Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ... Въпросът е дали бай Ханс ще влезе в системата на Toll Collect, и ще прекара ден и половина в опити да си спести 3.50 ойро. ...
    Май изобщо си нямаш представа на какво са способни и Ханс, и Хансовица, и Джони, и Томи, и кой ли не още за няколко евро/долара повече ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Май изобщо си нямаш представа на какво са способни и Ханс, и Хансовица, и Джони, и Томи, и кой ли не още за няколко евро/долара повече ...
      Doch, doch, habe Ich... Ама като зад ъгъла на нисък старт седи бай Polizist мит дем гросе тояген, бай Ханс решава че по добре да превърти две нива на пасианса на компа, вместо да се занимава с ръкоблудство. Щото знае че в опита му да прецака das Staat, am Ende des Endes ще получи от das Staat топъл дъх във врата, и остра болка в .....:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_sredna_2253.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5805969

      ........... в портфейла де, имах предвид.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Губим трудов ресурс.

        Имаш предвид пазвантите на стадиона?

        Да си стиснем ръцете някъде по средата - 20 дена в тухларната? С конфискация?

        Поправка - направи ги 90 дена, без конфискация. И bin dolar para cezası. За разкош.
        Така, така. После обявяване на културна революция. Където е тухларната, там е "доменната" пещ в двора на всяко семейство.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Имаш предвид пазвантите на стадиона?



          Така, така. После обявяване на културна революция. Където е тухларната, там е "доменната" пещ в двора на всяко семейство.
          Разбирам, че имаш работещи алтернативни варианти? Целият съм в слух.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ..Така, така. После обявяване на културна революция. Където е тухларната, там е "доменната" пещ в двора на всяко семейство.
            Революцията сходна, а резултатът от избор на казан вместо вагрянка е факт.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Разбирам, че имаш работещи алтернативни варианти? Целият съм в слух.
              Първо, примерът ти с 911 е ъъъъ несъотносим - 911/112 е нарочно направена да работи с минимални филтри, защото трябва да обслужва и хора под огромен стрес и с тежки физически и психически проблеми. Филтърът на злоупотреби е предвиденото наказание за злоупотреба.


              Тук имаме абсолютно различна ситуация. Валиден документ за платена такса изведнъж се обявява за полувалиден и издателят иска (на един етап от развитието на сагата) да да предприемеш действия за да продължиш да ползваш платеното. Действията, които се искат от теб са по малоумни правила. Иронията е, че правилата могата много лесно да бъдат направени поне минимално приемливи. Две таблици с употребени ДК и номера на винетки и край с тази част от драмата. Отделно тази кампания не предвижда много елементарен "хак", слизам на улицата, записвам си номера на винетката на първата изпречила ми се кола и си ги регистрирам на моята. Ако иска номер от отрязъка, който не трябва да се лепи, просто ще трябва да се разходя 2-3 минути за да намеря кола, на която е залепен и този отрязък.

              Всеки софтуер с минимални претенции си минава през фази на проектиране, реализиране, тестване и т.н. За тъпата електронна винетка се говори от 5 години, достатъчно време за всички фази от развоя.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                .. Аз лично бих поискал поименен списък на тИрикатите дето са се опитвалли да хакнат системата (по въведените номера на автомобилите). На физическите лица - забрана за електронна конвертация, ..
                Че къф тоя хакер дето ще ползва своя си номер
                (неправилното искане носи неочаквани плодове )

                пп
                румънската система непозволява да купиш на един номер две винетки дори и да искаш ! (няма и два реда код/сорс/хайтекмамуипрасе)
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  цялата бутафория не е за винетките ....
                  Номера е да се докаже , че всичко и всички ще сме хакнати .
                  Не ,че не може да стане , не , че не е ставало някога.

                  Винетките са прежаления фактор .
                  Целта е да се докаже , че не може да се осъществи електронно гласуване .
                  Бягат от това като от пожар.
                  Прецедента вече го има и е умишленно създаден с цел.
                  Вие пак си се къцайте за това - погледнете и по-напред.

                  Прочетох си мнението - доста грозно звучи , нещо като теория на конспирацията ...добре , че не съм споменал Царичино и Зона 55.
                  Не ги споменавам.....

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    ...
                    Целта е да се докаже , че не може да се осъществи електронно гласуване .
                    Бягат от това като от пожар.
                    Прецедента вече го има и е умишленно създаден с цел.
                    Вие пак си се къцайте за това - погледнете и по-напред.

                    Прочетох си мнението - доста грозно звучи , нещо като теория на конспирацията ...добре , че не съм споменал Царичино и Зона 55.
                    Не ги споменавам.....

