиша в такъв случай, че не моем да вденем..?!!
          АТ срещу МТ за офф.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            АТ срещу МТ за офф.
            Не ми казвай, че и ти си започнал да четеш само заглавията на темите...

            Не сме си играли чак толкова - да мерим налягането в гумите! Меки бални не е имало, че да дават преимущество на някого! Преглеждайки клиповете отново, стигам до извода, че "феномена" се проявява основно заради различната кондиция на джиповете, и уменията на шофьорите им! Просто оборотите до които се развърта двигателя на джипа с АТ-тата са недостижими за останалите, от там и развъртането на гумите, по-доброто самопочистване, повечето тракшън и т.н. Въпреки това, лично аз не съм предполагал, че шарката на гумата помага толкова малко (да не кажа никак), ако няма двигател който да я развърти както трябва...

            П.П. Това от своя страна подлага на силно съмнение всякаква практическа стойност, на слагането на големи агресивни гуми (особено тежки регенерати), на джипове които нямат необходимата мощност , да ги развъртат над определени обороти (да достигнат максималните възможни за двигателя по данни на производителя, от там и да разполагат с цялата му мощност и въртящ момент). От това се налага извода, че един сравнително маломощен джип, ще има много по-добра проходимост с по-малки като агресивност и размер гуми, благодарение на оптималното им развъртане.

            П.П.П. Ако продължим разсъжденията в тази посока - максималния възможен размер гуми, на които трябва да се качва един джип е този, който двигателят може да развърти с максимума на капацитета си! Ако това е постигнато с промяна на предавателните числа на диференциалите (ако двигателя и скоростите са разтоварени по този начин), то максималния размер на гумите се определя от границите на физическата издръжливост на мостовете (полуоски, диференциали, ръкави и т.н.).
            Та с кое викаш, не си съгласен..?!! Даже заглавието на темата не е "АТ срещу МТ за офф."....

            Коментар


            • #66
              От: АТ vs МТ

              Четем я добре, но и аз подкрепям Ванката.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #67
                От: АТ vs МТ

                Марти, сам знаеш че гумите в случая нямаха нищо общо. Изговорихме го в кръчмата. Защо тук реши да подхващаш темата наново не знам. Вероятно си очаквал някой друг гений, който също като теб е прозрял "истината" за АТ и МТ гумите да те подкрепи. Единствения валиден за сравнение пример е твоята комби пожарна срещу на Васко комби катафалката. И двамата сте с 5.2, но ти си с правилния тип АГУ, а той милия си е утрепал мотора с 35 мм дифузор на плочката на обикновена АГУ. Па и с 6х1 тръбичка към бутилката. Все едно дроселовата клапа му е ограничена на 50-60%. Я може да извади 120-130 к.с., я не. Свидетел съм че ти мина без никакво замисляне там където утрепания гранд на Васко се пробва безуспешно няколко пъти. Следите ти напред при това минаване се виждат ясно на клипа. Хвърляше кал на 30 метра, а Васето измучаваше на умряло по средата. Как да хвърля кал с 2 об/сек на колелата? Ако двигателя му не беше удушен като копеле щеше да си минава точно както теб, но да хвърля малко повечко кал ей така за протокола.
                Последно редактирано от elbgt; 25-02-14, 14:08.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #68
                  От: АТ vs МТ

                  Мда - търтьо няма да ни зарадва с данни за проходимият московец, ма мен ми се струва, че вие говорите само за последствията, не за подхода генерално.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #69
                    От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Марти, сам знаеш че гумите в случая нямаха нищо общо. Изговорихме го в кръчмата. Защо тук реши да подхващаш темата наново не знам. Единствения валиден за сравнение пример е твоята комби пожарна срещу на Васко комби катафалката. И двамата сте с 5.2, но ти си с правилния тип АГУ, а той милия си е утрепал мотора с 35 мм дифузор на плочката на обикновена АГУ. Па и с 6х1 тръбичка към бутилката. Все едно дроселовата клапа му е ограничена на 50-60%. Я може да извади 120-130 к.с., я не. Свидетел съм че ти мина без никакво замисляне там където утрепания гранд на Васко се пробва безуспешно няколко пъти. Следите ти напред при това минаване се виждат ясно на клипа. Хвърляше кал на 30 метра, а Васето измучаваше на умряло по средата. Как да хвърля кал с 2 об/сек на колелата? Ако двигателя му не беше удушен като копеле щеше да си минава точно както теб.
                    Че и по-добре, заради по-агресивните гуми щеше да мине, ама нямаше душа в случая! Аз в темата от третия си пост говоря за МАЛОМОЩНИ ДЖИПОВЕ С ГОЛЕМИ КАЛНИ ГУМИ, нещо което е масова практика у нас! До колко тази практика е целесъобразна - всеки да си преценя сам за себе си! Аз един път съм го изпитал на собствен гръб със стария джип, втори път съм се нагледал и по разходки, че и състезания даже! Целта на тази тема, е да предпази някой сега прохождащ от тази грешка - да си прави джипа така, че да го кефи как изглежда, а не как върви...

