Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите поправки в закона в действие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Новите поправки в закона в действие!

    Колкото и да се мрънка,в кола НИКОГА не се оставят документи.НИКОГА. Не е работа на полицията да взима страна.Има произшествие,и това е най-логичното да се случи.

    Коментар


    • #92
      От: Новите поправки в закона в действие!

      Да докладвам развитието от днес.Първо съм си взел отпуск и подрвд
      В дежурната стая питам ,какво се случва с колата ми?
      Пращат ме при шефката на РПУ-то.
      С цялата любезност ма света ме уведомява кой е дознателят ,който се занимава с моя случай и ме изпраща при него.
      Той също любезно ме уведомява ,че е образувал дознание по чл 346 за противозаконно отнемане на МПС ,щял да ме разпитва като потърпевш ,ама като се върнел от отпуска.
      Плахо питам може ли ключовете да си преместя колата пред нас .Може , ама да му ги върна после ,като внимавам да не ме спрат без номера?!?!?!?!
      Малкият талон и оригиналните ключовете се оказа , че са у нас/Имам още две Самари/ .Хлапакът е карал с дубликатните ключове и без талон
      И въпросът ,който най -много ме вълнува ,какво правим с номерата?Трябвало да питам катаджиите ,които са ми ги свалили.
      Сега ще ги издирвам.
      Та който казваше някъде по-нагоре , че тези поправки в този си вид са полезни ,му пожелавам да се сблъска с този казус.За открадната ти кола ,ти свалят номерата.Ще повторя оригиналните ключове и малкия талон са у мен!
      Иначе в РПУ-то всички са безкрайно любезни ,но всички признават , че законовите поправки в този си вид не са удачни.
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • #93
        От: Новите поправки в закона в действие!

        При установена кражба трябва да заключат и колата, и крадеца.
        В тая ситуация ЗДвП е на задна линия и не касае теб, а си е допълнителен проблем за мангала, на който явно му е все едно.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #94
          От: Новите поправки в закона в действие!

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Санкцията е ок
          Защото зад геврека има
          непритежаващ права за шофиране.
          Ми не е ок защото не е оформена като санкция и е оставено на Ушев да я налага, въпреки че навсякъде има презумпция че той повече от 20лв не може да наложи и за повече трябва поне шефа на РПУ да се подпише. Знам че недолюбваш съда ама откъде у тебе такава вяра в милицията - нямам обяснение.

          Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
          ...в РПУ-то всички са безкрайно любезни
          и затова
          Първоначално публикуван от половината участници в темата
          адвокат, адвокат, адвокат...

          Коментар


          • #95
            От: Новите поправки в закона в действие!

            На твое място бих кръцнал кабелната на главния катаджия и бих му любезно обяснил, че аварията ще бъде отстранена веднага, щом успея да си подкарам аварийната кола)
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #96
              От: Новите поправки в закона в действие!

              На твое място бих действал ПИСМЕННО!
              А относно поправките - полезни са до определена степен (просто трябва да се изчистят определени казуси)...
              Но твоя случай едва ли е сред проблемните... Това, че автомобилът ти е откраднат го знаеш само ти (все още), и дори навярно все още не си обявил писмено твоето становище... Другите/полицията само се съмняват в това.. Защото може доброволно да си дал ключовете на 'тъмнозеления', а сега да усукваш и да се опитваш да излезеш сух от водата (това - съвсем хипотетично, но и напълно реален сценарий в някои случаи)... И затова трябва да се разследва какви са истинските обстоятелства. А дотогава - гориш...
              Ти самият би ли дал по-работещо предложение за да не се позволи подобен случай?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #97
                От: Новите поправки в закона в действие!

                При наличието на образувано дознание срещ известен автор, по този текст, КАТ няма никакво основание да задържа номерата. Иначе при тях трябва да има административно - наказателна преписка и най-малкото акт в който е описано това тяхно действие, а той си подлежи на оспорване в 3 дневен срок точно пред същия н-к на РПУ.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • #98
                  От: Новите поправки в закона в действие!

