Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничението за отсечка от 40 километра между Чирпан и Стара Загора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

    Какво, пак ли същото ще дъвчем?

    Чл. 20.2) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.


    Чл. 21. При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h:
    (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал. 1, това се сигнализира с пътен знак.


    В контекста на:



    П.П. Не забравяйте, че не сме последна инстанция на пътя. Демек въпросът дали движещият се в лявото платно с максимално разрешената за пътния участък скорост е по-нарушител от спокойно минаващия с превишение 70-80 км/ч... е от компетенцията на ония михлюзи с белите капи.
    Благодаря за подкрепата,и аз това твърдя а именно,подчертаното в червено.Скороста да е съобразена с релефа,настилката и т.н

    Аз си карам както мога и далеч не съм пример ,а и не съм искал да бъда.


    .Тук въпроса е ,при единствено МПС в една посока,може ли да се движи в лява лента по цялата дължина на въпросната отсечка а и не само.

    Моето тълкувание е че не може.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

  • #47
    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение

    Виждам, че имате собствено тълкуване на правилата. За карането със 160-170 км/час даже не ми се и спори, но явно за задължението да караме в свободна дясна лента сме на едно мнение. Вие спазвате ли това правило или сте като повечето тарикати, които са постоянно в лявата лента с превишена скорост, присветващи на всеки, който кара по правилата?
    Отговорът го знам.
    Напротив,и аз и ти и всички сме потърпевши,просто исках да ти кажа че монетата има две страни, съответно две гледни точки и две истини.Друг е въпросът,от коя страна ти изнася да стоиш.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #48
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...Тук въпроса е ,при единствено МПС в една посока,може ли да се движи в лява лента по цялата дължина на въпросната отсечка а и не само.

      Моето тълкувание е че не може.
      И аз това се питах. В смисъл- като караш със 160-170 как се прибираш в дясната лента след изпреварване?
      Последно редактирано от icos; 14-01-20, 20:58.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        За момента нищо не налага да се прибира, поне с тази техника за документиране, закони, съставители на книжата за пред съда и евентуалните последствия. Липсата на достатъчно жертви в участъка е единствената сериозна причина да не се оправи.
        пп след основната, да го натокаваме на строителя

    • #49
      Трудно. Затова не се прибириш. С тази скорост, на този участък, няма кой да те притеснява...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • icos
        icos коментира
        Редактиране на коментар
        Какво ще рече "притеснява"? Тоест допреди малко цитирахме и тълкувахме закона, според който трябва да кара в дясната свободна лента и сега изведнъж...Ми мен примерно не ме притеснява когато някой ми светка изодзадзе, мога ли да си карам в лявата?
        Последно редактирано от icos; 15-01-20, 05:32.

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Това за дясната лента е от време оно и ще го премятаме, докато станем като в Европа. Тъпнята е, че те ни следват, та знае ли се

    • #50
      За съжаление докато не оправят проблемната отсечка, ще се налага да пускам круиз контрола точно на 90км/ч, карайки в средната разбита лента, като разбрах какви са големи глобите и стреса който имам в очакване на голямата за мен глоба, просто ми идва в повече, предпочитам да си спазвам стриктно правилата и с много "мамата" на АПИ...

      Коментар


      • #51
        Имайте предвид,че често камерата е долу на пътя преди или след някой мост,а патрулката стои горе и пази ,надзирава камерата.Доста често го минавам този участък,след две седмици почвам всеки ден по два пъти в продължение на месец горе долу
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #52
          Бихте ли пуснали някоя снимка, да видя за какво толкова офроуд мероприятие иде реч.

          Коментар


          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Трябва да го изживееш

        • #53
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

          Ограничението на скоростта е за цялата магистрала в двете посоки.Казано на обикновен език,и в четирите ленти настилката е кофти за скорост 140 км.

          На празен път,се движиш в дясна лента.Това че ти друса,че караш малка кола с малки гуми и т.н Не ти разрешава да заемеш лявата лента.Това че ограничението е 90 км.Незначи че не можеш да караш с 60 км.

          ​​​​​​И ако ще си пишем глупости,най-отговорно ти заявявам че в следствие на несъобразена скорост,си увредил собственото си МПС и си създал предпоставка за ПТП.И деянието е извършено въпреки въведено ограничение на скоростта с пътни знаци ,и активно присъствие на автомобили на КАТ Ст.Загора и Чирпан,които стриктно следят за спазването на правилата за движение.









