Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новото малоумие на КАТ - 2019

    Мисля си, че е редно да споделя с Вас последното малоумие, което ми бе причинено от последните промени в закона, по който КАТ работят!
    На кратко:Купих една къса Тойота РАВ4 от Плевен, и както си е редно, реших да съм коректен и да спазя закона и в едномесечен срок да сменя номерата в КАТ -Перник.Това не го коментирам, но какво ми казва служителката в КАТ, дето ми обработва Документите за да мина канала и да ми сменят табелите и талоните: Господине, днес слагайки новите номер Вие оставате практически без валиден Технически Преглед!!!Питам я - как така, та нали Вие сте издали стикер и талон за ТЕхнически Преглед в КАТ - Плевен през месец Ноември2018г/тъй като тогава там е Първата регистрация на Ново внесен автомобил от Швейцария/ и нали срокът на годност на Прегледа е от дата - до дата за 1година!!!
    Онази ми казва, че така и е казано да казва на хората, защото това са влезлите в сила нови промени - щом сменяш номера при покупка на МПС - ти практически ти се прекратява прегледа, и си длъжен да минеш максимално бързо на НОВ ПРЕГЛЕД, нищо че в моят случай имаше повече от 7месеца валидност на прегледа!

    Другари и Другарки дето сте на власт, не спряхте да правите Вредни и малоумни "селски постановки', само и само да издоите и насочите повече парички от джоба на обикновените хора, към правилните фирми и хора,дето трябва да са касичката в която ние да бъдем прикарвани да оставим поредният рекет, облечен в поредната малоумна промяна!
    Как добре сте го измислили - колкото пъти за година едно МПС смени собственика си в БГ - то всеки път е длъжно отново да минава през пункт за Годишен технически преглед!!!И това за МПС-та в ДВИЖЕНИЕ - със всички всевъзможни съпътстващи документи за да се стигне до сделка пред Нотариус...Гражданска,Преглед,Липса на Задължения и ПЛАТЕН местен данък!
    Срамна работа, ама ачик , ачик рекет с любезното съдействие на Държавният КАТ!!
    Та колеги, дето и на Вас ще Ви се наложи да купувате МПС-та в БГ..бъдете подготвени, че сте задължени отново да минете на Преглед с новите си номера...щото така е решено,за улеснение и пестене на времето на населението, че висенето по цял ден през КАТ е малко и недостатъчно, та е нужно и още дни и пари да се отделят по великата сага - промяна на собственост на МПС в една шепа държава с население под 6милиона.
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Ха, колко нови са тия промени? На 3-ти февруари смених регистрация в КАТ-София и нямах никакви проблеми от подобно естество.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Идея си нямам!Нито съм го видял да го обявят Публично и поне няколко инфо сайта да му отделят няколко реда, но днес ми го казаха в КАТ -Перник!Тази кака на обработка на документите беше като курдисана и го повтаряше и на други шаранчета, като мен.Като минавах на канала да ми сменят номерата, служителя ми е приятел от над 20години.. и ми потвърди същото!
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #4
        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Категорично няма такъв филм. Аз смених регистрация в началото на март тази година и никой не ми е искал подновяване на ГТП. Единствено ми искаха допълнителен оглед за каското с новите номера и то застрахователите не КАТ.

        Нещо се опитват да те клатят май. Пусни едно писмено запитване към началника на КАТ, с входящ номер и т.н.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Гледам никой не е изменял наредбата....
          Единственото, което ми идва на ум е да нямат знаци за технически преглед (който трябва да го издаде), и затова да искат да прехвърлят топката на пунктовете за ГТП:
          IV. Преглед за техническа изправност и окомплектоване и издаване на знак за технически преглед (извършва се в определени случаи)

          Извършва се само когато превозното средство не притежава валиден документ за преминат технически преглед. За превозното средство се издава знак за технически преглед.
          В случай, че превозното средство не премине успешно технически преглед, се извършва промяна в регистрацията и превозното средство се спира от движение до отстраняване на техническите неизправности.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Гледам никой не е изменял наредбата....
            Единственото, което ми идва на ум е да нямат знаци за технически преглед (който трябва да го издаде), и затова да искат да прехвърлят топката на пунктовете за ГТП:
            Наскоро установих че явно е имало някакви промени. Забъбрихме се с една колежка, и от дума на дума стана на въпрос, че при изтекъл ГТП не ти важи и ГО. И след няма 15 мин колежката изпищя, че и е изтекъл ГТП.... Звънна на съпруга си, и той също изрева на умряло, че и неговият е изтекъл... Странното е, че се касае за чисто нови автомобили, лизинговани от официален вносител (Дачия и Шкода). И на двата автомобила при закупуването са им дали ГТП с валидност една година. Аз се изпотих и проверих моите - на служебната каляска и на жената (ФВ/Тойота) , щото имах спомен че първоначалния ГТП на нова кола е с валидност 3 години. И да - моите и двата са до 2019 (колите са купувани 2016). А на колежката колите (купувани 2017 и 2018 ) бяха с 1 година валидност... И още по странно - при подновяването (2019) и на двамата са им дали по 2 години валидност на ГТП...

