Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Автобусът или колата?

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Кое от:

    Чл. 7.
    (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.

    не разбираш? Има ли работещ в нормален режим светофар, това се превръща в абсолютно нормално четириклонно кръстовище, регулирано със светлинни сигнали.
    Не разбирам кое наричаш нормален режим на светофар? Тоя в примера не е. Каза се вече -равнозначно е да пусне зелено от четирите посоки.
    Нормалното е най-много, да пуска по пътя с предимство двупосочно. Всичко друго нормално е да ги пуска по единично, еднопосочно (най-много и там двата без предимство заедно). Всяка друга организация е престъпление.
    А твоя съвет да не се гледат НИКАКВИ знаци при работещ светофар, е в противоречие точно с члена който съм цитирал в първия си пост. За да се спази предимството на десностоящия, при необходимост на лявостоящия да напусне главния път.

    ПП: Табела Т13 не е знак за предимство, а ти ме апострофираш, да не се гледа?!
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Автобусът или колата?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ...А твоя съвет да не се гледат НИКАКВИ знаци при работещ светофар...
      А ти тук ЛЪЖЕШ.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ...ПП: Табела Т13 не е знак за предимство, а ти ме апострофираш, да не се гледа?!
      Допълнителна табела - група "Т":
      Т13 - Направление на пътя с предимство в кръстовището

      Чл. 61. (1) Допълнителните табели се поставят заедно с други пътни знаци ...
      (3) Допълнителна табела Т13 се поставя заедно с пътни знаци Б1, Б2 и Б3.

      Т.е. допълнителна табела Т13 не може да се поставя самостоятелно, а е винаги в комбинация с пътен знак относно предимство и указва какво е направлението на пътя с предимство.
      Последно редактирано от Kozzzec; 08-08-17, 19:35.

      Коментар


      • #48
        От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Знаците имат приоритет пред това правило. Защо реши че то е в сила при работещ светофар?
        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Не мога да повярвам, че се налага да се обясняваме, че знаците, светофара и маркировката имат различно предназначение. ...
        Какво препоръчвате, при това долу? (не е заяждане, просто любопитство )

        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
        И като няма знаци, и ми свети зелено, да чакам ли тоя от дясно?...
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #49
          От: Автобусът или колата?

          Според мен, всеки, който има свидетелство за правоуправление на МПС, както и който се подготвя да се яви на изпит за получаване на такова, би трябвало да не се замисля много в конкретния случай, а да го знае?!
          https://www.bnt.bg/bg/a/koy-e-s-predimstvo

          Коментар


          • #50
            От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
            Според мен, всеки, който има свидетелство за правоуправление на МПС, както и който се подготвя да се яви на изпит за получаване на такова, би трябвало да не се замисля много в конкретния случай, а да го знае?!
            https://www.bnt.bg/bg/a/koy-e-s-predimstvo
            Завършекът много ми хареса:

            "Отговорът на въпросът е много лесен, но само ако се познава добре Законът за движение по пътищата. По-трудно е да намерим отговор на друг въпрос - защо има шофьори с книжки, които не го познават?"

            Коментар


            • #51
              От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Съдейки по снимката, автомобилът е с предимство. Ако светофарната уредба не работеше, автобусът щеше да бъде с предимство. Лично за мен използването на мигач е средство, с което да покажа на останалите моите намерения да сменя посоката си на движение. В случая, движението на автобуса по пътя с предимство, някои биха го сметнали за смяна на посоката на движение, а други - не. Според мен в ЗДВП има много неизяснени ситуации.
              Ето тук е малоумието и хората са прави да се бъркат. Как така, ако работи светофара единия ще е с предимство, а ако не работи нещата се изменят на 180 градуса ?! Знак се слага, за да дублира светофара, ако последния не работи.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #52
                От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Какво препоръчвате, при това долу? (не е заяждане, просто любопитство )
                Сам си преценяваш. Светофарът не дава сведения кого ОЩЕ е пуснал освен тебе.

                Това че законът е написан с левия крак не значи че можеш да прилагаш екзотични тълкувания, за да решиш конкретни проблеми. Защото ще отвориш други.

                Коментар


                • #53
                  От: Автобусът или колата?