                    Електронно (да не се бърка с машинно) гласуване на тази територия не може, не бива и не трябва да бъде осъществявано.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Първо, примерът ти с 911 е ъъъъ несъотносим - 911/112 е нарочно направена да работи с минимални филтри, защото трябва да обслужва и хора под огромен стрес и с тежки физически и психически проблеми. Филтърът на злоупотреби е предвиденото наказание за злоупотреба.
                      Ъъъъ, но все пак има наказание за това да се ебаваш с "недоклатена държавна ИТ система" нали? Ти се пробвай, пък после ще доказваш пред съдията дали си помпил 168 пъти бутона на мишката под огромен стрес и тежки физически, псхически или психеделически проблеми. 1000 гущера и/или 90 дена ефективно в какамунгата като за първи опит ше ти додат башка изтрезвяващо. Най-малкото следващия път ще си помислиш - а оно мне надо? А может нахуй?

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Тук имаме абсолютно различна ситуация. Валиден документ за платена такса изведнъж се обявява за полувалиден и издателят иска (на един етап от развитието на сагата) да да предприемеш действия за да продължиш да ползваш платеното.
                      Валидния документ за платена такса си е валиден до края на действието му. Издателят предлага (а не иска) да си спестиш 1-2 излишни спирания за да те проверят визуално. Което се случва и в момента, апропо. Дори и да не си конвертираш винетката в електронна, тя не престава да е валидна до края на срока за който си я платил. Пише го и на сайта на АПИ. Ся, че не всеки може да го прочете, а тем паче - да го осмисли, е проблем на образователната и здравоохранителната (в частта и за психичното здраве) система в България, не на този форум.

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Действията, които се искат от теб са по малоумни правила.
                      Дай вариант за по-немалоумни правила. Щото тук настана вой как ще трябва да се редим по опашки, с номерчета, в КАТ/НАП/АПИ и да си конвертираме остатъчните два лева и шеснайсе стинки от винетката. Е - направиха го електронно, за жалост на мрънкячите. Та нарисувай ми го цветно - ти как би го направил.

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Две таблици с употребени ДК и номера на винетки и край с тази част от драмата. Отделно тази кампания не предвижда много елементарен "хак", слизам на улицата, записвам си номера на винетката на първата изпречила ми се кола и си ги регистрирам на моята. Ако иска номер от отрязъка, който не трябва да се лепи, просто ще трябва да се разходя 2-3 минути за да намеря кола, на която е залепен и този отрязък.
                      .... а на третия ден от нашето пленничество, най-наблюдателния от нас - Орловото Око, забеляза че бараката в която ни бяха затворили бледоликите няма врата. Използвайки тази хитрост - избягахме от плен.

                      Кой точно и откъде трябва да ти снесе екселски таблици с ДК и съответстващия номер на винетката? Мойта винетка ми я купуват служебно, та може и да съм изостанал от модерната реалност. Ама ако утре ида да си купя 10 хартиени винетки от първата бензиностанция - как точно ще ме проследят на кой ДКН автомобил ще ги курдисам? Може да си ги налепя на челото, в изискан опит за оригиналност - ко прайм?

                      Та в този ред на тънки мисли на дебелото черво - очевидния начин да не се хаква системата щеше да бъде да не се приема електронизация на хартиените винетки. Ама тогава форумните мрънкячи щеха да вият като сирени при атака на Луфтвафе над Лондон. Проблема е ясен, не разбрах какво предлагаш като работещо решение?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Ъъъъ, но все пак има наказание за това да се ебаваш с "недоклатена държавна ИТ система" нали? Ти се пробвай, пък после ще доказваш пред съдията дали си помпил 168 пъти бутона на мишката под огромен стрес и тежки физически, псхически или психеделически проблеми. 1000 гущера и/или 90 дена ефективно в какамунгата като за първи опит ше ти додат башка изтрезвяващо. Най-малкото следващия път ще си помислиш - а оно мне надо? А может нахуй?





                        Валидния документ за платена такса си е валиден до края на действието му. Издателят предлага (а не иска) да си спестиш 1-2 излишни спирания за да те проверят визуално. Което се случва и в момента, апропо. Дори и да не си конвертираш винетката в електронна, тя не престава да е валидна до края на срока за който си я платил. Пише го и на сайта на АПИ. Ся, че не всеки може да го прочете, а тем паче - да го осмисли, е проблем на образователната и здравоохранителната (в частта и за психичното здраве) система в България, не на този форум.



                        Дай вариант за по-немалоумни правила. Щото тук настана вой как ще трябва да се редим по опашки, с номерчета, в КАТ/НАП/АПИ и да си конвертираме остатъчните два лева и шеснайсе стинки от винетката. Е - направиха го електронно, за жалост на мрънкячите. Та нарисувай ми го цветно - ти как би го направил.



                        .... а на третия ден от нашето пленничество, най-наблюдателния от нас - Орловото Око, забеляза че бараката в която ни бяха затворили бледоликите няма врата. Използвайки тази хитрост - избягахме от плен.

