Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничението за отсечка от 40 километра между Чирпан и Стара Загора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ограничението за отсечка от 40 километра между Чирпан и Стара Загора

    Привет колеги, става въпрос за проблемния участък между Чирпан и Стара Загора, успявате ли да карате с 90 км/ ч в средната лента, преди новогодишните празници се наложи да пътуваме по Тракия, този участък е истински кошмар, детето беше заспало и при 80км/ч друсането е толкова силно че се събуди с рев а аз си помислих дали няма земетресение, опитах се да карам към изпреварващата лента но там мисия невъзможна с 90 км/ ч, там си карат със 140 и повече, в един момент ми изпопадаха пломбите и от рева на детето се принудих да карам и аз в изпреварващата лента със 140км/ч, наравно със другите участници със същата скорост, към днешна дата как стои въпроса със скоростта при изпреварващата лента, притеснявам се и чакам евентуална честитка заради карането ми със 140 в изпреварващата лента?

    Този участък е кошмарен за каране, за какво плащаме винетки че и тол такси ще искат от големите МПС-та, ужас.

    п.с. Сега видях че един са го глобили със 400 лева за това че е карал със 138 км ч в изпреварващата лента на въпросния магистрален участък, направо със свито сърце чакам първия фиш от над 10 години без никаква глоба даже и за неправилно паркиране и съм със златен талон с който ще се сбогувам

    п.с. Причината да питам е че официално ограничението е заложено и удължавано за втори път към септември 2019г. и не знам как е след това?

  • #2
    Пътувам редовно по този участък. Има си го ограничението от около година.
    Не съм чул за ремонт на пътя през 2020 г.
    Пари нема ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Мда , хранилката е сигурна - аз изгорях със 126км/ч и 300 кинта. Единствената свястна лента е бързата , а там е безумие да караш с 90.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Със кемпера в дясната лента повече от 60 без да го разкова не мога да вдигна., Карам в лявата со 95-100, знаейки, че има камера. Отзад ми свиркат и мигат да им освободя лентата, за да получат скъпото фото.

    • #4
      Първоначално публикуван от CarTest™
      Пари нема ....
      http://www.vinetki.eu/shveicaria-vin...tni-taksi.html
      Цени за винетни стикери в Швейцария
      Мотоциклети и автомобили с максимално общо допустимо тегло до 3.5 тона - 40 CHF
      Тъй е, няма алтернатива асфалт пашА, пак за тия да гласувате! Наскоро мина една тема за Швейцария, и ме хвана яд какви пътища поддържат, на какъв терен, и за каква цена. 72 наши лева, годишно.

      Коментар


      • #5
        На магистралите "нормалните" шофьори нямат предвидена лента.Дясната е за охлювите,лявата-за джигитите.Тъпите ограничения са безброй,останали знаци от ремонт...Ограничение от 30 км/ч междуградско???Каква е тая мода,да има ограничение защото е завой?Дали водача случайно може да прецени с каква скорост ще вземе завоя?30 км,минава се спокойно с 80-90.Хранилки...

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          направо със свито сърце чакам първия фиш от над 10 години
          Ако не си минал покрай патрулка на паркингите в участъка няма страшно! Там по-правилно би било да се разделят платната по скорост, но тогава няма да има хранилка и ще е скука!

          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #7
            Тази отсечка от пътя София - Бургас , Бойко тиквата гордо и рязна лентичката 2012г. Понеже често минавам от там , си засякох разхода. За тези 40км. колата ми изгаря около два литра повече при положение , че карам в дясната лента на пътя , сравнено със скоро ремонтиран и равен участък от пътя.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #8
              През 2012 не пускаха ли отсечката Бургас- Карнобат.По мое мнение тя горе долу се ядва, дори да е амортизирана вече и неособено качествена.
              Мен въпроса ми е къде изчезнаха знаците за препоръчителна скорост, преди се срещаха на места с лоша пътна настилка.Сега май идват икономически неизгодни?

              Коментар


              • #9
                Коментирано е в други теми.

                Отсечката за ремонт е пусната от Жан Виденов доста преди Бате Бойко да се намеси в политиката

                А иначе ми е чудно защо може в братска Британия магистралите да нямат аварийна лента а всичко е ленти за каране, през няколко мили си има специални отбивки за аварийно спиране

                Предлагам Тиквата да се самосезира и да пусне 3 ленти по мизерните магистралки дето имаме.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Коментирано е в други теми.