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  А ти тук ЛЪЖЕШ.
                  Я пак.
                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Има ли работещ светофар в нормален режим => всички пътни знаци относно предимство губят значение(все едно ги няма) и точка.
                  Излезна, че табелата не е баш такъв знак и трябва да се гледа - аз за други знаци освен нея не съм писал. Та за кои знаци ме обвиняваш че гледам, а не трябвало?! И съм обяснил, че с нея, показаното на картинката е глупост. Няма такова кръстовище, щото не трябва да има.
                  Ако е само въпрос в листовките ОК, ама в реалността няма как да знам че на теб от път без предимство ти свети зелено, и или съм те отнесъл с рейса, или съм те опазил с цената на паднали всички правостоящи пътници.

                  ПП: И да, ако питаме журналята току що зазубрили правило но дадено в абсурден пример, ще кажат...отговора като овчици в един глас, а останалите, които виждаме абсурда в ситуацията щото ни вади очите, сме кретени.
                  А познайте кои имат по-голям шанс да доживеят старини - отговорилите вярно на примера, или отговорилите грешно?
                  Последно редактирано от cecoa1; 08-08-17, 19:55.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                    И като няма знаци, и ми свети зелено, да чакам ли тоя от дясно?
                    Повечето сте за проверовъчен изпит.
                    Абсолюитно вярно ! Има ли светофар , знаците за предимство не важат !
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #55
                      От: Автобусът или колата?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Я пак...
                      Я пак ти. Къде казвам, че не трябва да се гледат НИКАКВИ знаци, както ти твърдиш, че съм казал? Та пак ти казвам, че лъжеш.

                      А за останалото нямам нерви повече да се занимавам. Каквото имах да кажа го казах. Просто се радвам, че не си попадал на такава ситуация.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Автобусът или колата?

                        Вие с много сложни казуси сте се захванали.

                        Я вижте тук:
                        https://www.google.bg/maps/@42.63062...7i13312!8i6656

                        Движещите се в тази посока най-редовно се опитват да ме отнесат като излизам от уличката вдясно. То са ругатни, крясъци, ... при положение че има 2 табели и всяка от тях поотделно, както и двете заедно, а също и ако и двете ги проспиш, дават предимство на идващия по дясната уличка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Автобусът или колата?

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Я пак ти. Къде казвам, че не трябва да се гледат НИКАКВИ знаци, както ти твърдиш, че съм казал? Та пак ти казвам, че лъжеш.

                          А за останалото нямам нерви повече да се занимавам. Каквото имах да кажа го казах. Просто се радвам, че не си попадал на такава ситуация.
                          Обяснявам спокойно.
                          Ти ме обвини, че гледам знаците за предимство при наличие на светофар. А аз за тях дума не съм казал, освен за табелата, която трябва да се гледа. И точно като се гледа, излиза че ситуацията е абсурдна, щото светят неща които не трябва да светят едновременно.

                          И не съм попаднал, щото чак такива абсурди не са натворили за щастие.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Автобусът или колата?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Сам си преценяваш. Светофарът не дава сведения кого ОЩЕ е пуснал освен тебе.

                            Това че законът е написан с левия крак не значи че можеш да прилагаш екзотични тълкувания, за да решиш конкретни проблеми. Защото ще отвориш други.
                            Стига бре човек,ами пешеходните пътеки?
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #59
                              От: Автобусът или колата?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Обяснявам спокойно.
                              Ти ме обвини, че гледам знаците за предимство при наличие на светофар. А аз за тях дума не съм казал, освен за табелата, която трябва да се гледа. И точно като се гледа, излиза че ситуацията е абсурдна, щото светят неща които не трябва да светят едновременно.
                              Отговарям спокойно.
                              Допълнителна табела затова е допълнителна, защото не е самостоятелен пътен знак. Т.е. единствената ѝ роля е да ти покаже направлението на пътя с предимство. Тя просто допълва знака за предимство, а без него е нищо, не важи.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Автобусът или колата?

                                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                                Леле......чак се замислям дали да паля колата утре! То верно било страшно по улиците!
                                Прав си страшно е.
                                Аз моето мнение го казах преди 2-3 дена, когато ми се мярна този тест у фейса:
                                Тоя пост ме кара да искам на всеки 10 години при подновяването на книжките да се иска не само медицинско свидетелство, а и проверочен изпит листовки.
                                Не е за вярване, колко хора не знаят, че пътните знаци са в сила само при неработещи светофари. Но постингът "Автобусът е с предимство, защото е от градския транспорт.", направо кърти мивки!

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Ето тук е малоумието и хората са прави да се бъркат. Как така, ако работи светофара единия ще е с предимство, а ако не работи нещата се изменят на 180 градуса ?! Знак се слага, за да дублира светофара, ако последния не работи.
                                Ситуацията е изкуствена - идеята е да се види кой колко познава ЗДвП и ППЗДвП.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X