Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Тук хващат една поляна и я правят на квартал. Ама в плановете е заложено точно колко къщи, паркинги, заведения, градинки, училища...
    Тук е абсолютно същото, само дето тук (изобщо Европа става въпрос) стандартите на градоустройството са малко по-други. Щот Европа е сериозно урбанизирана вече над две хилядолетия и не разполага с огромните индиански степи, та да разполага селища на по триста километра.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #77
      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      ... Младост беше
      ... за колко минути ще се събере квартала на протест. И избори има през 2 години.
      И протести имаше в Младост, и районна кметица си избраха дето щяла да спира стихийното строителство.

      Известно време наистина строителството се беше укротило. После... сложиха какъв си требе кмет, той разписа проблемните строежи и те така.

      Бавно се учим тука.

      Коментар


      • #78
        От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

        Само интересен факт, в Швеция по селата в които съм бил пак не може да паркираш както ти падне. Навсякъде е зона.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Тук е абсолютно същото, само дето тук (изобщо Европа става въпрос) стандартите на градоустройството са малко по-други. Щот Европа е сериозно урбанизирана вече над две хилядолетия и не разполага с огромните индиански степи, та да разполага селища на по триста километра.
          Явно не си бил в Южна Калифорния. “Сериозно урбанизирана” за България /нали за там говорим/ е смешно. Пак да повторя- разстоянието от Сан Исидро /мексиканската граница/ до северния край на Лос Анджелис е колкото от София до Стара Загора. И е все град, с общо население няколко Българии. Индиански степи няма, само труден планински пустинен терен.
          Ако искаш да видиш индиански степи, подкарат към Пловдив, и гледай в ляво след Църна Маца.

          И между другото, не ми се спори, щом ви кефи да не сте “на село” или “в индиански степи”, успех с паркирането /и всички произтичащи от това проблеми/!

          Ясене, не е бавно ученето, ние сме си тарикати, заеби ги тъпите американци и останалата сволоч, ние сме граждани, и като такива ще живеем на главата на други такива тарикати-граждани.

          Луда работа...
          Последно редактирано от NIKSD; 22-11-18, 20:19.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #80
            От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Само интересен факт, в Швеция по селата в които съм бил пак не може да паркираш както ти падне. Навсякъде е зона.
            Швеция ти е без пари детската градина.

            Коментар


            • #81
              От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Само интересен факт, в Швеция по селата в които съм бил пак не може да паркираш както ти падне. Навсякъде е зона.
              Ама то и тука не можеш. Пред нас до училището може да кацне малък самолет. Паркинг колкото искаш. Ама се пробвай да стъпиш на червен бордюр или да ти сочи муцунката в грешната посока, или да си заебеш колата над определеното време /май 3-4 дни беше/, и отнасяш глоба. Ред има, ама има паркинг, има и алтернативи на колите, и няма причина да се завираме в натопорчените части на града.
              За протокола, живея на 7 минути от центъра, 4 минути от плажа, 2 километра от летището... май не съм на село. И пак никой не ми подскача по главата. Квартала е строен малко след Втората Световна... Само малко акъл се иска.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #82
                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Явно не си бил в Южна Калифорния. “Сериозно урбанизирана” за България /нали за там говорим/ е смешно. Пак да повторя- разстоянието от Сан Исидро /мексиканската граница/ до северния край на Лос Анджелис е колкото от София до Стара Загора. И е все град, с общо население няколко Българии. Индиански степи няма, само труден планински пустинен терен.
                Ако искаш да видиш индиански степи, подкарат към Пловдив, и гледай в ляво след Църна Маца.

                И между другото, не ми се спори, щом ви кефи да не сте “на село” или “в индиански степи”, успех с паркирането /и всички произтичащи от това проблеми/!

                Ясене, не е бавно ученето, ние сме си тарикати, заеби ги тъпите американци и останалата сволоч, ние сме граждани, и като такива ще живеем на главата на други такива тарикати-граждани.

