Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Автобусът или колата?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Вие с много сложни казуси сте се захванали.

    Я вижте тук:
    https://www.google.bg/maps/@42.63062...7i13312!8i6656

    Движещите се в тази посока най-редовно се опитват да ме отнесат като излизам от уличката вдясно. То са ругатни, крясъци, ... при положение че има 2 табели и всяка от тях поотделно, както и двете заедно, а също и ако и двете ги проспиш, дават предимство на идващия по дясната уличка.
    Този казус е в пъти по-сложен от този, който се обсъжда в тази тема.
    Според знаците точно уличката вдясно е с предимство.

    Коментар


    • #62
      От: Автобусът или колата?

      Пичове, не се впрягайте, а четете от време на врема закона и правилника, че не само ставате за смях, ами и карастрофите нарастат постоянно. Въобще не е нормално да се замисляте при такива прости казуси.
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #63
        От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Този казус е в пъти по-сложен от този, който се обсъжда в тази тема.
        Според знаците точно уличката вдясно е с предимство.
        Е да де. Ама аз живея по-надолу по уличката вдясно и като излизам от нея всеки път слушам обяснения колко лош шофьор съм.

        Коментар


        • #64
          От: Автобусът или колата?

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          ...Въобще не е нормално да се замисляте при такива прости казуси.
          Ами напротив, нормално е. Ако казусът ти се струва еднозначен значи просто не разбираш част от проблема. Което си е непознаване на закона.

          Коментар


          • #65
            От: Автобусът или колата?

            Казусът си е напълно еднозначен. И няма никакъв проблем. Освен, ако някой не търси такъв. Но дано не срещам такъв на пътя...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #66
              От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ами напротив, нормално е. Ако казусът ти се струва еднозначен значи просто не разбираш част от проблема. Което си е непознаване на закона.
              Наистина ми е интересно каква е тази част. Аз и за целия проблем се чудя.

              Коментар


              • #67
                От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Какво препоръчвате, при това долу? (не е заяждане, просто любопитство )
                Всъщност в разпоредбата на чл. 7 и т.н. не се крие нищо различно от това, някой идиот да не реши да мине на червено, защото има знак, че е по път с предимство. Тва е несъответствието, имаш червен светофар и знак, който ти дава право да минеш. При такова несъответствие спираш и това има в предвид закона. В горния пример според мен несъответствие няма, защото сте на един и същи път и се ръководите не от правилата за навлизане в кръстовището а от специалните правила за преминаване презкръстовище оборудвано със знака по чл.48.
                Последно редактирано от Борислав Ангелов; 08-08-17, 21:05.

                Коментар


                • #68
                  От: Автобусът или колата?

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  дано не срещам такъв на пътя...
                  Мен повече ме е страх от убедени знайковци.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Отговарям спокойно.
                    Допълнителна табела затова е допълнителна, защото не е самостоятелен пътен знак. Т.е. единствената ѝ роля е да ти покаже направлението на пътя с предимство. Тя просто допълва знака за предимство, а без него е нищо, не важи.
                    Тона вече е напълно ОК.
                    Табелата е там, и се гледа, дори при работещ светофар в случай че движението е пуснато от светофара двупосочно по главния път, лявостоящите на него трябва да пропуснат десностоящите, ако желаят да напуснат пътя означен че е с предимство.
                    Няма логика, направлението на главния път да се променя и то двупосочно с показаните в примера сигнали на светофара. Просто така не се прави.
                    Ако обърнат ситуацията от другата страна - автобуса минава на зелено, вижда че приближава кола (пътя може да е и от паркинга на мола), и естествено спира(щото карам аз, и съм чел баш тая тема и тая листовка, със все сензацията около нея). Да, но никой не се е сетИл да ни нареди нещата толкова абсурдно, и на колата и свети червено(мутресата си оправя грима, и се влачи към червения светофар). Аз чакам, докато се уверя, че съм осигурил необходимото (а всъщност ненужно) предимство, и вече на жълто се изнасям от кръстовището под бурните овации на всички останали зад мен да чакат другата фаза на светофара(предполагаемо, това са всички пишещи в тази тема с призива да четем повече щото сме неграмотни).
                    После имало задръствания, смог, смрад...но по-важното е, че сме спазИли буквата на законЯ и както е лафа..."абе да сме живи здрави". А, че такъв пример като в листовката нема в цел свет, к'во ги бърка умните глави които са я сътворили?! Па и сензация в медиите удариха - всички каращи били неграмотни и затова толкова жертви по пътищата. Макар че всичките неграмотни, не се хвърлиха пред автобуса, като знаещите верния отговор... Колко ли от знаещите ще станат автобусни шофьори за да опазят останалите от курса?! Щото шанса за оцеляване е по-голям за бъркащите.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Автобусът или колата?

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Всъщност в разпоредбата на чл. 7 и т.н. не се крие нищо различно от това, някой идиот да не реши да мине на червено, защото има знак, че е по път с предимство. Тва е несъответствието, имаш червен светофар и знак, който ти дава право да минеш. При такова несъответствие спираш и това има в предвид закона. В горния пример според мен несъответствие няма, защото сте на един и същи път и се ръководите не от правилата за навлизане в кръстовището а от специалните правила за преминаване презкръстовище оборудвано със знака по чл.48.
                      При тази ситуация знаците за предимство(вкл. и допълнителната табела Т13) все едно ги няма, те не важат. И така правата посока е тази, която не се съобразява с никой. Ако не работи светофара посоката, която не трябва да се съобразява с никой, е лявата. Ето това е несъответствието.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Автобусът или колата?

                        Проблемът е ясен! Да си измислим тема, щото у тая жешка вечер какво друго ще правим.

                        Само едно не ми е ясно. При истинска ситуация как ще постъпите? Ще включите таблет и ще четете кой-какво е писал по форумите ли?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #72
                          От: Автобусът или колата?

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          При тази ситуация знаците за предимство(вкл. и допълнителната табела Т13) все едно ги няма, те не важат.
                          Я да видим пак точната формулировка в закона?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Автобусът или колата?

                            НЕма да се биете! С предимство е черният Жип!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Автобусът или колата?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ... С предимство е черният Жип!
                              Aко има жиБ, черния жип губи предимство.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Автобусът или колата?

                                Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                                Aко има жиБ, черния жип губи предимство.
                                Особено ако първият е бял без една права ламарина ...

                                П.П. А по темата: Аз ако съм в колата, ще си карам на зелено, а автобусът да чака да мина, за да си направи левия завой.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X