                        Кой точно и откъде трябва да ти снесе екселски таблици с ДК и съответстващия номер на винетката? Мойта винетка ми я купуват служебно, та може и да съм изостанал от модерната реалност. Ама ако утре ида да си купя 10 хартиени винетки от първата бензиностанция - как точно ще ме проследят на кой ДКН автомобил ще ги курдисам? Може да си ги налепя на челото, в изискан опит за оригиналност - ко прайм?

                        Та в този ред на тънки мисли на дебелото черво - очевидния начин да не се хаква системата щеше да бъде да не се приема електронизация на хартиените винетки. Ама тогава форумните мрънкячи щеха да вият като сирени при атака на Луфтвафе над Лондон. Проблема е ясен, не разбрах какво предлагаш като работещо решение?
                        Колко много писа,писа а 'па то си имаме такава хубава думичка за това,което се случи. ФИАСКО в най-цветущият му вариант, да се чуди човек да се смее ли или да плаче?
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Видя се че нямат най-елементарна база данни или че електронната им "система за тол винетки" не е направена като хора.

                          Всички от ръководството на АПИ, та дори и министър и зам.министри щяха да са уволнени в нормална държава...

                          Отгоре на това са похарчени едни стотици милиони, взето са комисиони, бонуси за "успешното вкарване на системата в действие" ... и това всичкото за наша сметка...

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            ...
                            Целта е да се докаже , че не може да се осъществи електронно гласуване .
                            Бягат от това като от пожар. ...
                            И добре правят. Защото при електронно гласуване хакването далеч не е единствената възможна опасност.

                            А иначе работата си е милиционерска. Въвеждат електронни винетки, ама на ГКПП-тата няма терминали за закупуването им. Кой да се сети, че такива ще са необходими ...
                            Тепърва щели да ги монтират. И може би поради спешността няма да има обявяване на обществена поръчка?
                            Въвеждат електронни винетки, ама за удостоверяване на факта че имаме такава милицонерите щели да искат да им се показва разплащателен документ (това - от отговор на милиционерски началник на журналистически въпрос).
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              ...
                              Дай вариант за по-немалоумни правила.
                              Ето ти по-немалоумни правила:

                              1. Електронните винетки се въвеждат без връзка (от потребителска гледна точка) с хартиените.
                              2. Спират да се продават хартиени винетки след преходен период и решаване на проблемите на електронните.
                              3. Хартиените важат до предварително обозначената на тях дата, без допълнителни маневри от страна на ползвателя.
                              4. Контролът до изтичането на срока на последната продадена хартиена винетка се осъществява по двата начина (както беше предвидено и сега).
                              5. Ако е оцеляла (евентуално частична) база данни ДКН срещу продадена хартиена винетка, което би могло да улесни контрола - берекет. Ако не е - Ушев размахва палка и пита кво ш праим, в количество както е било предвидено в т. 4

                              Няма конвертиране, няма кликане, няма глупости.

                              ---
                              Впрочем широко прокламираното от тебе 168-кратно кликане с мишката може и да е тъпанарски инсталиран и настроен браузър или някой плъгин към него. Не ме питай откъде знам и колко косми ми побеляха от това познание. Хем информационните системи, с които аз се занимавам са от съвсем друг вид и имам някакъв частичен контрол върху поведението на потребителите. Имам (напоследък) и несравнимия лукс да зная кой коя простотия е направил, с точност до 3 имена + ЕГН и сигурност достатъчна за пред началници, Органи или съд.

                              Но и да не беше - не са виновни хакерите. Т.е. виновни са ама несравнимо по-малко, отколкото тия които са ги оставили да си развяват коня.

                              Идеята, че наказателната репресия срещу хакера е начин за подобряване на сигурността, е пагубна за сигурността. Някои държави (и държавоподобни фирми) в момента го откриват по трудния начин. След време ще имам да разказвам страшни циркове, жалко че сега не може.

                              ---
                              Вчера семейната икономика олекна с 300-400г кайма. Котаракът, който е наясно с тежките углавни мерки срещу нерегламентирано изяждане на неща, нямаше принос. Едни волни и шарени птички, обаче, бяха наясно че никакви мерки не могат да бъдат прилагани срещу тях. Освен евентуално похлупак, ама той не беше приложен поради недоглеждане.
                              Последно редактирано от Ясен; 04-01-19, 08:31.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                                ...
                                Всички от ръководството на АПИ, та дори и министър и зам.министри щяха да са уволнени в нормална държава...

                                Отгоре на това са похарчени едни стотици милиони, взето са комисиони, бонуси за "успешното вкарване на системата в действие" ... и това всичкото за наша сметка...
                                Също платени неустойки,
                                ако не са платени - самосезирала се прокуратура....
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X