                Луда работа...
                Да, не съм бил в южна Калифорния - какво от това. България наистина е рядко населена като за европейска страна, но пак е двойно и кусур на щатите. И вярно, че индиански степи вече няма - има триста километра селища. Това впрочем, освен със степите, има връзка и различните разбирания за енергийна ефективност и пр. и пр.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Швеция ти е без пари детската градина.
                  Дали? След като са ти одрали кожата с данъци ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Да, не съм бил в южна Калифорния - какво от това. България наистина е рядко населена като за европейска страна, но пак е двойно и кусур на щатите. И вярно, че индиански степи вече няма - има триста километра селища. Това впрочем, освен със степите, има връзка и различните разбирания за енергийна ефективност и пр. и пр.
                    Аз ти давам конкретен пример, ти пак хвана степите, и “щатите”.
                    Щом ти е енергийно ефективно да се тъпчете един върху друг, дерзай. Аз нищо ефективно не виждам да ми отнема часове да мина няколко километра в претъпкан град, и това само за да си свърша елементарна работа.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #85
                      От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                      Будущее перед нами, дорогие друзъя!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zaglavna-statia-zona-638x368.png
Прегледи:1
Размер:300.4 КБ
ID:5803695
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Пълни глупости. А бе Гагича е номер едно в това да извърти така нещата, че да му се вържете. В случая се сравняват банани и атомна енергия. Какви общи белези имат автомобилите и тока, водата и банята, че ги сравнявате? Колата е движима вещ и трябва да се сравнява също с движими вещи. Всеки човек, преди да се сдобие с една вещ е логично да си направи сметката може ли да я стопанисва. Аз имам пари за яхта, но не ми е изгодно да я стопанисвам и за това не съм си купил. Не плача, че общината не ми осигурява пристанище да си я паркирам безплатно. Хиляди други хора си имат лодки и си намират начин да си се оправят с тях. Кво ми давате някакви абсолютно безмислени примери, че даже ги окачествявате като правилни. Ето казвам ви, че и аз искам безплатен порт. За мен лодката е необходимост!! Както и за стотици рибари, любители на плаването, превозвачи по морето и т.н.
                        Оффф... Общото на автомобила с много други неща, е че без него и тях не се умира.
                        Елементарни неща ли ще си обясняваме сега?! Ако имаш ток в някое пусто място в джунглата, това е лукс, за цивилизованите градове това сега е просто стандарт. Същото и с колите, те са стандарт, щото почти всеки може да си купи, било то и стара. От там, да паркираш нАпреки пред парламента е лукс, а да си спреш колата някъде където е разрешено за всички е стандарт. В по-цивилизованите страни, е предвидено като стандарт да можеш да си платиш за да паркираш в централните части на големите градове, на специални паркинги или на улицата както е у нас. Показателно за нивото на съответното общество е, колко добре са пресметнати тези паркоместа, и колко добре си вършат работата - т.е. доволни ли са хората от тази организация. Точно на същия принцип както дали са доволни от доставките на ток, вода, храна, управление и пр. Демек тия неща определят стандарта на живот, който иска ги ползва, който не, съответно не ги... Баш както на манго не му трябва топла вода и ток, но за повечето от нас е добре, че ги има.

                        За корабния ти пример... Да искаш нещо невъзможно, е по-сигурно, че няма да го получиш дори и от да искаш нещо много нерентабилно. Не че няма разни експерименти с копане на канали, къде успешни, къде не чак толкова(дори и "град на пет морета" излиза като прозвище след подобни проекти), но е факт че ги няма баш навсякъде. А платени паркинги и гаражи, има в Европа дори по центровете на не чак толкова големите градчета. Дори при мен в Германия, 20 хилядно градче, има четири паркинга с над 1200 места общо и строят поне още един, отделно и извън тях зони с платено паркиране. Това, при цени на имотите вероятно над софийските, и при гъчканица тип средновековна крепост, каквото всъщност е в централната си част, с разните автентични сгради, крепостни стени, тесни улички и алеи, арки, проходи и так дале, като дори не развалят съществено пейзажа за туристите. И са собственост на фирма, собственост на общината(плюс още две-три общини в района), която се грижи за всякакви комунални услуги(ток, газ, вода, чистота и пр.)
                        И от тук на съвсем обективната забележка на Гагич - като паркингите са общински, може да ги построиш и на места където никога не би се дало разрешение за мол или жилищно строителство. Общината няма да е на загуба, ако са измислени така че да са полезни и да се ползват, никой и не може да ги обвини че са строили където не трябва, с цел огромни стократни над цената на земята, приходи от молове и подобни сгради.

