Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите поправки в закона в действие!

    Като се сетя, че преди дългото пътуване завих задния номер с коларски болт, с две контрагайки отвътре на вратата.... Как ще се сваля това нещо - навярно с ъглошлайф
    Айде предния го затегнах само със самонарезен винт...

    krassitch притежаването на книжка го проверяват в тяхната система и май означава, че можеш да я притежаваш дори и да не я носиш... Но ако е изтекла - това значи, че не притежаваш валиден документ. Предполагам това е логиката...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Новите поправки в закона в действие!

      ....
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Новите поправки в закона в действие!

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Айде пак,ганьовски номера.Колата неродовна,шофьора без документи,и след проверка са за преиздаване или изгубени и т.н.Ама ги няма в момента на проверката,нали? Ама само да магазина за боза да ида.
        Няма такива номера!
        Никой не ти е длъжен да ти следи документите кога изтичат и т.н.Още повече куките. Хванат ли те,ако съм на тяхно място и един кютек бих хвърлил на водача.

        Стига оправдания,и носене на вода от 10 кладенеца.Затова сме на този хол,щото всеки разбира от всичко!
        Казвам го за хиляден път за непрочелите внимателно. Като теб. Водачът е с неотразени в компютъра на проверяващия и отдавна платени глоби. Всичко друго е изрядно. Случва се на +350км от местодомуване на автомобила. Писал съм го отдавна в др.тема. А по- горе се обясни- статистически всичко е 6.
        Не си само ти небайганювец.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Новите поправки в закона в действие!

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Чл 171 ал. 2а.Прекратява регистрацията на ППС на собственик,който управлява МПС,без да притежава!!! съответното Свидетелство за управление....Тънкият момент е тълкуването на казуса-непритежаването по принцип на книжка,е приравнено на притежавана такава с изтекъл срок,загубена,или открадната.Знам,че има хора които никога не губят нищо,ама тук и ако те ограбят,пак си без документ-Виновен значи...Да не се случва на човек-да повторя,на чужд гръб и сто тояги са малко...
          То изобщо притежаването на документ е страшно дървена формулировка с много проблеми. Да не говорим че физическият носител май е собственост на държавата така или иначе.

          Но ако приемем че е твоя, тя не престава да е твоя ако я загубиш или ти я откраднат. То си пише на нея на кого е, тя не дава права на приносителя, а на конкретен човек, независимо дали е в него. Той е длъжен да я носи при определени обстоятелства но правата му не произлизат от носенето. Отделно че и да е унищожена лесно може да се провери дали е издавана такава и полицията има утвърдена и широко прилагана практика по въпроса (аз съм си заплес, та знам).

          Коментар


          • От: Новите поправки в закона в действие!

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Казвам го за хиляден път за непрочелите внимателно. Като теб. Водачът е с неотразени в компютъра на проверяващия и отдавна платени глоби. Всичко друго е изрядно. Случва се на +350км от местодомуване на автомобила. Писал съм го отдавна в др.тема. А по- горе се обясни- статистически всичко е 6.
            Не си само ти небайганювец.
            За прочелите като теб,я се постави в обувките на проверяващият?Дали всеки 2 му говори и обяснява същото,всеки ден,по цял ден?
            Затова компромис към никой,и нещата се регулират.
            Има една много хубава поговорка,покрай сухото гори и мокрото.

            Коментар


            • От: Новите поправки в закона в действие!

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Има една много хубава поговорка,покрай сухото гори и мокрото.
              В нормалните страни много повече внимават да не изгори някое мокро.

              Коментар


              • От: Новите поправки в закона в действие!

                В тези страни се носи персонална отговорност.Но тук,сме царе да се крием зад колектива/държавата.Затова като сме в блатото,гледаш да не се мокриш много,и това което зависи от теб да е направено.

                Коментар


                • От: Новите поправки в закона в действие!