                    Коментар


                    • #70
                      От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Марти, сам знаеш че гумите в случая нямаха нищо общо. Изговорихме го в кръчмата. Защо тук реши да подхващаш темата наново не знам. Вероятно си очаквал някой друг гений, който също като теб е прозрял "истината" за АТ и МТ гумите да те подкрепи. Единствения валиден за сравнение пример е твоята комби пожарна срещу на Васко комби катафалката. И двамата сте с 5.2, но ти си с правилния тип АГУ, а той милия си е утрепал мотора с 35 мм дифузор на плочката на обикновена АГУ. Па и с 6х1 тръбичка към бутилката. Все едно дроселовата клапа му е ограничена на 50-60%. Я може да извади 120-130 к.с., я не. Свидетел съм че ти мина без никакво замисляне там където утрепания гранд на Васко се пробва безуспешно няколко пъти. Следите ти напред при това минаване се виждат ясно на клипа. Хвърляше кал на 30 метра, а Васето измучаваше на умряло по средата. Как да хвърля кал с 2 об/сек на колелата? Ако двигателя му не беше удушен като копеле щеше да си минава точно както теб, но да хвърля малко повечко кал ей така за протокола.
                      Те това пояснение внася яснота по проблема и изхвърля от спора гумите.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #71
                        От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ванка - уточнявам за последен път! ...
                        Аз пък да ти уточня, че джип с голям мотор, който може да върти АТ-та, ще е още по-проходим с МТ-та. Едва ли ще има някой да спори, че колкото повече мотор, толкова повече ... Ама това вече е друга тема и не е за гуми.

                        В други случаи пък, някой с големия мотор ще си потъне като камък в мочурището, просто защото е достатъчно тежък за конкретния терен, а около него ще си прави осморки леко Самурайче с мижав мотор, без значение с какви гуми е, защото само ще огъва тревата, без да потъва в киреча отдолу ...

                        А пък за джипките с по-малкото мотор използването на по-агресивни гуми обикновено отдалечава във времето момента, в който ще трябва да се заварява газта. Просто защото по-агресивната гума са замазва доста по-късно от ситната шарка на АТ-тата. И аз на времето като неориентиран новобранец под чуждо влияние хранех някакви илюзии относно ролята на АТ-гумите, но това продължи само до една лозенска разходчица. На места, където другите машини минаваха спокойно като на разходка с калните си гуми, без да имат някакво съществено предимство като мощност, с АТ-тата единственият шанс за минаване беше "сичката газ". След смяната на АТ с МТ/R същата кола на подобни места минаваше банално спокойно.

                        Проверено и при тежкия Патрул - на едно и също място, с разлика от няколко дни. С агресивните регенерати върви като танк, с по-универсалните МТ/R-и работата отива на special winch stage. Виж, с АТ-та не съм се сетил да пробвам дали пък няма да върви по-добре през дълбоката кал. А дано, ама надали ...

                        А на терени, където колата потъва от собствената си тежест и ляга по корем, общо взето е почти все тая какви са гумите, защото в един момент увисват и само пляскат във водата.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: АТ vs МТ

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Че и по-добре, заради по-агресивните гуми щеше да мине, ама нямаше душа в случая! Аз в темата от третия си пост говоря за МАЛОМОЩНИ ДЖИПОВЕ С ГОЛЕМИ КАЛНИ ГУМИ, нещо което е масова практика у нас!
                          То хубаво. Така е, ама и тук ти хващам задната мисъл и накъде биеш Като се замисля, кой модел дето е под път и над път и струва под 5 000 лв е заводски оборудван с бензинов осмак и над 220 к.с. и веднага ти лъсва тайната мисъл. Модела е ясен. Всички останали мъртъвци дето се срещат под път и над път и струват под 5 000 лв ги знаем. Е... срещат се и Г-класи със сериозни моторетки ама те тия ги юркат предимно по шосетата и през другото време ги лъскат и въобще не струват под 5 000 лв. И под 10 000 не струват. И от останалите на теория има някой с мотори дето си заслужава да го загледаш ама са 1 на 1000. Та ако си просиш заключението, че от комбитата най-подходящите модели са ZJ 5.2/5.9 от мен получаваш подкрепа, ама това важи само за комбитата. За протокола тези на които от колелото до най-близката броня имат над половин метър тях наричам "комбита", а те са 90%
                          Последно редактирано от elbgt; 25-02-14, 14:42.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #73
                            От: АТ vs МТ

                            Тръгна като уж интересна тема, после леко, леко започна да криволичи и на финалната права с пУна газ отиде у блатото.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              То хубаво. Така е, ама и тук ти хващам задната мисъл и накъде биеш Като се замисля, кой модел дето е под път и над път и струва под 5 000 лв е заводски оборудван с бензинов осмак и над 220 к.с. и веднага ти лъсва тайната мисъл. Модела е ясен. Всички останали мъртъвци дето се срещат под път и над път и струват под 5 000 лв ги знаем. Е... срещат се и Г-класи със сериозни моторетки ама те тия ги юркат предимно по шосетата и през другото време ги лъскат и въобще не струват под 5 000 лв. И под 10 000 не струват. И от останалите на теория има някой с мотори дето си заслужава да го загледаш ама са 1 на 1000. Та ако си просиш заключението, че от комбитата най-подходящите модели са ZJ 5.2/5.9 от мен получаваш подкрепа, ама това важи само за комбитата. За протокола тези на които от колелото до най-близката броня имат над половин метър тях наричам "комбита", а те са 90%
                              Тези за под 5000 ги видяхме... Моя съм го взел за 6000 и подобни разходки само му вдигат цената!

                              Коментар


                              • #75
                                От: АТ vs МТ

                                Явно когато започна да меря всичко в пари ще трябва да си купя Жийп!
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X