Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите поправки в закона в действие!

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    ...А искрено не вярвам, че изгубването на ключ за автомобил е виновно безотговорно поведение...
    Според зависи от случая


    http://ex-lege.info/%D0%92%D0%9A%D0%...8%D0%B5/441092


    ...Оставянето на ключовете от автомобила без надзор /в случая на плажа/ може да се характеризира като неполагане на грижата, която би положил и най-небрежният човек, и представлява допуснато от застрахования собственик увеличение на покрития от застраховката риск - извършването на кражбата на автомобила. Отчитайки естеството на дължимата престация и условията на предоставянето й, настоящият съдебен състав счита, че оставянето на ключовете от автомобила без надзор, когато това е създало предпоставка за противозаконното му отнемане, представлява проява на груба небрежност...
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Новите поправки в закона в действие!

      Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
      ... ключовете са ми изпаднали от джоба близо до нея...


      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение

      ...Изгубването на ключовете от МПС е безотговорно поведение....



      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      Според зависи от случая




      ...Оставянето на ключовете от автомобила без надзор...

      По горе съм цитирал какъв е случая и как е определен от колегата.

      Обаче печелите - спирам да споря и отивам до някое козметично студио да ми боднат една обичка на носа и с едно синджирче да си ги окача там. За да не ставам съучастник.

      Коментар


      • От: Новите поправки в закона в действие!

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        По горе съм цитирал какъв е случая и как е определен от колегата...
        Добре де-щом държиш на точното определение:


        http://ex-lege.info/%D0%A1%D0%93%D0%...8%D0%B5/243202

        ...В този смисъл и при преценка на конкретните данни по настоящото дело, въззивният съд приема, че действията на ищеца следва да се квалифицират като груба небрежност, тъй като в случай на изгубване на един от ключовете на превозното средство дори и най-небрежният собственик би сменил ключалката му /за което по делото нито има твърдения, нито данни – а доказателствената тежест в тази насока е на застрахования/...
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Новите поправки в закона в действие!

          Искам да взема отношение по въпроса за евентуалната вина на Пламен. Демек-той е дал ключовете на цигането, и после се прави на луд...

          Пичове, не знам в какъв психо трилър живеете, по София може да е така, но в малък град като Тетевен не е възможно да правиш такива неща, и никой, още по-малко полицаите да не знаят за това.
          Има и друго обяснение за мнителността ви-"Човек е склонен да мисли, че всички други са като него." Т.е.-ако някой е с нагласата да мами-той смята, че всички искат да го измамят.
          Ако човекът си мисли, че всички са добронамерени и честни-той смята,ч е всички са такива, и няма кой да го мами и лъже.

          Та който смята, че Пламен е вътре в заверата, но се прави на две и половина-много се лъже.
          Две доказателства:
          Ако е вътре-няма да пусне тази тема, в най-четения форум в България, а щеше тихомълком да си трае, и да търси някакво подземно решение на проблема.
          И второ-ако поне малко познавахте Пламен-изобщо няма да ви дойде на ум да си мислите такива неща за него.

          Ааа, има и трето-просто излезте от трилъра, и живейте в реалния живот.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Новите поправки в закона в действие!

            Мене друго ми е интересно от техническата част . Така наречения осигурителен нит на задния номер по закон могат да го монтират само органите на КАТ или упълномощена от тях организация . В такава ситуация кой монтира обратно номерата в тази ситуация ?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Новите поправки в закона в действие!

              Наборе, за теб не знам, но за мен, "реалният живот", е "каналният ред". На участника Пламен, какви са му мотивите той си знае, но определено не подхожда по въпросния ред.
              После - закона и поправките му са ни криви, понеже ние ги игнорираме...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Новите поправки в закона в действие!

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Мене друго ми е интересно от техническата част . Така наречения осигурителен нит на задния номер по закон могат да го монтират само органите на КАТ или упълномощена от тях организация . В такава ситуация кой монтира обратно номерата в тази ситуация ?
                Преди десетина години ми се наложи да сменям задна врата. Та отивам в КАТ Габрово не помня кого питах, но беше униформен, май и болтове имаше. Прати ме при монтажниците. Единият седи в готовност с нитачката, другия вика дай малкия талон. Погледна талона и вика на първия "пет". И правилният нит беше набит в дупката. По спомен нищо не ми струваше услугата.
                П.С. После гледах талона, но не видях номер на нит, ама си го пише.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • От: Новите поправки в закона в действие!