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Чл 171 ал. 2а.Прекратява регистрацията на ППС на собственик,който управлява МПС,без да притежава!!! съответното Свидетелство за управление....Тънкият момент е тълкуването на казуса-непритежаването по принцип на книжка,е приравнено на притежавана такава с изтекъл срок,загубена,или открадната.Знам,че има хора които никога не губят нищо,ама тук и ако те ограбят,пак си без документ-Виновен значи...Да не се случва на човек-да повторя,на чужд гръб и сто тояги са малко...
                  Не сте наясно с материята. "Без да притежава" не е равно на "не носи или изтекла валидност". Притежаването на СУМПС означава наличие на правоспособност. Не носенето на СУМПС не се санкционира по 172, ал.2а, а по друг член а именно; чл.183 ал.1 ЗДвП и глобата е 10 лв. Има разлика между човек който не носи и такъв който изобщо не е положил изпит и не притежава съответното свидетелство. За да може водач "да носи" или да има "валидно" сумпс има предпоставка да е правоспособен изобщо.Това са 3 различни административни нарушения. В единият случай изобщо не е минал изпит и не притежава СУМПС. Във втория е минал изпит, но поради небрежност или щото така е решил не го носи, а третия е "Носи го, но не е валидно, защото му е изтекъл срока на валидност" или е издадено от държава от която не се признава.

                  Коментар


                  • От: Новите поправки в закона в действие!

                    Добре де, без новите поравки в Закона какво щяха да предприемат Органите в този случай? Как тези поправки стигнаха толкова бързо до малките населени места? Отделно, става ясно, че тук говорим за рецидив (това не се случва за пръв път) та, дали някой не се е престарал? Раздухването на случая е основно във вреда на пусналия темата.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Законът е влязъл в сила, и се прилага. Определението за рецидив също е описано в закона. Какво е казал някой няма никакво значение в случая.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Добре де, без новите поравки в Закона какво щяха да предприемат Органите в този случай? Как тези поправки стигнаха толкова бързо до малките населени места? Отделно, става ясно, че тук говорим за рецидив (това не се случва за пръв път) та, дали някой не се е престарал? Раздухването на случая е основно във вреда на пусналия темата.
                        Защо бързо
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...54#post3185954
                        ,.Затова като сме в блатото,гледаш да не се мокриш много,и това което зависи от теб да е направено...- цитат от по- горе, (#127), което пък мноко ми мяза на ,,....ще стигнем рано, господине. Във видело ще стигнем."
                        А мисля (и дано), че там е друг цар.
                        И полицаят само е изпълнил свалянето на номерата, както в останалите 4000 случая.
                        Последно редактирано от veskov; 24-07-17, 21:31.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Не съм го раздул на местна почва .Мен ме интересуват номерата и гледам някакси по-бързо да се реши случая.Изобщо не ми се влиза в съдебна сага.Вече почти изминават 72 часа от случката а ,а аз нямам никакъв официален документ нито от дознателя , нито от КАТ.Освен любезно съдействие , вследствие на неколкократните ми посещения в местното РПУ.
                          Ами ако бях някъде на почивка?Няма ли някакъв законов срок, в който трябва да бъда уведомен за произшествието станало с моят автомобил.
                          Само да поясня за колегите ,които изказват някакви съмнение, за нещо измислено или скалъпено?
                          Колата е моя собственост ,отдадена под наем на фирмата , в която работя ,за което получавам наем и плащам авансов данък.Не липсва фирмена собственост или са нанесени щети на фирмата.
                          Свалянето на номерата възпрепятства ползването на точно този автомобил и ми пречи дотолкова ,че сега трябва да оборудвам друг автомобил за авариен.
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Дано не сме прави, но както вървят нещата ще ядеш хурката. Това се решава за минути, ако желанието и намеренията на контактуващите с теб са искрени и решението зависи от тях.
                            Свалилият номера не е крив. Не само тук, а в останалите 4000 случая.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ми не е ок защото не е оформена като санкция и е оставено на Ушев да я налага, въпреки че навсякъде има презумпция че той повече от 20лв не може да наложи и за повече трябва поне шефа на РПУ да се подпише. Знам че недолюбваш съда ама откъде у тебе такава вяра в милицията - нямам обяснение...
                              Не си внимавал, съда си го обичам, не обичам магистратите които са го направили на евтино черно бинго(мога и поименно с док.).

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Казвам го за хиляден път за непрочелите внимателно. Като теб. Водачът е с неотразени в компютъра на проверяващия и отдавна платени глоби. Всичко друго е изрядно. Случва се на +350км от местодомуване на автомобила. Писал съм го отдавна в др.тема. А по- горе се обясни- статистически всичко е 6.
                              Не си само ти небайганювец.
                              Къса клечка, срещу нея имаш "закон за отговорност на държавата за нанесени щети"
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                Доколкото фактите към момента сочат, че по някаква причина не казваш цялата истина (било щото не я знаеш, някой се ебава с теб или там каквото и да било, но то е се тая) пак ти казвам - наеми си адвокат.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X