Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: АТ vs МТ

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    ....
    Стара приказка е: "Дет не става с газ,става със сичката газ"
    Е те с тая приказка ич не съм съгласен! Това и се опитвам да обясня от началото.
    Може би е свързано нещо и с железата, може и с главата - незнам, ма аз все се опитвам да не давам газ - и когато се овладея - нещата са доста по-добре от "всичката газ". Не за железата, а за проодимоста
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #47
      От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      аз все се опитвам да не давам газ
      Аааа, виждале сме те по Гола глава нагоре со сикчката газ със сто километра в час аз летя
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Аааа, виждале сме те по Гола глава нагоре со сикчката газ със сто километра в час аз летя
        Еййй - да си запазил спомени за мен от древните времена, дет и ти идваше - голяма гордост за мен
        Айде стегай кошника, че ако нямаме гега/патрол около нас - лошо - няма котва
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #49
          От: АТ vs МТ

          Като ходите на офф с комбита, толкова. И аз обичам без газ, но някъде няма начин и трябва да завариш педала.

          Между другото ми се е случвало да ми гасне Гега на първа бавна от липса на мощност да си върти гумите в л@йната. От тогава съм ги намразил Гейките....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #50
            От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Като ходите на офф с комбита, толкова. И аз обичам без газ, но някъде няма начин и трябва да завариш педала.

            Между другото ми се е случвало да ми гасне Гега на първа бавна от липса на мощност да си върти гумите в л@йната. От тогава съм ги намразил Гейките....
            И каква е разликата между комбито и ТЛК 70 или дърт Патрул 2,5 (примерно) с регенерати 35-ци (по 50 кила едната гума без джантата) с които в гората може да се движи единствено на 1-ва бавна и то не на всякъде..?!! Никаква! Дали ще окрачи някой коловоз или праг в повече, но ще закъса на следващия по-стръмен баир или по дълбока кал - взе тая... Нещо не гледам пазара в БГ за тунингови диференциали с повишени предавателни числа да процъфтява, нито фирмите за тунинг на двигатели, да са цъфнали и вързали! Напротив - тенденцията е към все повече "боя с пръдня"!!!

            Коментар


            • #51
              От: АТ vs МТ

              Мартоу, къф е тоа патрул 2.5?

              А и регенерати 35ци общо взето нема
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Мартоу, къф е тоа патрул 2.5?

                А и регенерати 35ци общо взето нема
                Да се чете 33-ки! Грешката е моя... А за Патруля -2,8! Мерси за поправката - бързата кучка слепи ги ражда, са казали хората...

                Коментар


                • #53
                  От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Да се чете 33-ки! Грешката е моя... А за Патруля -2,8! Мерси за поправката - бързата кучка слепи ги ражда, са казали хората...
                  Амчи то 33 са му от завода общо взето
                  Па и дифовете са 4.625
                  Тааа.

                  Абе комбито си е комби

                  Всъщност, аз винаги съм твърдял че проходимостта е в главата. Като цяло съм минавал с москвич 1360 на 90% от местата дето и с натокано 4х4
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: АТ vs МТ

                    Марто, карал съм ти джипа и знаеш моето мнение за него. Темата тръгна от видове гуми и техните възможности, в случая в гняс. Тук и издъхва твърдението ти че с АТ си по-проходим от с МТ, и то точно от твоята приказка за предварителното проучване на терена през който ще минаваш. Да, това е и правилният подход в тази ситуация на заиграване в блатце, но какво правим на ход, преход? Слизаш преди всяка локва да оглеждаш ли? Ами то няма да е преход а преместване в рамките на деня. Ситуации разни за да се вадят генерални заключения, дори и като това дето пише колегата по-горе за бавното и леко преминаване. На места си е правилна стратегия, но я да се плесне в някоя лепкава кал и да минава бавно. На третият метър вместо гуми с грайфер имаш кални валяци и не завариш ли газта няма очистване независимо от вида на гумите. Отделно вече уменията на драйвъра, правилната преценка за преминаване, възможности на машина и т.н.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #55
                      От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Амчи то 33 са му от завода общо взето
                      Па и дифовете са 4.625
                      Тааа.

                      Абе комбито си е комби


                      Всъщност, аз винаги съм твърдял че проходимостта е в главата. Като цяло съм минавал с москвич 1360 на 90% от местата дето и с натокано 4х4
                      Регенерата (за който съм писал) си е регенерат и не излиза с него от завода Патроля, нали..?!! И като му ги курдисаш регенаратите умира прав с "чудовищните" си 129 коня и 252 Nm А на ТЛК 70-ката дифовете какви са заводските, а маторите под капака..?!! А, че комбито си е комби - никой не спори! За проходимостта като производна на лимките в главата - също!

