Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новите поправки в закона в действие!

    Както казва моя приятел О. Бендер, автомобиль не розкош а средство передвижения. Това че у наше село се продава с нАтурална заверка е остатък от камунизъма и е крайно време да отпадне. Мчи то на мен телефона ми е по-скъп от ежедневката
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Новите поправки в закона в действие!

      След почти 50 поста още не съм разбрал, колата е с откраднати номера, или са свалени от полицаи заради нарушение на ЗДвП, за което има съставен акт, или е задържана в районното като веществено доказателство барабар с този който я е откраднал ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Новите поправки в закона в действие!

        Колата е спряна около 3.00 в петък срещу събота , шофирана от непълнолетен и неправоспособен хлапак, за което са свалени номерата и иззети ключовете като веществено доказателство в РПУ-то.
        Колата е паркирана на същото място , от където е отнета от неизвестния и непознатия за мен хлапак.
        От колата не липсва нищо-бгажника е отключен и там успях да проверя , купето е заключено и нямам ключове.
        Това всичко е неофициално ,черно на бяло нямам нищо.
        Жалба или каквото и да писмено заявление по случая може да се подава само в работен ден
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • #49
          От: Новите поправки в закона в действие!

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Може ли да изброиш "нормалните държави" в които искат пълномощно за управление на кола която не е на твое име? Много искам да разбера кои са?
          https://www.if.fi/web/fi/sitecollect...valtakirja.pdf Финландия .

          Не си ли собственика или ползвателя ( при лизинг ) звънят на собственика , от личен опит ти го казвам.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #50
            От: Новите поправки в закона в действие!

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            Колата е спряна около 3.00 в петък срещу събота , шофирана от непълнолетен и неправоспособен хлапак, за което са свалени номерата и иззети ключовете като веществено доказателство в РПУ-то.
            Колата е паркирана на същото място , от където е отнета от неизвестния и непознатия за мен хлапак.
            От колата не липсва нищо-бгажника е отключен и там успях да проверя , купето е заключено и нямам ключове.
            Това всичко е неофициално ,черно на бяло нямам нищо.
            Жалба или каквото и да писмено заявление по случая може да се подава само в работен ден
            Демек, куките са пуснали крадеца и са ти свалили номерата ?!

            Айде пак, че не разбрах това на каква законова база е направено, и в какво се състои твойта вина ?!

            ... и да не би "посъветвалият те" юрист да е зетя на шефа на местното РПУ или вече май беше РУП ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Новите поправки в закона в действие!

              Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
              Колата е спряна около 3.00 в петък срещу събота , шофирана от непълнолетен и неправоспособен хлапак, за което са свалени номерата и иззети ключовете като веществено доказателство в РПУ-то.
              Колата е паркирана на същото място , от където е отнета от неизвестния и непознатия за мен хлапак.
              От колата не липсва нищо-бгажника е отключен и там успях да проверя , купето е заключено и нямам ключове.
              Това всичко е неофициално ,черно на бяло нямам нищо.
              Жалба или каквото и да писмено заявление по случая може да се подава само в работен ден
              Тези неща могат да се подадат по всяко едно време на денонощието. Има дежурни разследващ полицай и прокурор. Отнемането на МПС с цел ползване без съгласието на собственика си е съставомерно по чл.346 НК. Ако някой се забавлява за твоя сметка е друго нещо. Ако обаче младежа и " бдителните граждани " са казали, че си дал ключовете на него си е трето. Поздрави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #52
                От: Новите поправки в закона в действие!

                Към автора на темата,всяко зло за добро,отивай за нова служебна,направо крещиш за такава!
                Такава конспирация ,само и само да смениш колата ,баси[emoji3]
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Новите поправки в закона в действие!

                  И на трета страница не всички обстоятелства все още ни са ясни, но ще почакаме.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новите поправки в закона в действие!

                    Не знам какво още не съм изяснил. За мен целия този казус е безумен и идиотски.
                    Някой ти подкарва колата без твое знание или разрешение ,този някой е неправоспособен, спират го и ти свалят номерата.
                    Законът е императивен.
                    Чл 171 ,ал.2а от ЗДП. (нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2017 г.) прекратяване на регистрацията на пътно превозно средство на собственик.......... чието моторно превозно средство е управлявано от лице, непритежаващо съответното свидетелство за управление - за срок от 6 месеца до една година;
                    Нищо не се казва ,дали си оставил ключовете на таблото или не , дали документите са там или не , просто управлява и
                    шест месеца/ най-малко/ на трупчета.
                    Набил съм се между шамарите и явно ще ям хурката на това законово недоносче.
                    Последният ми сблъсък с органите беше беше преди шест години , когато ми съставиха акт за липса на стикер за годност на пожарогасителя , въпреки че беше купен същия месец като нов от магазина.Актът беше от август , НП-то излезе януари , за 20 лева.Всичко е абсолютно по закон.Малоумен , но закон.
                    Майната му.Каквото стане в крайна сметка.
                    Важното е колегите да знаят ,че законовата поправка за свалянето на номерата се прилага буквално и без тълкуване.
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новите поправки в закона в действие!

