Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    Мартоу, земи си пий хапчетата моля те.
    И за твое сведение - баира над Бистрища се минава с лада нива от магазина.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      И за твое сведение - баира над Бистрища се минава с лада нива от магазина.
      Аз и с колело съм го минавал
      Луди сте
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Досега само предполагах, че едно дере е центъра и обобщението на понятието офроуд!
        А аз се бъхтам да редя планини и да не се поФтарям сека седмица...
        Но вече не се съмнявам и знам!
        Остава да си направя и профил у фейса и ще бъда завършен оф-пич!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ... За десерт - чакам те в неделя да дойдеш с недоразумението на френското автомобилостроене, да ти покажа какво може комбито с АТ-тата...
          Там ли ще си ги мерите и с Елиан. Искам да дойда да снимам, - нали имам фотоапарат дето снима с до 480 FPS, на разумни разделителни способности. Ефекта е готин, снимал съм изстрел от лък - много интересно се получава.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 26-02-14, 12:18.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            То май цялата тема заради това комби се пусна ...
            Може и за твоя Патрул да я направим темата... Тя от пост номер шест насам и на мен не ми е ясно за какво е? Аз не споря, че АТ копа в кал по-добре от МТ, а вие се опитвате да ми докажете точно това... Ако си свободен в неделя - заповядай и ти.

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Мартоу, земи си пий хапчетата моля те.
              И за твое сведение - баира над Бистрища се минава с лада нива от магазина.
              Още по-добре. Нали кален бил интересен - заповядай с тракторки ако искаш! Аз ще съм с АТ...

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Ми чакам некой да ми даде поне 35-37-40 че да не мога да ги въртя и идвам
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Досега само предполагах, че едно дере е центъра и обобщението на понятието офроуд!
                  А аз се бъхтам да редя планини и да не се поФтарям сека седмица...
                  Но вече не се съмнявам и знам!
                  Остава да си направя и профил у фейса и ще бъда завършен оф-пич!
                  Това към Илийката... Той каза - над Бистрица.


                  П.П. У фейса със снимка на прага на джипа ти (въпреки, че не е твоя праг...) трудно ще минеш за какъвто и да е пич... Трябва минимум да се снемаш в огледалото в кенефа.
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 26-02-14, 12:37.

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Аз от всичко което прочетох, разбрах че гуми АТ, сложени на червен гранд, са по-добри от гуми МТ сложени на зелен гранд.
                    Само не разбрах, цвета ли е важен или гумите?

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Аз от всичко което прочетох, разбрах че гуми АТ, сложени на червен гранд, са по-добри от гуми МТ сложени на зелен гранд.
                      Само не разбрах, цвета ли е важен или гумите?
                      Матора...

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Може и за твоя Патрул да я направим темата... Тя от пост номер шест насам и на мен не ми е ясно за какво е? Аз не споря, че АТ копа в кал по-добре от МТ, а вие се опитвате да ми докажете точно това... Ако си свободен в неделя - заповядай и ти.
                        Тема със заглавие "AT vs MT" и в нея пише:

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ... видимо АТ-то работи по-добре в тези условия - хвърля доста повече кал във въздуха (самопочиства се по-добре), и дава по-добро сцепление. ...

                        П.П. Същия феномен се наблюдава и на едно разкаляно баирче - МТ-тата се държаха много по-неубедително, видимо от поведението на джиповете - танцуващи задници и почти пълна загуба на предварително набраната инерция. Джипа с АТ-та минава леко на "бързи" и само със "задно"...
                        Определено май имаш нужда от някоя ПР-ка да върви след тебе и да разяснява какво си искал да кажеш.

                        А за поканата - благодаря, ама още преди години съм установил, че форумни масовки, на които гвоздеят в програмата е цело/полудневно бъхтане в някое гьолче, не са ми точно по вкуса.
                        Пък и освен това съм силно комплексиран от одрънканото камионче, което няма поне V8-ак, а и не може да се похвали с етикетче "Разходи за тунинг= $ ХХХ ХХХ" ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          П.П. У фейса със снимка на прага на джипа ти (въпреки, че не е твоя праг...) трудно ще минеш за какъвто и да е пич... Трябва минимум да се снемаш в огледалото в кенефа.
                          Явно знаеш как става у фейса - аз съм проз - признавам.
                          И съм грозен за селфита!
                          Иначе прага си е мой, барабар с закрепеното за него, ма тва е друга тема.

