Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайските ксенони не са чак толкова зле. Често срещам последни модели леки коли и SUV-та с модерните LED светлини. Не мога да кажа кое е по-отвратително...
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Когато са от ширпотребата дето я има по всеки магазин за автоаксесоари са ОК, стига разбира се да са сложени на фар с лупа, на рефлекторен фар е ужасно.Обаче има автотерористи, които изидрват по-силно светещи варианти, които даже "съвестните" китайски търговци ни съветват да НЕ използваме по пътя и тогава става шарено.ЛЕДовете и на мен ми прави впечатление, че са отвратителни за човека отсреща, особено при път на вълнички, където светлината подскача заслепяват ужасно много.

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Малко китайски електрожени са дразнещи колкото фаровете на новите премиум жипки, дето ужким ентелегентно разпознавали околно движещите се автомобили.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Имам чувството, че това разпознаване на останалите автомобили, нещо не се спогажда с гладкостта на нашите пътища, даже не чувство, ами направо опит от първа ръка.

  • Аз от доста време шофирам с жълти очила нощем. И съм си навирил китайските ксенони нагоре, та да не полвам дълги. Гадно копеле съм си...
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • Аз от доста време шофирам с жълти очила нощем.
      Това съм го чувал, че помага и при мъгла - вярно ли е, и ако да, какви очила с жълт филтър, вършат работа? Дай интифа, ако можеш?

      И съм си навирил китайските ксенони нагоре, та да не полвам дълги. Гадно копеле съм си...
      Надявам се да е ирония, иначе ти пожелавам среща с друго нещо "навирено", където жълти очила не помагат, но жълта грес - може би
      ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

      Коментар


      • Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение

        Това съм го чувал, че помага и при мъгла - вярно ли е, и ако да, какви очила с жълт филтър, вършат работа? Дай интифа, ако можеш?

        n:
        Помагат и при мъгла. Заради множеството дебили с електрожени или просто нерегулирани фарове вече задължително карам с жълти очила против заслепяване.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Има ли нещо по специално в тези очила или просто да търся жълти очила?

          https://optistudio.bg/opasnostite-pr...tno-shofirane/

          Тия викат че жълтите очила помагали при мъгла ама не били ок за нощно шофиране?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Аз си взех за проба някакви за 7-8 лв от Практикер. Оказа се че вършат работа. Иначе са ги кръстили много гръмко "ШОФЬОРСКИ ОЧИЛА ЗА НОЩНО ВИЖДАНЕ" Ни повече, ни по-малко

          • old tramp
            old tramp коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря и на двама ви! Полезен линк за инфо, и ще си взема един чифт жълти за начало.

          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            С подобни само че от бензиностанцията карам и аз, обикновена жълта пластмаса, но мен малко ме товарят. Иначе има едни полароид ли бяха полис ли, не помня, само че са други пари, но ги дават с доста инженеринг вложен в тях, с поляризации и там останалите екстри.

        • Да, определено и аз ще прескоча утре до оптиката, още повече аз имам и диоптри, малки, ама все пак... Напоследък се хващам, че ми е доста некомфортно да карам привечер/нощем, особенно и ако вали. Старост-нерадост

          Дано да хвана на примоция тия с "нощното виждане"
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Има ли нещо по специално в тези очила или просто да търся жълти очила?

            https://optistudio.bg/opasnostite-pr...tno-shofirane/

            Тия викат че жълтите очила помагали при мъгла ама не били ок за нощно шофиране?

            Прави са общо взето - аз знам за нощно каране очилата трябва да са прозрачни и специални покрития против отраженията и отвътре на стъклата да имат. Което е смислено, ако имаш диоптър, ако така и така човек носи очила. А жълтите са си за мъгла, ама ако имаш диоптър тия от Практикер не те оправят - трябва да се поръчат с диоптър. Тези май ги правят по поръчка и то онлайн- виждам, че жълтите стъкла не са просто пластмаски, ами са си стъкла за очила и го имат и това покритие против отражения.

            Коментар


            • Доколкото разбирам - проблема при нощното шофиране не е дали са жъти или не, а колко им е пропускливоста на светлина. Т.е. идеята е че каквото и да е оцветяване на стъклата намалява пропускливоста с някакъв, макар и минимален процент, което създава потенциален проблем. За антирефлексното покритие - там е ясно.

              Ще питам утре симпатичните каки в оптиката и ще докладвам.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • Има нещо свързано и с цвета, при дъжд и особено мъгла. Помним все пак едно време светлините за мъгла бяха жълти, имаше и жълти крушки. И на сухо нощно време жълтите ленсове нещо повлияват възприемането на картината. Пробвай с едни от 10 кинта за да се ориентираш.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • За обикновени очила не съм се интересувал какви видове има за видимост при различни метеорологични условия, но за ориентация ви препоръчвам да се поинтересувате от очилата за ски.

                  Коментар


                  • Не съм сигурен че ски очилата са правилния пример, отново заради светопропускливоста. Преди години имах много скъпи планински очила (от тия с кожените протектори на слепоочията) - пишеше с дебели букви, че не са подходящи за шофиране.

                    ​​​​
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • Kozzzec
                      Kozzzec коментира
                      Редактиране на коментар
                      Говоря за стъклата, не да се шофира със ски очила.

                  • За първи път купих (от Германия) и ползвах такива очила преди двайсетина години. Двусменното нощно каране си е предизвикателство към очите. Като прибавим пластмасовите боклуци (фаровете) светещи като газеници...и картинката става.........
                    Определено подобряват възприятието-образа е по контрастен,а отражателната лента спестява силното заслепяване. Очилата са задължително с поляризация.
                    Освен в колата ми такива очила ползват и синовете. Те също са съгласни , че пазят очите и се вижда по добре. Най лесно се проверява разликата, като се наблюдават слабо осветени предмети с и без очилата.

                    Коментар


                    • На майтап си взех от Бриколаж такива и установих че.работят.Нямам проблем с каране в тъмното и мъглата.Не ме притесняват особено и тия с" електрожените",просто си следя банкета ,светлината я ограничивам в периферията.Тия очила просто отпускит зрението ,успокояват го и то реагира по-добре.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • За първи път четох за специални очила за шофиране в мъгла и нощем, в книгата на Засада. Западняците казвали, че са някаква военна разработка, а на външен вид били жълтеникави. Единствената държава, и то през осемдесетте години на миналия век, в която бяха задължителни жълтите фарове за мъгла, беше Франция. Някой запознат може да каже как е сега там. На моите коли, винаги съм слагал халогени за мъгла, разположени под бронята и с леко отворен към банкета десен такъв. Истинските халогени за мъгла светят в лента а не в сноп като тези за дълги светлини.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ... Единствената държава, и то през осемдесетте години на миналия век, в която бяха задължителни жълтите фарове за мъгла, беше Франция. Някой запознат може да каже как е сега там. ...
                          Не само фаровете за мъгла, а изобщо светлините на автомобила във Франция трябваше да са жълти. Напусналият Гоблин беше обяснил надълго и нашироко историята - някаква френска "патриотична далавера", нямаща нищо общо с физиката и техниката, т.е. без практически, освен икономически смисъл. ЕвроГейовете натиснаха и вече не е задължително.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не вервам.

                          • Bogoljub Gagic
                            Bogoljub Gagic коментира
                            Редактиране на коментар
                            Дай на ЛС, може пък да успея да те накарам да повЕрваш :-)

                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Дадох .......

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X