                        Та нека първо достигнем по-разпространеното достижение на човечеството, като платеното паркиране, барем да не сЪ излагаме пред чужденците, пък после да събираме желаещи за яхтено пристанище в Борисовата градина, и връзки с едно-две морета барем.
                        Т.е. нека бъдем реалисти - добрият стандарт се мери с броя и достъпността на благата. Това, че някои блага не са желани и нужни на част от обществото, не означава че не бива да бъдат на разположение за останалата част, които биха ги ползвали когато ги има.

                        ПП: Нагледно:
                        Ценоразпис
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-19cab6c6475e729c68a1eb9486453c12-V.jpg
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:5803701

                        Отвън:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-801f3d7b09f9ace72a87b37a8a2dfe92-V.jpg
Прегледи:1
Размер:238.3 КБ
ID:5803702

                        В това стъкленото под буквата "Р", има асансьор, за да може да се ползва и от инвалиди.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-ff51fe0c71c8e7870883680d742adcf5-V.jpg
Прегледи:1
Размер:205.7 КБ
ID:5803703

                        Каса - пускаш жетона, и ти изписва колко дължиш. Като платиш, ти връща жетона и с него си вдигаш бариерата.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-c75614210e824abaedc08f77df7cd158-V.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5803704

                        А това е само вход, взимаш жетон и се вдига бариерата.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-97c3e5288736e0eeeda048d0f5b40e6f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:221.0 КБ
ID:5803705
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                          И за да излязат снимките цели...да добавя...
                          Тоя е с 373 паркоместа, отстрани има терминал да си пуснеш пратката към DHL, стойки за велосипеди, няколко заключващи се кутии за велосипеди, отделно и шкафчета за багаж.
                          Последно редактирано от cecoa1; 22-11-18, 23:25.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                            Проблемите, които обсъждаме за София, са непознати на повечето градове в БГ, да не говорим пък за света. Просто защото са изключително малко местата, където политическата, правната и въобще обществената система позволява безнаказани кражби в такива фантастични мащаби и "управление" на град без абсолютно никаква мисъл за период, по-дълъг от следващата седмица. Младост е хубав пример- гражданите протестираха, избраха човек, който поне временно наистина спря строежите...и в момента е на топло. Държавната машина се разправи с него брутално и с почти фанатична жестокост. Посланието към всякакви следващи, дръзнали да помислят, че в този град живеят преди всичко хора, беше съвсем ясно. Не съм особен оптимист дали скоро ще се появят други, които да се пробват.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Оффф... Общото на автомобила с много други неща, е че без него и тях не се умира.
                              Елементарни неща ли ще си обясняваме сега?! Ако имаш ток в някое пусто място в джунглата, това е лукс, за цивилизованите градове това сега е просто стандарт. Същото и с колите, те са стандарт, щото почти всеки може да си купи, било то и стара. От там, да паркираш нАпреки пред парламента е лукс, а да си спреш колата някъде където е разрешено за всички е стандарт. В по-цивилизованите страни, е предвидено като стандарт да можеш да си платиш за да паркираш в централните части на големите градове, на специални паркинги или на улицата както е у нас. Показателно за нивото на съответното общество е, колко добре са пресметнати тези паркоместа, и колко добре си вършат работата - т.е. доволни ли са хората от тази организация. Точно на същия принцип както дали са доволни от доставките на ток, вода, храна, управление и пр. Демек тия неща определят стандарта на живот, който иска ги ползва, който не, съответно не ги... Баш както на манго не му трябва топла вода и ток, но за повечето от нас е добре, че ги има.