            Айде оди го разбери.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              Нали не си мислите, че мога да си измисля подобна глупост!Аз бях изумен от това малоумие!Ще се разбере в най -скоро време/когато и на други им се сервира тази новост/
              Категорично отказах да ми се итлепи стикера от стъклото/и си запазих картончето на което лично КАТ-Плевен го е издал като Първо регистриран Нов Внос - през Ноември 2018 - изтичащ през 11.2019г,

              ...и логиката, която ме кара да си мисля, че това е вярно е фактът, че единственото , което гледаха на канала са номерата на рамата и двигателя дали съответстват и нищо друго!!!
              Предишните пъти, когато минавах това упражнение поне ме караха да включвам светлините, чистачките..абе нещо като Преглед, но сега това липсваше..явно техническата исправност ще се доуточнява с нов ГТП...

              ...и понеже тази промяна на номера не е Нововнесена кола с Първа регистрация...КАТ не издава за Новият номер ГТП!!Обаче новият Номер в системата на КАТ практически е новоиздаден..и там не е прхвърлен автоматично прегледа от старият номер..и за системата - МПС-то е без Годишен преглед!!Екстра са го измислили ..технологична нация сме ей!
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-04-19, 06:37.
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от pe4en
                ...и логиката, която ме кара да си мисля, че това е вярно е фактът, че единственото , което гледаха на канала са номерата на рамата и двигателя дали съответстват и нищо друго!!!
                Предишните пъти, когато минавах това упражнение поне ме караха да включвам светлините, чистачките..абе нещо като Преглед, но сега това липсваше..явно техническата исправност ще се доуточнява с нов ГТП...
                Поне в последните 10 години нищо освен номерата на рама и двигател не са ми гледали в KAT, независимо дали прехвърляне или първоначална регистрация.

                Не търси логика в "нововъведения" на KAT. Няма да откриеш такава.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Да ви зарадвам с една добра и една лоша новина.
                  Добрата- ГО не отпада без преглед. ОТпада Каското. Т.е. при изтекъл преглед застрахователят има напълно законно основание да ви откаже плащане на щета.
                  Лошата-при смяна на ДКН губите абсолютно всичко, асоциирано със стария номер. Всичко. Нов преглед и анекс към ГО, че е сменен номера. Няма друг начин. Просто у нас институциите никой не може да ги изкара от оная страшната зима на 1968-а и ДКН значи повече от ВИН-а на колата. Всичко е по ДКН, номер на стикер, номер на талон, но не и по това, което идентифицира колата- ВИН-а. Същият проблем възникна и с електронната винетка-тя също е асоциирана с ДКН. Има 3 дни срок за прехвърляне. В първоначалния вариант на системата това изобщо го нямаше-при смяна на номер идеята беше да се губи и тя.
                  Защо е така, е много дълга (и чисто политическа) тема.
                  Последно редактирано от santaclash; 23-04-19, 23:26.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Ха, колко нови са тия промени? На 3-ти февруари смених регистрация в КАТ-София и нямах никакви проблеми от подобно естество.
                    Всеки началник на КАТ ; КОС ; РУП си тълкува закона по свой начин и разбиране . За това в София има едни проблеми в Плевен други . Лично мое мнение е че функцията регистриране на МПС/ППС трябваше отдавна да се извади от КАТ и МВР.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      До тук нищо черно на бяло.
                      От ГТП си има протокол, в който си се пише и VIN. Дори на картончето от прегледа има и VIN, както и номера на знака за технически преглед, който е свързан с конкретния протокол.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Всеки началник на КАТ ; КОС ; РУП си тълкува закона по свой начин и разбиране . .
                        Вярно нищо ново, не и от сега, почва се от феодал кмет и администрация.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          За съжаление, колегата santaclash е прав. При смяна на талони, където се променя и ДКН, информацията в настоящите документи се разминава с реалността. Поради тази причина повечето хора може би знаят, че, при смяна регистрацията на автомобил, трябва да се направи анекс за ГО. В това число би трябвало да може да се направи и анекс за ГТП, но, уви, за такова нещо все още не съм чул. Поради тази причина е желателно, да не кажа задължително, да се мине нов ГТП.

                          Хипотетично, ако се направи рутинна проверка от полицейски органи, които гледат документите, в случая ще видят автомобил с РК регистрация и други номера, а в талона за ГТП и ГО ще фигурират данни за автомобил с ЕН регистрация и съвсем различни номера. Оттук застраховател и всякакви други институции ще започнат да вдигат ръце при евентуални последващи проблеми.

                          Да, аз също не приемам това за нормално, но системата ни е такава, а и цялата ни работа също.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Момчета, нека само малко порадсъждаваме относно въпроса, дали отпада ГО при изтекъл преглед. Да, каското отпада, но ГО - НЕ бе казано по-горе! Е ,как ще реагират застрахователите при условие, че е станало ПТП вие сте виновен и нямате ГТП, на практика без преглед колата няма право да се движи и като нищо освен, че няма да се покрият щетите от компанията ами може да ви осъдят да заплатите щетите от своя джоб! При всяка претенция за щета се изисква и валиден преглед на колата към момента на събитието! Заключението е без ГТП и гражданската няма да важи!
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Винаги съм бил на мнение, че ДКН трябва да е собственост на притежателя на колата, както е в много "бели" страни! Да не се чудите защо, напр. в Гърция, се срещат нови коли, отпред със старите малки табели от преди 50 години.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X