Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Я смятай пак. Едно паркомясто не е 60м2

    Да де, ама в жилищна сграда, "идеалните части" (иначе казано неефективна, "баластна" площ) са максимум 20%, а в сграда-паркинг - над половината номинално.


    ПП
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Съвсем отделно, стойността на паркинг и на жилищна сграда нямат нищо общо.
    Визираш себестойност? Тази на паркинга не е по-ниска (да не и напротив).
    Последно редактирано от davc; 25-11-18, 10:50.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

      Смятни и ще видиш
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

        Кое не ти е ясно?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

          Плащам 2 евро минимум на час,когато отида в който и да е МОЛ...

          Коментар


          • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

            Търтей, те наемите са различни от "цените на почасово паркиране". Както сметката в ресторанта не е "наем на стол, маса, чаши-чинии-вилици-лъжици + покупка на храна".
            Такъв имот се отдава под наем на фирма, която оперира с него и предоставя "услугата" парко-места. Отделно, че обикновено собственикът на паркинга не е специализиран в тази дейност, отделно са разните данъчно-счетоводни съображения.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

              Чакам сметка.
              Проста математика е
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Чакам сметка.
                Проста математика е
                Ми, има сайтове, сравнителни "енджини", търсачки - смятай си сам.
                Моята кръчмА, знаеш я, в момента е на 300 евро / мес. наем, колкото са боксониерите в същия район. При по-висок, наемателите в един момент те завличат с неплатени "комунални услуги". Т.е. при наем на заведение е 1,50 евро / кв.м., а боксониерите са под наем на 7-8 евро на квадрат.
                Гледай обявите за наем на подземни гаражи и паркоместа и смЕтай. Още по-трагично става, когато даваш под наем цял подземен гараж със сто паркоместа примерно. Тоя, който го наеме, само осветлението му е 1000 лв. на месец. Поне по 1 байчо да дежурѝ със заплата и осигуровка. За 24 часа поне двама-трима байчовци. Затова пуска цени 150 - 300 лв. паркомясто на месец. Но това не е "наем" за 6 кв.м. площ, както и да го наричаш.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                  Именно щото съм го смятал

                  Как да е.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Именно щото съм го смятал

                    Как да е.
                    Какво си смятал?
                    Хотелска услуга 80 лв. / ден х 30 дена = 2400 лв. на месец спрямо наем на апартамент от 100 кв/м = 1000 лв. на месец?
                    И оттам изводът, че наем на стая е по-висок от наем на апартамент ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                      Както се отбеляза, не съм експерт, но явно има причини тия паркинги при мен да са на общината - цените на застроена площ около мен, почват от 3000 евро на квадрат и стигат до близо 9000...( https://www.immonet.de/baden-wuertte...ng-kaufen.html ) Жилищните наеми са около 10 евро на квадрат на месец(без допълнителните разходи). Цените за паркиране - около 2 евро на час(за цял ден и през нощта е по евтино).
                      Общината не търси голяма печалба, а хората да са доволни. Ползва собствен имот, плаща само строежа, и реално паркинга не излиза на продажни цени, а много под тях. Освен това е дългосрочна инвестиция и със сигурност се изплаща по някое време и след това излиза на печалба. Т.е. не са прахосани обществени пари, защото те се възвръщат след определено време, а реално е предоставена още една услуга за хората.
                      Мисля, че е напълно аналогично със строителството на метрото в София - плаща общината, принадлежи на общината, ще се изплаща известно време, но е в интерес на хората.
                      С дребната подробност, че у нас и за строителство, както и за всичко друго, за което плаща държавата, се плаща по цени над пазарните... Т.е. краде се.

                      ПП: И точно както в подлезите на метрото се дават под наем площи за търговски обекти, които също помагат за връщане на инвестицията, така и същото може да се прави и с паркингите - при мен на едно място в сградата на паркинга има и голям хранителен магазин от сорта на Кауфланд, а на няколко етажа над паркинга и площи ползвани за офиси. Всичко може, но трябва мислене.
                      Последно редактирано от cecoa1; 25-11-18, 15:21.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Както се отбеляза, не съм експерт, но явно има причини тия паркинги при мен да са на общината.....
                        Общината не търси голяма печалба, а хората да са доволни. Ползва собствен имот, плаща само строежа, и реално паркинга не излиза на продажни цени, а много под тях. Освен това е дългосрочна инвестиция и със сигурност се изплаща по някое време и след това
                        И тук са на общината, и тук не тя търси печалба, а нейната фирма, стопанисваща паркингите. Както с всичко общинско.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                          Тук парите се крадат. Дори не си дават зор да е особено скрито.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                            До мен има една сграда, в която продават "паркоместа" в подземен гараж. По 15 хил евро. Месечните разходи са 35 лева за охрана и 5 лева за осветление. Тези, които са си купили когато сградата е била още "на зелено" са ги плащали по 8-9 хил евро. След това са били по 12, сега са по 15. Като цяло в незавършена сграда все още могат да се намерят паркоместа по 6-7 хил евро, след това поскъпват.Наеми...за 150 лева може да се намери приличен гараж.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                              Колко е наемът на паркомясто в подземен паркинг на Фирмата на столична община? И колко е стол/маса в централно кафене, офис, кръчма, пазар или др имот?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Колко е наемът на паркомясто в подземен паркинг на Фирмата на столична община? И колко е стол/маса в централно кафене, офис, кръчма, пазар или др имот?
                                Ми нЕма таквиз паркоместа да се дават. Тя целта на Фирмата беше да могат да се шиткат паркоместата на наши хора, щото ако беха общински ги лОви Законът за общинската собственост и става терсене да се рЕдят на наши хора. Обсъждано е в стотяхту теми за "зоните" - все изпозаключени под буйните овациЙ на "зонолюбците", дето като ги налегне и тях някоя зона брЪже ще станат "зономразци".
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X