                  Закона не е тъп. Когато се прилага един нормативен текст, той не се тълкува само буквално, за да се установи предписанието му отговаря ли са конкретния случай. Един текст се тълкува заедно с останалите разпоредби, гледа се систематичното му място в структурата, както и мотивите за приемането, за да се види каква е била целта на законодателя. Има дори и историческо тълкуване, като се сравнява един текст с съществуващи предишни подобни текстове. Очевидно е, че в основатана чл.171, ал.2 стои съгласието на собственика на МПС и предоставянето му на неправоспособно лице. В случая, ако колега не си измисля е ясно и е ясно, че МПС не е дадено доброволно е редно да се обжалва наложената ПАМ. Срока е 14 дневен. За това си намери адвокат да пусне една жалба и да приложи доказателства, че се води досъдебно за престъпление по НК и че няма основание за тази ПАМ. Можеш да я оспориш и пред самият орган, който я е наложил, за да пробваш да избегнеш съдебната процедура.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Новите поправки в закона в действие!

                    Не трябва ли, при сваляне на регистрационните табели от органите, да се отнема и малкия талон?
                    Ако е така, излиза че са ти откраднали номерата!

                    Коментар


                    • От: Новите поправки в закона в действие!

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Закона не е тъп. Когато се прилага един нормативен текст, той не се тълкува само буквално, за да се установи предписанието му отговаря ли са конкретния случай. Един текст се тълкува заедно с останалите разпоредби, гледа се систематичното му място в структурата, както и мотивите за приемането, за да се види каква е била целта на законодателя. Има дори и историческо тълкуване, като се сравнява един текст с съществуващи предишни подобни текстове. Очевидно е, че в основатана чл.171, ал.2 стои съгласието на собственика на МПС и предоставянето му на неправоспособно лице. В случая, ако колега не си измисля е ясно и е ясно, че МПС не е дадено доброволно е редно да се обжалва наложената ПАМ. Срока е 14 дневен. За това си намери адвокат да пусне една жалба и да приложи доказателства, че се води досъдебно за престъпление по НК и че няма основание за тази ПАМ. Можеш да я оспориш и пред самият орган, който я е наложил, за да пробваш да избегнеш съдебната процедура.
                      Законът не е тъп, той нарочно е направен именно така. Ушев ти отпаря номерата, а ти си търси адвокат или неформални начини.

                      Коментар


                      • От: Новите поправки в закона в действие!

                        Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
                        Не трябва ли, при сваляне на регистрационните табели от органите, да се отнема и малкия талон?
                        Не непременно.

                        Коментар


                        • От: Новите поправки в закона в действие!

                          Добър приятел прокурор е категоричен , че трябва да ми върнат и ключовете и номерата при тази ситуация .Иначе да пускам молба/ заявление за връщането им.
                          Сега очаквам да чуя мнението и приятел адвокат ,с който сме се търкаляли една година по камънаците и танковете в Сливница
                          За кола която струва 1 000 лева не заслужава да давам пари по адвокати.
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Новите поправки в закона в действие!

                            Не е нужно да си правен корифей, а и сагата не попада сред изричните случай при които се изисква адвокат. С един лист и пет изречения може да се реши проблема. Друг е въпроса, ако не можеш сам.

                            Коментар


                            • От: Новите поправки в закона в действие!

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                              Друг е въпроса, ако не можеш сам.
                              Така както четеш темата, може ли сам?

                              Коментар


                              • От: Новите поправки в закона в действие!

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                                Не е нужно да си правен корифей, а и сагата не попада сред изричните случай при които се изисква адвокат. С един лист и пет изречения може да се реши проблема. Друг е въпроса, ако не можеш сам.
                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Така както четеш темата, може ли сам?
                                А не може ли някой компетентен по въпроса да помогне на колегата да спретне жалба, молба или заявление не знам как се именува в конкретния случай.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X