Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите поправки в закона в действие!

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...
    Анадънму шинди?

    Поста беше в реплика на Вени. Ама сте бързи в писането...
    Анадък, анадък....
    Циганите, с които имах удоволствието да работя преди време, си бяха цигани, ама цигани..
    И пичове - невероятни - след като ми се обадиха да ме питат как съм, след като се махнах оттам, и ме питаха добре ли съм, как съм, стигат ли ми парите, нещо да помогнат...
    Верно, че им направих себап, помогнах, с каквото можах, ама то моето беше от сърце.
    Тяхното - тоже!

    Коментар


    • От: Новите поправки в закона в действие!

      Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
      Къде видя да съм прескочил т.н канален ред и какъв е той според теб?Да чакам малоумната разпоредба на закона шест месеца без номера.Аз с тази кола си вадя хляба , Не чакам държавна хранилка.
      Може би би мотивите са ми да наема неграмотен и неправоспособен ром без договор и да го пратя да работи с колата в три часа през нощта ,за да не го хванат от ИНСПЕКЦИЯТА ПО ТРУДА?За твое сведение телекомуникационната мрежа ,която експлоатираме е PON плюс хибридна оптично коаксиална.Ром няма какво да работи в тази сфера!!!!
      Трай бабо да те не стига мечка!Тогава ще повярваш!
      Бай приятелю, когато си намеря колата, точно там, където съм я оставил, но без номерата, това за мен не е нищо друго освен кражба (на номерата). Може би, си отишъл в полицията, точно с тази прзумпция (в темата не става ясно как и откъде имаш всичката информация за съществото), но там вече си получил неофициална информация и докрай действаш неофициално (така ни го представяш, ако греша - ти си ме въвел в заблуждение). Неофициално в случая е евфемизъм за напрактика - незаконно. Аз не те познавам лично, а доколкото лично познаващи те, се изказаха като такива, те определиха като честен, та и наивен, така да бъде - това обаче не променя нищо по същността на казуса.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Новите поправки в закона в действие!

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ...
        Цигани са, циганииии....
        Ааа, не ! Вече са евромангали и трябва да им казваме роми !

        ... и в тази връзка, какво му е "афроамериканското" на нЕкой роден в Швеция от майка и баща сомалийци ?!
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Новите поправки в закона в действие!

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          И аз това исках да кажа.

          Пламенееее, не са роми. И цигани не са, просто най-долнопробни мангали.
          Старите цигани нямат никакви притеснения да се наричат сами себе си, а и да им казваме цигани. Това с рома е модерна глупост, която трябва да бъде изкоренена.

          А "мангал" на турски означава скара, или нещо което се слага на огъня. Черно... Оттам и "мангал", което в народните приказки и литературата от преди времената на"толерантния изказ" е преминало в "манго".
          Но това е умалителната форма ма думата"мангал".

          Анадънму шинди?

          Поста беше в реплика на Вени. Ама сте бързи в писането...
          Ще те разочаровам - "Манго" е плод, особено ценен в прародината на нашите цигани - Индия.
          Оттам, както някои си кръщават децата "Цветан", "Маргарита", "Теменужка", а и на плодове - "Калина", "Малина" и т.н., циганите си кръщават момчетата "Манго".
          Мангал е отоплителен уред, прилича на портативно кръгло "барбекю", с него са топлили стаите в турските къщи и дворци, щото една камина, на два-триста метра отстояние от миндерлъка, не е вършела работа. Та прислугата носи мангал близо до бея / чорбаджията.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Новите поправки в закона в действие!

