Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничението за отсечка от 40 километра между Чирпан и Стара Загора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Снощи минах два пъти в тази отсечка,със 160-170 км.спокойно се минава в лява лента.

    п.п Аз като ветеран в глобите,давам инфо.

    Всяка глоба ,която не е връчена,не излиза на сайта на КАТ.

    За да излезе там,трябва първо някой да ти я връчи.Което чисто технически обезмисля тая система със справката.Нали като ми я връщат,знам че имам и без да ходя на сайта.

    В момента имам поредна глоба за 50 лв.Но на сайта излиза че нямам задължения.Което ме подсеща да мина да я платя че ще ме изненада когато не трябва.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Като не ми я връчат ще отече по давност .

  • #32
    Не само сайта , цялата им система е пълна боза
    Идва ми писмо по куриер с чистичка от камера в сайта им нищо дори след “връчването” плащам си я /брез банка/ и прибирам бешежката в жабката нещо ме жегна. Не след дълго ме спират за проверка документи-мокумети , господине имате неплатена глоба - викам стига бе да не е за превишена скорост от 19 май , точно вика тази . Е ще ме извинявате Г’н полиционер ама ей ви фиша , ей ви платежното всичко е платено . Боли ме вика за тия бележки в моя таблет пише друго, аз сега да ви си връча фиша пък вие в понеделник долу на гише и се разправяйте.
    Е и на гишето не мина без разправии , ама в крайна сметка се оправих.

    А на колегата предлагащ другите да го изпреварват отдясно , да прочете пак закона.
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Да се разбира, че в дясната лента не може да се движи с по-висока скорост?

  • #33
    Ако не бъркам,при свободни две ленти в една посока,се движиш в дясната лента.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #34
      Заобикалянето на препятствие налага ползването на лява лента с 90км/ч.

      Коментар


      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Ако препятствието е в лявата лента?

    • #35
      Бъркате ги двата щата. Изпреварването е маневра, свързана със смяна на лента. Ако не сменяш лента, няма изпреварване. Просто дясната лента се движи по-бързо от лявата. Никъде не е казано, че не може.


      "Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.


      (2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента."




      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #36
        Когато дясната лента е опасна за движение , никой не може да ме задължи да се движа в нея. Карам си в лявата с максимално разрешената скорост , не съм длъжен да се съобразявам с някой , който е решил , че щом си плаща глобите може да кара и с 300 , и всеки трябва да му прави път.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Да, ама не, в контекста на #32,
          Последно редактирано от veskov; 13-01-20, 19:27.

        • Jivko
          Jivko коментира
          Редактиране на коментар
          Не не решаваш ти а закона - като е опасна да я затворят
          Не не му правиш път на него а си караш у десно -пак според закона
          Съгласявам се свободна е лявата лента пътя е по-хубав минал си да караш там , и аз го правя, наближавате друга кола отзад мини си в дясно да те подмине и пак си карай в ляво обаче - нее. “АЗ решавам” , Те ще ми кажат на мене да не дърпам ръчната спирачка просто ....

        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          Пишете пълни глупости!

      • #37
        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
        Заобикалянето на препятствие налага ползването на лява лента с 90км/ч.
        Никъде в дясната лента няма нито знак нито препятствия.Единствено има ограничение на скоростта.Няма знак и че участъка е опасен.
        Последно редактирано от Roninn; 13-01-20, 20:30.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #38
          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
          А на колегата предлагащ другите да го изпреварват отдясно , да прочете пак закона.
          и ти също
          Помни ли някой колко години в колко теми се обсъжда що е изпреварване
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #39
            Аз какво да му чета

            Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.


            (2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента."

            #26.1
            motor_men коментира
            11-01-20, 08:21
            Крайна лява? Пътя е с две лени , лява и дясна. Аз си карам в лявата с 90 , който иска да ме изпреварва с превишена скорост , дясната му е свободна.
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Дали превишава скоростта не определяш ти. Той, движейки се с по- висока скорост от твоята и оставяйки те в точка, не винаги означава, че те е изпреварил. Евентуално е превишил ограничението.
              Последно редактирано от veskov; 13-01-20, 21:08.

          • #40
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

            Никъде в дясната лента няма нито знак нито препятствия.Единствено има ограничение на скоростта.Няма знак и че участъка е опасен.
            Тоест дупката дето ми покриви джантата я няма щото и знак няма...

            Коментар


            • #41
              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение

              Тоест дупката дето ми покриви джантата я няма щото и знак няма...
              Ограничението на скоростта е за цялата магистрала в двете посоки.Казано на обикновен език,и в четирите ленти настилката е кофти за скорост 140 км.