                      Коментар


                      • #56
                        От: АТ vs МТ

                        Айде пак почнахте да си мерите марките...
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #57
                          От: АТ vs МТ

                          116 бе Марто. Не знам от къде ги вадиш тия данни за патрула
                          ТЛК 70 лайт дюти е ташак така или иначе - ни мотор има ни мостове за 33ки

                          И не, не умира прав. Патрула има други проблеми, но те не са неадекватен мотор, ни неадекватни предавателни числа докъмто 35-37.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: АТ vs МТ

                            Мани го тоа патрул - тех ги знаем - рАзкажи за московеца!
                            Там коне, моне, въртящи моменти - сичко...
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #59
                              От: АТ vs МТ

                              Марто,ама що се палиш толкоз?Ще ти отправя едно предложение ,щото като гледам темата отиде на майната си.Ако искаш следното:
                              Отиваме в неделя или когато там кажеш на мястото,което съм посочил,пробваш един или няколко пъти с твойте АТ-та,после спираме на некое равно и ти тураме мойте МТ-та с джантите и пак пробваш/стига да ти се съберат 265/75/16/.Караш,преценяваш и после пишеш кое,какво и как.Видеото от мен.Съгласен?

                              Коментар


                              • #60
                                От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Марто, карал съм ти джипа и знаеш моето мнение за него. Темата тръгна от видове гуми и техните възможности, в случая в гняс. Тук и издъхва твърдението ти че с АТ си по-проходим от с МТ, и то точно от твоята приказка за предварителното проучване на терена през който ще минаваш. Да, това е и правилният подход в тази ситуация на заиграване в блатце, но какво правим на ход, преход? Слизаш преди всяка локва да оглеждаш ли? Ами то няма да е преход а преместване в рамките на деня. Ситуации разни за да се вадят генерални заключения, дори и като това дето пише колегата по-горе за бавното и леко преминаване. На места си е правилна стратегия, но я да се плесне в някоя лепкава кал и да минава бавно. На третият метър вместо гуми с грайфер имаш кални валяци и не завариш ли газта няма очистване независимо от вида на гумите. Отделно вече уменията на драйвъра, правилната преценка за преминаване, възможности на машина и т.н.
                                Ванка - уточнявам за последен път! Твърдя, че джип със скромни АТ-та които може да развърти на макс е по-проходим в кал (и други говна от тоя сорт със сродно съпротивление) от джип с големи МТ-та, които няма сила да развърти, защото и Бронкото и другия Гранд оставаха по няколко пъти в тази никаква бара именно поради тази причина и то с кални гуми! Не съм пуснал темата нито да си хваля семейното комби, нито колко ми е дълъг и дебел (познаваш ме)... Ще минеш бавно ако грунда все пак има някаква товароносимост и не затъваш така че да си легнеш на пода и върху гумите не остане никакъв натиск или дифовете ти оставят диря дълбока почти колкото гумите (както в конкретния случай). В такива случаи се минава бавно, ама пеш. Пиша го като човек който от както се е запалил по тази краста си чупи главата и колите основно по калните брегове на язовирите и баирите около Велинград! Имал съм случай в който се набутах в един торф така, че като слязох от джипа и стъпих на земята всичко се тресеше в радиус от няколко метра! Дойде и ме извади една асфалтова Гега с гуми за драг рейсинг - нагази си като пич, върза ме и ме изкара (с включени 2 блокажа, малко подлагане на клони и помощта на лебедката). След този случай си продадох Кайманите, защото до момента само си мислех, че дарака има сила да ги развърта (на 1-ва бавна джипа гаснеше на празни обороти - и това опитах). Оказа се, че само съм си мислел... Никой не може да ме убеди, че гума която не се върти, работи повече от тази която се върти - просто няма как! Аз това твърдя още от третия си пост в темата, след неколкократно гледане на всички клипове от случката. Ето - самоцитирам се, за по-голяма нагледност:

                                Не сме си играли чак толкова - да мерим налягането в гумите! Меки бални не е имало, че да дават преимущество на някого! Преглеждайки клиповете отново, стигам до извода, че "феномена" се проявява основно заради различната кондиция на джиповете, и уменията на шофьорите им! Просто оборотите до които се развърта двигателя на джипа с АТ-тата са недостижими за останалите, от там и развъртането на гумите, по-доброто самопочистване, повечето тракшън и т.н. Въпреки това, лично аз не съм предполагал, че шарката на гумата помага толкова малко (да не кажа никак), ако няма двигател който да я развърти както трябва...
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-02-14, 13:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X