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Наборе, за теб не знам, но за мен, "реалният живот", е "каналният ред". На участника Пламен, какви са му мотивите той си знае, но определено не подхожда по въпросния ред.
                  После - закона и поправките му са ни криви, понеже ние ги игнорираме...
                  Къде видя да съм прескочил т.н канален ред и какъв е той според теб?Да чакам малоумната разпоредба на закона шест месеца без номера.Аз с тази кола си вадя хляба , Не чакам държавна хранилка.
                  Може би би мотивите са ми да наема неграмотен и неправоспособен ром без договор и да го пратя да работи с колата в три часа през нощта ,за да не го хванат от ИНСПЕКЦИЯТА ПО ТРУДА?За твое сведение телекомуникационната мрежа ,която експлоатираме е PON плюс хибридна оптично коаксиална.Ром няма какво да работи в тази сфера!!!!
                  Трай бабо да те не стига мечка!Тогава ще повярваш!
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Новите поправки в закона в действие!

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Мене друго ми е интересно от техническата част . Така наречения осигурителен нит на задния номер по закон могат да го монтират само органите на КАТ или упълномощена от тях организация . В такава ситуация кой монтира обратно номерата в тази ситуация ?
                    Задният номер беше свален със запазена външна част на нита.Шест видии и това е.
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                      ..плюс хибридна оптично коаксиална.Ром няма какво да работи в тази сфера!!!!
                      ..
                      Оо, няма ли - ами централното жило на коаксиала е централната мисъл на циганина!!

                      Прочее, термина "ром" остана в миналото, за съжаление на наказаните за неупотребата му.

                      Цигани са, циганииии....

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                        Добре де-щом държиш на точното определение:


                        http://ex-lege.info/%D0%A1%D0%93%D0%...8%D0%B5/243202

                        ...В този смисъл и при преценка на конкретните данни по настоящото дело, въззивният съд приема, че действията на ищеца следва да се квалифицират като груба небрежност,
                        тъй като в случай на изгубване на един от ключовете на превозното средство дори и най-небрежният собственик би сменил ключалката му /за което по делото нито има твърдения, нито данни – а доказателствената тежест в тази насока е на застрахования/...
                        Признах ви победата преди няколко часа още. И без последния цитат.

                        Явно, с оглед заключението на СГС по делото срещу несправедливо обвинения застраховател, колегата от Тетевен е бил длъжен да си смени ключалките още когато са му изпаднали ключовете от джоба или най-много половин час след това. Да ги е сменил, никой не му е крив. Как ще загубиш ключ и няма да разбереш веднага че си го загубил?! Груба небрежност и безотговорно поведение е това!

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Тетевен не е град за подценяване. Да не досаждам и спамя, ма като почнем от Тамбуев, сили, кметове, съд. с-ма, разни кандидати и до сега. Не става дума за лъжа, просто нещо е криво. И много отдавна се каза
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post3187415
                          И поне още 10 мнения преди и след- нещо не е така, нищо, че не е умишлено.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Много ще се радвам аз да остана единственият пострадал от целия форум от тази за мен малоумна разпоредба ,коята аз съм нарушил поради въпиюща глупост и неграмотност и съм изял голямата хурка за назидание и всеобщ кеф на форумните конспиратори.
                            Последно редактирано от Пламен Златарев; 26-07-17, 20:42. Причина: допълнение
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              И аз това исках да кажа.

                              Пламенееее, не са роми. И цигани не са, просто най-долнопробни мангали.
                              Старите цигани нямат никакви притеснения да се наричат сами себе си, а и да им казваме цигани. Това с рома е модерна глупост, която трябва да бъде изкоренена.

                              А "мангал" на турски означава скара, или нещо което се слага на огъня. Черно... Оттам и "мангал", което в народните приказки и литературата от преди времената на"толерантния изказ" е преминало в "манго".
                              Но това е умалителната форма ма думата"мангал".

                              Анадънму шинди?

                              Поста беше в реплика на Вени. Ама сте бързи в писането...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                                Много ще се радвам аз да остана единственият пострадал от целия форум от тази за мен малоумна разпоредба ,коята аз съм нарушил поради въпиюща глупост и неграмотност и съм изял голямата хурка за назидание и всеобщ кеф форумните конспиратори.
                                Разбирам разочарованието от местната подкрепа, аз само ще попитам, Вие някакъв документ по този случай видяхте ли? Някой показа ли някаква заповед, преписка... абе НЕЩО написано, заведено под някакъв номер и т.н.?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X