Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Новите поправки в закона в действие!

    У наше село се случваше често. Едно мекеренце ползваше често чуждите коли назаем без знанието на собствениците. Даже веднъж пропътува седем километра със спящата жена на собственика на задната седалка... Краде си вечерта колите и сутинта ги връща. На един приятел две -три мангалчета пък му бяха харесали пежото и вечер ходиха по разходки с него... докато не се прибрал една вечер по малките часове и видял че липсва колата. Звънял в полицията и му казали,нямат свободна кола и щели другия ден да минат да снемат показания. Сещате се, че изчакал мангустите и ги посъветвал в рамките на разумното повече да не правят така. Та не бива да ви очудва нищо в нашата татковина.

    Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #77
      От: Новите поправки в закона в действие!

      Животът е шарен и няма невъзможни неща...
      Приятел бе помолен да прибере ладичка на пострадал колега от района на кино Тракия (оживен паркинг) до Галата във Варна (т.е. включително преминаване по Аспарухов мост, а тогава имаше камери)...
      Дават му ключове, документи... Отива взема автомобила, закарва го до дома на колегата... Връща му ключовете с думите 'да си оправиш газовото, че мирише на газ'... АМА КАКВО ГАЗОВО - моята кола няма газово...
      Излизат навън - друга ладичка Явно ключовете са съвпаднали (износени патрони)... Приятеля пали отново и я връща на същото място през целият град (това са едни 25км отгоре)... За късмет мястото на паркинга, което бил освободил било още свободно...
      Иди се обяснявай в такава ситуация...

      Но относно смъкването на номерата - там има доста неща да се изчистват...
      На приятел - управител на фирма, наскоро му смъкнаха номерата във Варна на служебен автомобил, защото негов служител не си бил платил глобите... 'Вие сте пуснали декларации кой е шофирал автомобилите, но ние още не сме ги обработили, та затова се водят на вас'...
      След седмица 'да, грешка е станала - ще ви върнем номерата, ама талона на автомобилът сме го пратили по служебен път до София (колата е регистрирана там) - ще трябва да изчакате... Неее, не ви спираме автомобилът от движение, ама докато не ви върнем талона не можете да го карате. И така месец...
      Относно колегата - какво значи 'нищо не искам от циганина'? В случаят май няма да стане така... Или прехвърляш цялата вина към него (откраднат автомобил), или си съгласен с неговото действие и ще си понасяш последствията...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: Новите поправки в закона в действие!

        Е питам енти път, ма важното е да се популяризират данни- махнали са 4000 /Автомобила, а не утмани срещу мен. Не че и преди не се ловяха копърки, пияни и всякакви.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #79
          От: Новите поправки в закона в действие!

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          В Тетевен, в Тетевен.

          ... а и кой ти "краде" колата и после ти я връща за да ти я "открадне" пак ?!
          Презумпцията за невиновност не е измислена от Ясен и селският Аптекар,нито от Гагич.
          Ти кво си мислиш , в Тетевен не моат да сглобят нещо "логично"?
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Новите поправки в закона в действие!

            Казуса се решава елементарно - собственика казва че не е давал колата на никого, и ако някой друг я е карал, не е било с негово знание и разрешение. Т.е. полицаите хванали неправоспособния водач, сезират прокурора, че колата е била открадната. Номерата се връщат, свидетелските показания на полицаите заловили извършителя на местопрестъплението, са достатъчно доказателство. Оправдания на извършителя, че някой му е дал колата, не се приемат, щото е неправоспособен и не би трябвало да я взима, дори да е така. Ключове и документи е все тая какви и къде са били.
            Ако някой ти е толкова близък да му дадеш колата си(още повече без да има книжка), няма да го обвиняваш в кражба, за което наказанията са сравнително строги.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #81
              От: Новите поправки в закона в действие!

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Презумпцията за невиновност не е измислена от Ясен и селският Аптекар,нито от Гагич.
              Ти кво си мислиш , в Тетевен не моат да сглобят нещо "логично"?
              Не те схващам, а и кво си го зачопкал Гагич, Остави го на "политиката".
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Новите поправки в закона в действие!

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Не те схващам, а и кво си го зачопкал Гагич, Остави го на "политиката".
                Кво не можа да схванеш.Политическия модел на оцеляване , ли А , не си толкова малък
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #83
                  От: Новите поправки в закона в действие!

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Презумпцията за невиновност не е измислена от Ясен и селският Аптекар,нито от Гагич.
                  Презумпцията за невиновност не съществува навсякъде.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Новите поправки в закона в действие!

                    Утре ще се произнесе "органът" и ще се поизяснят нещата.
                    Не очаквам големи проблеми за Пламен.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новите поправки в закона в действие!

                      За сведение на тези които не познават Пламен-
                      В темата се появиха мнения, че може би той нещо недоизказва, че крие информация, и т.н....
                      Искам да ви кажа, че Пламен е последният човек който ще започне да прави кокошкарски номера, хеле пък за кола която струва 1000 лева.

                      Според мен в случая има някаква игра на мангалчето и полицаите. Пламене, я си направи проверка дали това мангалче не е човек на някой по-сериозен мангал, познайник с полицията.
                      От много време полицаите са биз-бизе с бандитите, и на тези които плащат добре им опрощават доста грехове.

                      Според мен-този който е за ебане е в полицията.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        Според мен-този който е за ебане е в полицията.
                        Е да де

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Тая ситуация не е за "Господари на ефира", а за военна прокуратура.
                        А ако и ти си траеш, колкото и "да се познавате", сам си си виновен.
                        Ако сам не можеш да се оправиш, фАни си барем читав адвокат.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Новите поправки в закона в действие!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Презумпцията за невиновност не съществува навсякъде.
                          Съпикасах се , малко след постването ми.Всичко , което не е по НПК...
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Новите поправки в закона в действие!

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            За сведение на тези които не познават Пламен-
                            В темата се появиха мнения, че може би той нещо недоизказва, че крие информация, и т.н....
                            Искам да ви кажа, че Пламен е последният човек който ще започне да прави кокошкарски номера, хеле пък за кола която струва 1000 лева.

                            Според мен в случая има някаква игра на мангалчето и полицаите. Пламене, я си направи проверка дали това мангалче не е човек на някой по-сериозен мангал, познайник с полицията.
                            От много време полицаите са биз-бизе с бандитите, и на тези които плащат добре им опрощават доста грехове.

                            Според мен-този който е за ебане е в полицията.
                            Така е . Нашите мангусти като ги хванахме да крадат само им записаха данните . Сега не можели да ги намерят . Предполагам че никой не ги търси .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #89
                              От: Новите поправки в закона в действие!

                              Още когато приеха поправките,за мен беше пределно ясно,че е върховна глупост да наказваш някой за грешките на друг.Миналата година колата на брат ми отвися един месец на наказателен паркинг.Дал я на "приятел" с книжка,ама оня се напил и го хванали.По тая логика никога и на никого да не си даваш колата.Разделяй и владей не са го измислили нашите политици.А и ако това е логиката,предлагам когато се издъни някой министър,за него да отговаря министър-председателя,зер той го е назначил...Ама на чужд гръб и сто тояги са малко

                              Коментар


                              • #90
                                От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                                .....че е върховна глупост да наказваш някой за грешките на друг.....
                                Още неразвития социализъм действаше така. Бачкатара го засрамят пред строя, а шефа го отнасяше по партийна, профсъюзна и каквито линии има.
                                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                                .......когато се издъни някой министър,за него да отговаря министър-председателя,зер той го е назначил...
                                Даже и при развития социализъм до там не се е стигало.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X