          ​​​​​​
          От последното ми минаване през въпросния участък /преди три дни/ , твърдо съм решил като видя някой бърз и яростен в огледалото , да му давам веднага път , възможно най-бързо , така , че да не губи и секунди от полета си. Дори съм решил да пропускам всички бързащи с превишена скорост по цялата така наречена магистрала . Ще правя всичко възможно да не губят от летящото си време.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #54
            IMG_20200207_195515.jpg
            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

            От последното ми минаване през въпросния участък /преди три дни/ , твърдо съм решил като видя някой бърз и яростен в огледалото , да му давам веднага път , възможно най-бързо , така , че да не губи и секунди от полета си. Дори съм решил да пропускам всички бързащи с превишена скорост по цялата така наречена магистрала . Ще правя всичко възможно да не губят от летящото си време.
            Отличен ход,вчера подписах договор с голям обект ,почвам да пътувам цял месец Пловдив-Нова Загора,с целия катун.

            Ако видиш ниско прелитащ ремапнат бял транзит ,аз съм.....По късно ще ти пусна Рег.номер на лично,да го познаваш отдалеч

            Горе долу,така изглежда,по точно,така ще го виждаш ти
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Roninn; 07-02-20, 19:01.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • icos
              icos коментира
              Редактиране на коментар
              С тоя кирпич(карам чат-пат същия служебен) и 160-70 на дупкостралата? Vaya Con Dios, дет се вика...

            • motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Няма да е в дясното огледало , ще ме изпреварваш от ляво , че е по-равно и може да развиеш по-висока скорост. Както казах , не трябва да губиш и секунда от времето , въпросната отсечка трябва да я минеш максимално бързо като време. И не забравяй да се усмихваш.

          • #55
            Не си запознат,не четеш форума изобщо,тоя няма общо със тея дето познаваш.Нито като двигател,нито като въртящ момент..нито 200 са му проблем.но не е това за което си говорим.

            п.п Подписа ми не е верен ,ако това заблуждава ,ще трябва да го корегирам,но за да напиша ,трябва да мине Дино тест преди това.
            Последно редактирано от Roninn; 07-02-20, 21:41.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #56
              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              IMG_20200207_195515.jpg

              Отличен ход,вчера подписах договор с голям обект ,почвам да пътувам цял месец Пловдив-Нова Загора,с целия катун.

              Ако видиш ниско прелитащ ремапнат бял транзит ,аз съм.....По късно ще ти пусна Рег.номер на лично,да го познаваш отдалеч

              Горе долу,така изглежда,по точно,така ще го виждаш ти
              Чисто хипотетично - не те ли притеснява че ти, или твой служител, ще направят някоя беля с човешки жертви. С повода на твоята гордост - ремапнатия Транзит, докато шпорят с превишена скорост. Или викаш - новия обект в Нова Загора е по-важен? Че чак да се похвалиш и у ФорумО?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Към скоростта ,като добавиш и товара от тон и петстотин у кучкарника, е още по-голяма гордост.

            • #57
              Форд не съм карал но бусовете на ПСА с двигател серия 2.2 пума на Форд с лекота си вдигат натоварени 160 - 180 на шеста предавка . Е рядко изкарват до 300 000 ама това са подробности . Умира е те така https://offroad-bulgaria.com/forum/%...82%D0%B5%D0%BB . Имаме винаги един наличен събран блок с буталата и вала за някой зорлия
              Последно редактирано от sek.1; 08-02-20, 04:50.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #58
                Спринтер дълга база ,независимо с двойна гума или не,също влачи яко и запазва динамика на скорост!На висока скорост е тестван еднократно на Траянови врата с товар.на макс.Натоварен бус ,често и претоварен с единична гума да го юзиш е страшен риск ,невероятно мазала.Пукал съм гума с 50 по дефилето на Места ,та знам ,а бяха само.50 ,овладях го ,но си беше приключение.Ограничението в отсечката си оставало.щшто немало паре и тая година ,иначе са лакоми за винетки и тол такси.За да изискваш ,трябва да предлагаш качество.Магистралите и пътищата в старите участъци са като танкови полигони,а някои и нови участъци!Що така ?Не е ли.време.и някой друг да обяснява заедно с димов еколога?
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #59
                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Не е ли.време.и някой друг да обяснява заедно с димов еколога?
                  То за магистралите с баш шефа трябва да делят килията

                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #60
                    Тръгвам след минута на там,ще снимам за протокола.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X