              На празен път,се движиш в дясна лента.Това че ти друса,че караш малка кола с малки гуми и т.н Не ти разрешава да заемеш лявата лента.Това че ограничението е 90 км.Незначи че не можеш да караш с 60 км.

              ​​​​​​И ако ще си пишем глупости,най-отговорно ти заявявам че в следствие на несъобразена скорост,си увредил собственото си МПС и си създал предпоставка за ПТП.И деянието е извършено въпреки въведено ограничение на скоростта с пътни знаци ,и активно присъствие на автомобили на КАТ Ст.Загора и Чирпан,които стриктно следят за спазването на правилата за движение.









              ​​​​​​
              Последно редактирано от Roninn; 13-01-20, 22:44.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #42
                По тая постановка, ако караш супер спортна колица от сорта на Ферари, достатъчно ниска и с твърдо окачване, та в дясната лента и 50 км/ч са ти много, какво точно трябва да направиш за да се движиш по тая магистрала без да си в нарушение?!
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пътна помощ

                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нема лошо, ама винетката не покрива пътната помощ... А и никой не ги казва тия неща предварително.

              • #43
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                Никъде в дясната лента няма нито знак нито препятствия.Единствено има ограничение на скоростта.Няма знак и че участъка е опасен.
                Какво, пак ли същото ще дъвчем?

                Чл. 20.2) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.


                Чл. 21. При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h:
                (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал. 1, това се сигнализира с пътен знак.


                В контекста на:

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Снощи минах два пъти в тази отсечка,със 160-170 км.спокойно се минава в лява лента.

                п.п Аз като ветеран в глобите,давам инфо.
                П.П. Не забравяйте, че не сме последна инстанция на пътя. Демек въпросът дали движещият се в лявото платно с максимално разрешената за пътния участък скорост е по-нарушител от спокойно минаващия с превишение 70-80 км/ч... е от компетенцията на ония михлюзи с белите капи.
                Последно редактирано от icos; 14-01-20, 06:29.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #44
                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение

                  Тоест дупката дето ми покриви джантата я няма щото и знак няма...
                  Тя наистина не съществува(деюре за поддържащия пътя), ако никой не се е оплакал от нея (най-лесно на 112)

                  За тоя участък, правилния за мен подход е - всеки да звъни на 112, и да докладва необозначени неравности, бабуни и всичко дето е опасно. После при липса на действия, застрахователите гърбят държавата, а на теб ти е по-лесно да си вземеш парите за джантата и гумата

                  Досега колкото пъти съм "пускал" координати на дупка на 112, до ден/два бива сигнализирана, а до месец два ремонтирана....
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Парите за гумата и джантата ще ги вземеш, ако автомобила не е в състояние да се движи, и най-важното, ако имаш издаден документ от органите, тоест са посетили на място. Ако в акта са описали наличието на дупка, бонус за застрахователя - ще си вземе парите от отговорните за пътната отсечка. И бонус за тебе, ако ги засъдиш. Само с обаждане на 112 застрахователя в общия случай няма да плати. От друга страна за конкретния участък със сигурност са подавани не един и два сигнала. Но пък вече е налице иск от онзи адвоката.

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пропусна, че след като те посетят компетентните органи получаваш акт за "несъобразена с пътните условия скорост", който не помня точно колко беше, но май се върти около стотак.

                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Викнеш ли ченгета за пукната в дупка гума, се получава глоба 200 лева, без значение дали има сигнализация или не.

                • #45
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                  Ограничението на скоростта е за цялата магистрала в двете посоки.Казано на обикновен език,и в четирите ленти настилката е кофти за скорост 140 км.

                  На празен път,се движиш в дясна лента.Това че ти друса,че караш малка кола с малки гуми и т.н Не ти разрешава да заемеш лявата лента.Това че ограничението е 90 км.Незначи че не можеш да караш с 60 км.

                  ​​​​​​И ако ще си пишем глупости,най-отговорно ти заявявам че в следствие на несъобразена скорост,си увредил собственото си МПС и си създал предпоставка за ПТП.И деянието е извършено въпреки въведено ограничение на скоростта с пътни знаци ,и активно присъствие на автомобили на КАТ Ст.Загора и Чирпан,които стриктно следят за спазването на правилата за движение.









                  ​​​​​​
                  Виждам, че имате собствено тълкуване на правилата. За карането със 160-170 км/час даже не ми се и спори, но явно за задължението да караме в свободна дясна лента сме на едно мнение. Вие спазвате ли това правило или сте като повечето тарикати, които са постоянно в лявата лента с превишена скорост, присветващи на всеки, който кара по правилата?
                  Отговорът го знам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X