                      Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                      Не знам какво още не съм изяснил. За мен целия този казус е безумен и идиотски.
                      Някой ти подкарва колата без твое знание или разрешение ,този някой е неправоспособен, спират го и ти свалят номерата.
                      Законът е императивен.
                      Чл 171 ,ал.2а от ЗДП. (нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2017 г.) прекратяване на регистрацията на пътно превозно средство на собственик.......... чието моторно превозно средство е управлявано от лице, непритежаващо съответното свидетелство за управление - за срок от 6 месеца до една година;
                      Нищо не се казва ,дали си оставил ключовете на таблото или не , дали документите са там или не , просто управлява и
                      шест месеца/ най-малко/ на трупчета.
                      Набил съм се между шамарите и явно ще ям хурката на това законово недоносче.
                      Последният ми сблъсък с органите беше беше преди шест години , когато ми съставиха акт за липса на стикер за годност на пожарогасителя , въпреки че беше купен същия месец като нов от магазина.Актът беше от август , НП-то излезе януари , за 20 лева.Всичко е абсолютно по закон.Малоумен , но закон.
                      Майната му.Каквото стане в крайна сметка.
                      Важното е колегите да знаят ,че законовата поправка за свалянето на номерата се прилага буквално и без тълкуване.
                      Колега, абе аз ли съм тъп или ти нещо пропускаш да споделиш ?!

                      Или колата ти е открадната, за което трябва да пуснеш жалба, или ти си му я дал и ядеш хурката !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новите поправки в закона в действие!

                        Значи ,колата е на мястото ,където е била паркирана в петък вечерта .
                        Произшествието е описано в дневника на местното РПУ. Какво точно пише там , не знам
                        Хлапакът е разпитан или като се казва там от дежурен дознател и номерата и ключовете са при дознателя
                        В понеделник ще бъде докладван на прокурор ,който ще прецени дали да бъде образувано досъдебно производство.
                        Извършителят е циганин.Ситуацията е идиотска .При кражба колата се задържа като веществено доказателство.
                        Докато минат делата , тя ще стане на тор.
                        Нямам претенции към мангала ,искам си номерата.
                        Да дам кола натъпкана с материали и техника за няколко хиляди лева на непълнолетен и неправоспособен мангал да се повози в три посред нощ? Изгледам ли толкова глупав?
                        Поправката в закона е идиотска.
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новите поправки в закона в действие!

                          Тая ситуация не е за "Господари на ефира", а за военна прокуратура.
                          А ако и ти си траеш, колкото и "да се познавате", сам си си виновен.
                          Ако сам не можеш да се оправиш, фАни си барем читав адвокат.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новите поправки в закона в действие!

                            1. Законът в тази си част е малоумие на квадрат. Основната му идея е Ушев да може почти законно да свали номерата на кола по избор, за да има начин да изнудва. Ако колата е скъпа или на собственика му е зор да я ползва - бонус.

                            2. Пламен Златарев е крайно наивен момък - и в добрия, и в лошия смисъл. Затова се присъединявам към препоръката за адвоката.

                            3. Случката с колата, така както е разказана звучи странно. Да не кажа друга дума.
                            Келешът откраднал, карал, спряли го. Къде? Как колата се е паркирала обратно на мястото? Или е карал Ушев (на когото колата никак НЕ Е предоставяна), или келешът е карал СЛЕД като го е хванал Ушев и теоретично СЛЕД като Ушев е смъкнал номерата и прибрал ключа защото това трябва да стане веднага. Или Ушев е викнал паяк и е върнал колата на място (интересно, на какво основание точно там? отделно че не вярвам да са направили нещо такова - те за пиян не викат паяк а и да викнат колата не могат да я зарежат някъде в града).

                            Нещо изглежда че Ушев разиграва някаква театрална самодейност.

                            4. Глобата ако не носиш талончето (но по принцип имаш валидно такова) е до 10лв и то ако ти я наложат изобщо. Не е казано да криеш всички документи - талончето да го няма и колата не е "предоставена". ГО и ГТП могат да си седят в жабката и от това нищо лошо няма да произлезе. Въз основа на тия съображения примерно аз и жената си разменяме едни 3-4 коли непрекъснато без да си разменяме всеки път документите. Няколко пъти при проверка съм давал документи на явно друга кола (УАЗ вместо Еспас да речем) и никой нищо не ми е казвал. Веднъж забелязаха и пак се размина само с проверка по радиостанцията.

                            5. Имал съм такава жигулка. Отне ми сума пари и време за да се убедя че е по-добре да я махна. Конкретната може да е някакъв уникат и да е способна да върши работа, но познавам много собственици на такива и подобно явление не съм наблюдавал лично.

                            6. Жалбата за "противозаконно отнето мпс" може и трябва да бъде депозирана в ченгелницата и да се вземе входящ номер. Тя трябва да бъде грамотно написана, за да не предизвика повече вреда, отколкото полза, което връща въпроса към адвоката. Оттук нататък разправията не може да се избегне, но ако се направи вещо могат да се избегнат усложнения, ВКЛЮЧИТЕЛНО в бъдеще с подобни казуси. Полицията обича лесните жертви.

                            Това че жалба не може да се подаде писмено веднага може да е "утвърдена практика" в местното РПУ, но не и нормативно установено правило.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новите поправки в закона в действие!

                              Освен всичко, оказва се че този ром е ползвал колата и други пъти със скъпа техника в багажника, без никаква злоупотреба от него или от някой друг. Изобщо "Студио Х" ряпа да яде. Случаят се заплита...
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                1. Законът в тази си част е малоумие на квадрат. Основната му идея е Ушев да може почти законно да свали номерата на кола по избор, за да има начин да изнудва. Ако колата е скъпа или на собственика му е зор да я ползва - бонус...
                                Над 4000 са спрените коли по това "малоумие"

                                4000 непритежаващи книжка терикати/глобени/укриващисе, дет се вика, дано още такива малоумия да има.

                                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                                Вече си викам ура!
                                Все пак си извлякох две поуки от темата:
                                1.По-добре глоба , че не носиш малкия талон с теб ,отколкото това да послужи като доказателство за "предоставяне" на автомобила.
                                ..
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X