Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да полудуваме край Шумен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да полудуваме край Шумен

    Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
    Нещо грешиш при качване на видеото.
    Много избързах-сега се качва едва третия клип.....
    Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

    Коментар


    • От: Да полудуваме край Шумен

      Добре сте се окаляли!А постигнахте ли основната цел - тренировка за каране по роудбук? П.П.Не ми се отваря видеото...

      Коментар


      • От: Да полудуваме край Шумен

        ....Радвам Ви се от сърце...
        Разказ,та дори и кратък ,...може би...
        Каква част от маршрута минахте...
        Впечатления от поведението на новите машини...
        Сигурно ще има още снимки....
        На бой отиват само старците!

        Коментар


        • От: Да полудуваме край Шумен

          Кольо пак беше атракцията с уменията си да минава напряко!През чешмата успя но пак лови рибки в локвите!
          Коле мисли за портални или редукторни мостове на витаралясника!!!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • От: Да полудуваме край Шумен

            Ако ви кажа,че написах половин час разказ,а системата ме изхвърли и не го прие
            И така започвам отново,щото нямам снимки.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • От: Да полудуваме край Шумен

              http://www.youtube.com/watch?v=HZUPV..._order&list=UL
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: Да полудуваме край Шумен

                Ето и събитието погледнато от борда на Глиган8:
                До 10та точка(на 1.3км от старта) карахме добре и всичко си улучвахме.Там обаче един азимут ни разказа играта.И тъй като нашия екипаж беше там основно заради карането по пътна книга се заинатихме и останахме да го търсим.Карачите отпрашиха напред т.к. си имаха водач знаещ маршрута.Останахме сами и се лутахме на тази точка 1 час(кой знае как са ни псували другите).М...а му и азимут,така и не можахме да го улучим.Другия път задължително с компас!!!Накрая навигатора разпозна следващата точка в далечината и улучихме правилния път.Тази точка се вижда,че е като на картата чак като стигнеш до нея,отдалече не можеш да предположиш,че е тя.Браво на навигатора.Следващия азимут също го сбъркахме първия път,но го улучихме от втория.Имаше пресни следи и разбрахме,че и групата преди нас също не е минала по точния път,а той е едно екстремче(разбирай як кален баир).Третия азимут го улучихме от раз,но за него имаше по-точен ориентир-този път моя окомер излезе по-точен от навигаторския.От там нататък нямахме проблем с ориентирането,а само с гумите.Гуми от типа „mud terrain” не вършат никаква работа при такива условия-дълбоко напоена почва и постоянен дъжд.Станаха на валяци още от началото и никакво развъртане не можа да покаже грайфер на повърхността.А нямаше нито чакъл,нито асфалт,нито по-твърт път или безпътие,където да се изчистят-всичко мокро и меко.Гоооолям кефффф!!!Поне 3 пъти карахме по няколко десетки метра с вратите напред.Някави баирченца ги качвахме от 2ри път.От някакви коловозченца-няма излизане.Като използвам умалителни не се бъзикам,а казвам,че с тези гуми беше предизвикателство всяко елементарно препятствие.Доста време карахме със задните гуми в коловозчето,а предните отвън-така си се влачихме 150-200м,докато не дадохме назад за да излезем и влезем в нивата.Някъде преди 20ти км Трипа умря(пак).Но успяхме безпроблемно да се ориентираме по пътна книга.През цялото време я следвахме на 100%(то нямахме и друг шанс).На окло 30ти км застигнахме карачите.Там се включихме в изваждането на угаснал колега от калта.Дърпахме го 3 джипа в редичка.И аха да го извадим,той взе,че запали.Тук разходката приключи,т.к. следваха дълбоките локви,през които е преминал само Гробаря(с хубави истински кални 35ци,а не като нашите),а всички други са се превърнали в подводници и са се нагълтали с вода.Барбекю не можахме да направим-то този дъжд не спря.Жалко,защото не можахме да си поприказваме и да се опознаем по-добре.На половината хора не запомних имената.Обаче благодарение на дъжда Кольо беше с нас,което е по-добре от барбекю.Смятам,че това беше една изключително полезна тренировка за нас,макара че приключи едва на 30ти км.Научихме че на такъв терен-само с екстремни гуми-нищо друго не върши работа.Научихме,че трябва да си носим компас.Научихме,че трипа е много полезен,особено,когато не на 200,не на 100,а точно на 150м трябва да направиш азимут 120.Научихме,че е по-важно да се улучва всяка точка,отколкото да се гони вятъра без да си сигурен това ли е правилната посока.
                И накрая нашия екипаж се извинява на карачите,че се запекохме на 10та точка и отказхме да тръгнем с тях.Беше много приятна,с много дрифтове-желани или не и с много кал.Благодарим на Шуменската група,която се присъедини към нас и направи тази разходка още по интересна!
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Да полудуваме край Шумен

                  Не си много прав Младене. Големите локви ги минахме без никакъв проблем с нашите гуми - дори по лоши от другите.
                  Дори като обръщахме назад в коловоза, Тошо направи път през дърветата в гората - Патрола минава като танк директно през дървета, дебели като ръката ми. Машината е невероятна.
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • От: Да полудуваме край Шумен

                    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                    Не си много прав Младене. Големите локви ги минахме без никакъв проблем с нашите гуми - дори по лоши от другите.
                    Дори като обръщахме назад в коловоза, Тошо направи път през дърветата в гората - Патрола минава като танк директно през дървета, дебели като ръката ми. Машината е невероятна.
                    ОК сър преразказвах,това което чух.Значи да съжаляваме,че не минахме от там?Нас Гробаря ни отказа
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Да полудуваме край Шумен

                      Добре сте се окаляли!Поздравления!
                      Снимките и клиповете са чудесни!
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • От: Да полудуваме край Шумен

                        Малко снимки и от мен:
                        Старта.Накупувахме едни мръвкииии за барбекю,ама...:

                        Голямото теглене:







                        И края:



                        И награда за машината за добрата работа-след калната баня-водна,как си му е реда:
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Да полудуваме край Шумен

                          Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                          Не си много прав Младене. Големите локви ги минахме без никакъв проблем с нашите гуми - дори по лоши от другите.
                          Дори като обръщахме назад в коловоза, Тошо направи път през дърветата в гората - Патрола минава като танк директно през дървета, дебели като ръката ми. Машината е невероятна.
                          А кой викаше"няма да минавам през локвите,филтър нямам,шнорхел нямам"гумите не ставали,шофьора се учел!то верно че адреналина беше в повече..........следващия път по смело!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • От: Да полудуваме край Шумен

                            Вярно, малко ме беше страх, понеже ми е за първи път. Но останах много доволен. Добре, че не ми казахте колко е дълбоко, че наистина щях да се откажа
                            Samurai Gemax

                            Коментар


                            • От: Да полудуваме край Шумен

                              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                              Вярно, малко ме беше страх, понеже ми е за първи път. Но останах много доволен. Добре, че не ми казахте колко е дълбоко, че наистина щях да се откажа

                              оооо можеше да стане и по интересно !!!заповядай някой път пак на наша територия да доразвиеш уменията си!важното е мерак да имаш!
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • От: Да полудуваме край Шумен

                                Следващия път слагам бутонките и газ.Обаче ще трябва да ми осигурите един Шуменски гараж да сменя гумите и да оставя шосейните.Тръгваме от там където спряхме-да довършим пътната книга.И мен ме беше шубе да мина през локвите сам,въпреки многото дървета за лебедки.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X