                  Отсечката за ремонт е пусната от Жан Виденов доста преди Бате Бойко да се намеси в политиката

                  А иначе ми е чудно защо може в братска Британия магистралите да нямат аварийна лента а всичко е ленти за каране, през няколко мили си има специални отбивки за аварийно спиране

                  Предлагам Тиквата да се самосезира и да пусне 3 ленти по мизерните магистралки дето имаме.
                  Бъркаш се, отсечката на Жан Вължан беше до Плодовитово. Въпросните бабуни са от по късни, Батьови, години.

                  Коментар


                  • rosen_offroad
                    rosen_offroad коментира
                    Редактиране на коментар
                    "Лот 1 Оризово – Стара Загора
                    .........
                    Участъкът е с дължина от 38,7 km. Първият подучастък от лот 1 – между пътен възел Оризово и Чирпан е в експлоатация от 1 юли 2006 г. Той обхваща трасето от 171-ви до края на 186-и km. Вторият подучастък между Чирпан и Стара Загора от края на 186-и km до 208-и km действа от 5 октомври 2007 г."


                    "Бойко Методиев Борисов е български политик, основател и лидер на партия ГЕРБ от 2006 г.
                    Той е министър-председател в 3 правителства – от 2009 до 2013 г., от 2014 до 2017 г. и настоящото от 2017 г. "


                    "През 2010 година правителството на Бойко Борисов започва строителството на последните отсечки по проект „Доизграждане на АМ „Тракия“, лотове 2,3 и 4“ с обща дължина 115 km"


                    "5 октомври 2007 г. - Премиерът Сергей Станишев откри новопостроения участък „Оризово - Стара Загора"от автомагистрала „Тракия", ...............

                    Изпълнител на проекта е фирма „Пи Ес Ай", която е част от „Трейс груп холд","
                    Последно редактирано от rosen_offroad; 10-01-20, 13:53.

                  • mikivt
                    mikivt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Бая си се постарал. Добре, аз махам "батьови години", ти "Отсечката за ремонт е пусната от Жан Виденов" и сме квит.

                • #11
                  Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение

                  Въпросните бабуни са от по късни, Батьови, години.
                  Батьо верно ги откри, ама кой ги проектира и построи?

                  Не, че нещо, ама не очаквайте да има ренгенови очки, та да види какво има под хасфалта.

                  Коментар


                  • mikivt
                    mikivt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не е бил той, съгласих се.

                • #12
                  Силно се надявам някой отговорен другар да не ме изкара активист на герб.Но по мои наблюдения в последните години преди да дойде Бай Бойково време асфалта беше в най-трагично състояние.Ремонтите трагични, второстепенните пътища въобще никой не им обръщаше внимание, не беше събитие лека кола да скъса носач при попадане в по-сериозна дупка.По пътя, който пътувам всеки божи ден пътуват и доста строители и беше редовна гледка да си носят бетон и замазка в кофите, да спират да запълват най-опасните трапове.

                  Коментар


                  • #13
                    Тази отсечка наистина е отвратителна. В дясната лента не може да се кара и 60 км/ч, защото ще ти изпадат пломбите. А в лявата трябва да се движиш със 140+ км/ч, заради бързащите тъпанари. Добре, че не ми се налага често да минавам от там. А това е прясно:
                    http://temida.tv/?p=30612&fbclid=IwA...-7zvQyG18XzEuw
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #14
                      "Само 4546 водачи са глобени за превишение на скоростта в участъка на магистрала "Тракия" от километър 168 до километър 208 от въвеждането на ограничението от 90 км/ч на 19 декември миналата година.
                      Това съобщи днес в рамките на парламентарния контрол министърът на вътрешните работи Младен Маринов."

                      Датата е 31 юли 2019г.

                      Източник:
                      https://www.dnevnik.bg/skorost/2019/...v_uchastuka_s/


                      Средно по 300лв .... Що да я ремонтират?
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #15
                        Не е важно, че бате Бойко не е резнал лентичката. Важно е при тоя обществен отзвук "да се самосезира" и да се отвори ремонт на отсечката. Па и да нямаше отзвук - пак. Ако ще ни я оставят така за назидание и да се събират глоби - еб@м ти европейското развитие.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X