                              За корабния ти пример... Да искаш нещо невъзможно, е по-сигурно, че няма да го получиш дори и от да искаш нещо много нерентабилно. Не че няма разни експерименти с копане на канали, къде успешни, къде не чак толкова(дори и "град на пет морета" излиза като прозвище след подобни проекти), но е факт че ги няма баш навсякъде. А платени паркинги и гаражи, има в Европа дори по центровете на не чак толкова големите градчета. Дори при мен в Германия, 20 хилядно градче, има четири паркинга с над 1200 места общо и строят поне още един, отделно и извън тях зони с платено паркиране. Това, при цени на имотите вероятно над софийските, и при гъчканица тип средновековна крепост, каквото всъщност е в централната си част, с разните автентични сгради, крепостни стени, тесни улички и алеи, арки, проходи и так дале, като дори не развалят съществено пейзажа за туристите. И са собственост на фирма, собственост на общината(плюс още две-три общини в района), която се грижи за всякакви комунални услуги(ток, газ, вода, чистота и пр.)
                              И от тук на съвсем обективната забележка на Гагич - като паркингите са общински, може да ги построиш и на места където никога не би се дало разрешение за мол или жилищно строителство. Общината няма да е на загуба, ако са измислени така че да са полезни и да се ползват, никой и не може да ги обвини че са строили където не трябва, с цел огромни стократни над цената на земята, приходи от молове и подобни сгради.

                              Та нека първо достигнем по-разпространеното достижение на човечеството, като платеното паркиране, барем да не сЪ излагаме пред чужденците, пък после да събираме желаещи за яхтено пристанище в Борисовата градина, и връзки с едно-две морета барем.
                              Т.е. нека бъдем реалисти - добрият стандарт се мери с броя и достъпността на благата. Това, че някои блага не са желани и нужни на част от обществото, не означава че не бива да бъдат на разположение за останалата част, които биха ги ползвали когато ги има.

                              ПП: Нагледно:
                              Ценоразпис
                              [ATTACH=CONFIG]974886[/ATTACH]

                              Отвън:
                              [ATTACH=CONFIG]974887[/ATTACH]

                              В това стъкленото под буквата "Р", има асансьор, за да може да се ползва и от инвалиди.
                              [ATTACH=CONFIG]974888[/ATTACH]

                              Каса - пускаш жетона, и ти изписва колко дължиш. Като платиш, ти връща жетона и с него си вдигаш бариерата.
                              [ATTACH=CONFIG]974889[/ATTACH]

                              А това е само вход, взимаш жетон и се вдига бариерата.
                              [ATTACH=CONFIG]974890[/ATTACH]
                              В 20000 градче проблема с паркирането може да го реши и 5 годишната ми дъщеря. Дето брои от 1 до 20, след това всички цифри са "много". Та още веднъж, и за пореден път - нека не бъркаме секса с любовта.

                              След като карането на хафтобус в Немция те прави експерт по паркоместата - заповядай в Дружба 2, София да ни решиш проблема. Нашия блок е П-образен, всяко крило сме 3 входа, всеки вход 24 апартамента. Лично ще ти платя самолетния билет от Немция и обратно, ако ни научиш как да си паркираме каляските цивилизовано.
                              Последно редактирано от windwarrior; 23-11-18, 01:14.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                В 20000 градче проблема с паркирането може да го реши и 5 годишната ми дъщеря. Дето брои от 1 до 20, след това всички цифри са "много". Та още веднъж, и за пореден път - нека не бъркаме секса с любовта.

                                След като карането на хафтобус в Немция те прави експерт по паркоместата - заповядай в Дружба 2, София да ни решиш проблема. Нашия блок е П-образен, всяко крило сме 3 входа, всеки вход 24 апартамента. Лично ще ти платя самолетния билет от Немция и обратно, ако ни научиш как да си паркираме каляските цивилизовано.
                                Цецо и аз , ако виждахме някаква надежда , щяхме ли да сме в немция . Каузата е загубена ! Ричард Ран каза за България че избира какво може да сложи в тортата , а не слага всички необходими съставки и заради това резултата е такъв . Така че каквото е забъркано това ще се и сърба .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X