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Разбирам разочарованието от местната подкрепа, аз само ще попитам, Вие някакъв документ по този случай видяхте ли? Някой показа ли някаква заповед, преписка... абе НЕЩО написано, заведено под някакъв номер и т.н.?
            .
            Не търся подкрепа ,а споделен опит , ако някой е минал по този път.
            Така, да караме подред.Документи
            1.Образувано дознание от дознател по чл. 346 и наблюдаващ прокурор/заведено с номер/.Видях го отдалече.
            2.Молба от мен/заведена с номер/ до наблюдаващия прокурор да ми бъдат върнати ключовете/дубликатните/ и номера
            3.Разпореждане на наблюдаващ прокурор ,с което разпорежда на н-к на РПУ -Тетевен да ми бъдат върнати ключовете и номерата.Видях го , но нямам екземпляр.Май го писа втори път защото се оказа ,че в преписката на дознателя никъде не фигурирало, че са иззети ключове и номера и дознателят не знае къде са номерата!!!!Заведено с номер.
            4.Съставен АУАН на мангала ,в което моето име не се споменава, освен като собственик на автомобила.
            5.Обяснение до н-к РПУ ,къде съм оставил колата и къде съм я намерил.Нямам входящ номер.
            6.Обяснение до н-к КАТ ,къде съм оставил колата и къде съм я намерил.Нямам входящ номер.След тази молба ми върнаха номерата.
            За получаването на номерата и ключовете никъде не съм се подписвал, както и не ми е предоставен документ , с които са иззети.Никакъв документ не съм получил официално по тази сага.Знам , че звучи потресаващо абсурдно но това са фактите.Явно тази разпоредба като нова ,още няма утвърдена практика какво точно се прави.
            Тази сага не минала неформално, защото има поне четири официални документи :образуваното дознание/ или като там се казва с наблюдаващ прокурор/, АУАН на мангала,моята молба за връщане на номерата , заведена в Прокуратурата, и разпореждането на наблюдаващия прокурор до н-к РПУ да ми върнат ключовете и номерата,които пък никъде не фигурират черно на бяло , като иззети.
            Колата седя от събота сутринта до понеделник на обяд пред офиса без номера.А масовата публика знае, че номера се свалят при заловен пиян водач .Та и това беше едно такова неприятно чувство ,което ме подтика към действия "не по каналния ред".
            Всичко вече е минало/ надявам се/.Голяма обеца съм си закачил.
            Последно редактирано от Пламен Златарев; 26-07-17, 22:58. Причина: допълнение
            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
            Пламен Златарев 0888 66 03 18

            Коментар


            • От: Новите поправки в закона в действие!

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              ... Как ще загубиш ключ и няма да разбереш веднага че си го загубил?! Груба небрежност и безотговорно поведение е това!
              Мисля, че това веч го дъвкахме?

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Според зависи от случая...
              П.С. В Меркелланд имах навик да оставям стъклата на колата леко спуснати в жегите. Да, ама веднъж ме засече чичко полицист и любезно ми обясни, че такива работи не са редни и се разглеждат като Anstiftung zum Diebstahl, демек подкокоросване към кражба и даже трябвало да ме глобят някакви кинти, ама другия път, ако не вземам от съвет и пак се намерим някъде в същата ситуация.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Новите поправки в закона в действие!

                Сори, ама за мен в темата нямаше нищо поучително. Никой не е искал да обиди колегата Пламен, просто всички изразихме не толова съмнение в неговото участие в случката, а по-скоро в това дали той разбира (или ако разбира) дали правилно предава действителната ситуация.
                Иначе според мен тая тема е еталон, образец, каталог и възможно най-правилно отразява прекрасната ни поговорка "Кой ми сра в гащите".

                Коментар


                • От: Новите поправки в закона в действие!

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  Иначе според мен тая тема е еталон, образец, каталог и възможно най-правилно отразява прекрасната ни поговорка "Кой ми сра в гащите".
                  Тук мненията ни съвпадат напълно.
                  Нарушил съм законова разпоредба поради въпиюща глупост и неграмотност и съм изял голямата хурка за назидание.
                  Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                  Пламен Златарев 0888 66 03 18

                  Коментар


                  • От: Новите поправки в закона в действие!

                    Какво си нарушил?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Ти се радвай че НЕ СИ изял голямата хурка. Заслугата обаче не е твоя, а си е чист късмет, който ти докрай си насилил.

                      Все едно де, затварям темата че нещо се наблюдава цупене на малки деца в детската градина. И то от големи хора.

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Финалът на тази история.
                        Решението на съда ,което окончателно.
                        http://rs-teteven.org/wp-content/upl...7_367a1017.htm
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Докато го има това

                          На основание чл.69, ал.1 във връзка с чл.66 ал.1 от НК ОТЛАГА изпълнението на така наложеното наказание на С.М.М., ЕГН-********** действащ лично и със съгласието на майка си М.М.М. за изпитателен срок от 3/три/ години.
                          Все ще е така!!!

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Хубаво, де, а какво стана с колата и регистрационните табели?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              За 3м има осъден с влязла в сила присъда, какво повече.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Хубаво, де, а какво стана с колата и регистрационните табели?
                                Върнаха му ги доста нагоре в темата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X