                          Аз подкрепям идеята, че не мотора е от значение!
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Тема със заглавие "AT vs MT" и в нея пише:



                            Определено май имаш нужда от някоя ПР-ка да върви след тебе и да разяснява какво си искал да кажеш.

                            А за поканата - благодаря, ама още преди години съм установил, че форумни масовки, на които гвоздеят в програмата е цело/полудневно бъхтане в някое гьолче, не са ми точно по вкуса.
                            Пък и освен това съм силно комплексиран от одрънканото камионче, което няма поне V8-ак, а и не може да се похвали с етикетче "Разходи за тунинг= $ ХХХ ХХХ" ...
                            Да не си знаем номерата... Само 15-20 см. по-надолу по монитора ти четем това:

                            Не сме си играли чак толкова - да мерим налягането в гумите! Меки балони не е имало, че да дават преимущество на някого! Преглеждайки клиповете отново, стигам до извода, че "феномена" се проявява основно заради различната кондиция на джиповете, и уменията на шофьорите им! Просто оборотите до които се развърта двигателя на джипа с АТ-тата са недостижими за останалите, от там и развъртането на гумите, по-доброто самопочистване, повечето тракшън и т.н. Въпреки това, лично аз не съм предполагал, че шарката на гумата помага толкова малко (да не кажа никак), ако няма двигател който да я развърти както трябва...

                            П.П. Това от своя страна подлага на силно съмнение всякаква практическа стойност, на слагането на големи агресивни гуми (особено тежки регенерати), на джипове които нямат необходимата мощност , да ги развъртат над определени обороти (да достигнат максималните възможни за двигателя по данни на производителя, от там и да разполагат с цялата му мощност и въртящ момент). От това се налага извода, че един сравнително маломощен джип, ще има много по-добра проходимост с по-малки като агресивност и размер гуми, благодарение на оптималното им развъртане.

                            П.П.П. Ако продължим разсъжденията в тази посока - максималния възможен размер гуми, на които трябва да се качва един джип е този, който двигателят може да развърти с максимума на капацитета си! Ако това е постигнато с промяна на предавателните числа на диференциалите (ако двигателя и скоростите са разтоварени по този начин), то максималния размер на гумите се определя от границите на физическата издръжливост на мостовете (полуоски, диференциали, ръкави и т.н.).


                            С което за мен темата се изчерпа, както и за всеки който си е направил труда да прочете нещо повече от заглавието и, което не е "АТ е по добро в кал от МТ", а просто "АТ vs MT"! Това, че на някого просто му се спори, или му е скучно е съвсем отделен проблем...

                            П.П. Ако обърнеш внимание - "феномен" е в кавички и след повторния коментар на ситуацията, никъде повече не се споменава АТ и MT, а се говори за мощност, въртящ момент, смяна на предавателни числа и т.н. отнесени към шофирането в кал (видимо от първото мнение в темата) - все неща които масово се пропускат, видимо и от темите за различни проекти в този форум, че и от доста хора считани за "майстори"!
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 26-02-14, 13:07.

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Марто, ама все забравяш, че някои от четящите бяхме и живи свидетели там. Все се вижда по следите, как заобикаляш блатото по външния край. Вярно е, че добре развъртя джипа, ама не сме газили на едно и също място, па и моите умения се свеждат до скарата.
                              Последно редактирано от kok4o1; 26-02-14, 13:05.

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Марто, ама все забравяш, че някои от четящите бяхме и живи свидетели там. Все се вижда по следите, как заобикаляш блатото по външния край. Вярно е, че добре развъртя джипа, ама не сме газили на едно и също място, па и моите умения се свеждат до скарата.
                                Кокич, ако 50 см. на колкото минах от теб (и където Васко веднага след мен затъна с МТ КМ2 - директно в моите коловози) и карането в коловозите на Васко, където затъна преди това, е "заобикаляне на блатото" и те кара да се чувстваш по-добре - така да бъде! Нямам нищо на против...

                                П.П. В известна степен имаше заобикаляне - на Бронкото и на зеления Гранд, за което се извинявам!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X