Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Тъй-тъй. Оня ден, Ловеч-Троян, заради 400 метра тунел, направих обход къмто 30 километра /или там някъде, не съм засичал/, ама па беше толкова интересно... Опознай Родината

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Петрохан няма да е ПЧП, защото е част от еврокоридор. ПЧП ще излезе за държавата по-скъпо,а после приходите ще са по-малки. В смисъл....там риск, дето да го набуташ на частния инвеститор няма-пътят си е достатъчно натоварен.
      С обходите при нас са зле нещата и те с годините умишлено се направиха такива. Ей ги сега например протестърите като затвориха Люлин на кръговото, умряха и двата обхода.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        ПЧП ще излезе за държавата по-скъпо,а после приходите ще са по-малки.
        То това е целта на занятието - държавата да губи, а "наши фирми" да печелят.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Пътищата струват пари и то доста пари, доста от тях откраднати не само в БГ. Но трябва да се набляга на секторите които си изкарват парите с превоз, а не на байчо който си ходи на село, като се финансират и всички ще са доволни.

          Доколкото помня, това беше и идеята - тол за камиони и винетка за леки. Или нещо се е променило? Да сложат такса на скъпи съоражения също нямам против. Съвсем логично е и навсякъде в така.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Е те тва пишат днес:

            След въвеждането на електронната винетка за леките автомобили и тол системата за тежкотоварните няма да се събират нови такси за сега действащите съоръжения по републиканската пътна инфраструктура като мостове, тунели или планински проходи. МРРБ прави това уточнение по повод постъпилите запитвания във връзка с публикувания за обществено обсъждане проект на Наредба за условията и реда за събиране на таксите за специално ползване на републиканските пътища или на части от тях и за ползване на отделни съоръжения по републиканските пътища.
            С проекта не се въвеждат нови такси. Чрез него подзаконовата нормативна уредба ще бъде приведена в съответствие с последните промени в Закона за пътищата.


            За ползване на отделни съоръжения по републиканските пътища, посочени в списък, приет с решение на Министерския съвет и обнародван в „Държавен вестник“, могат да се въвеждат такси за ползване. Такава възможност има и в момента – плащат се такси например за моста над река Дунав в посока Русе – Гюргево.

            Допълнителни такси няма да се начисляват за пътищата, за които ще се плаща тол такса.

            Източник: inews.bg
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Еми гюлетата биха могли да дадат тази информация още в началото !
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Аз защо ви казвам да успокоите страстите. Държавните институции очевидно не знаят как да поднесат нормално информация на хората. Бонус са журналистите, дето къде чули, къде видели и само гледат да се хванат за някоя дума, и ето ти грандиозна "новина". Гражданската уж 1000 лв. щеше да е, след това нямало да е толкова. Други примери колкото искаш.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Да бе ,така е!Но е по -добре да има някаква реакция ,отколкото никаква и пълно равнодушие .Много номера им минаха ,заради липса на ответни действия.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Реакция трябва да има, но ме дразни излишно нагнетяване на обстановката. Ей сега, колега от друга тема се беше занареждал на опашки да си конвертира винетката в електронна, кълнеше управниците до девето коляно. Това още от преди месец-два. Те пък го направили културно, може и през сайта им https://offnews.bg/ikonomika/elektro...ri-692066.html . Е, вярно сега ще има - ма той сайта няма да работи, ма то такова, ма онакова...
                    п.п Не точно за винетки, но пример за раздухване на простотии, и хората им вярват https://fakti.bg/collision/798-medii...aign=firstpage
                    Последно редактирано от Asen Kushlev; 17-11-18, 09:50. Причина: допълване
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Аз защо ви казвам да успокоите страстите. Държавните институции очевидно не знаят как да поднесат нормално информация на хората. Бонус са журналистите, дето къде чули, къде видели и само гледат да се хванат за някоя дума, и ето ти грандиозна "новина". Гражданската уж 1000 лв. щеше да е, след това нямало да е толкова. Други примери колкото искаш.
                      Когато се разчуе за 1000 лв а пък я направят само 699 лв , по-малко боли и по-лесно се преглъща . Ако кажат директно 699 лв , ще имат повечко проблеми да стана точно толкова . Така че не го мислете баТ си БойКо , има добри съветници и глупави слушатели ........
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        За мен нещата са без коментар, като не мога да си я плащам, няма да карам. Друг свеж пример в обратна посока - данъците. 124-ката ми е на 24 години, според чичо Владо, ще ми се вдигне данъка с 30 %, което според него са 10-тина лева, даже в кутии с цигари го обърна. Да, ама моя данък е 215 лева, и според скромните ми познания по математика, ще се вдигне с 60+ лв. Кое от всичко не е вярно? Отговора ще получа напролет с новата бележка за данъци.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Отговора ще получа напролет с новата бележка за данъци.
                          Малееееей какъв хаос ще настъпи с преизчисляването на данъците за МПС Най-вероятно, ще има нова кампания по ПРЕДЕКЛАРИРАНЕ на всички притежавани автомобили с представяне на нови (не по-стари от 6 месеца) документи за "евро-4 и т.н."
                          Айде на опашкитеееее!
                          #опять
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Педи 2 години като дигнаха данъците не видях хаос , тихичко мина. Иначе си прав, трябва опашки да има, пък и двата ми коша са евро 2, УЖАС!!!
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Педи 2 години като дигнаха данъците не видях хаос , тихичко мина. Иначе си прав, трябва опашки да има, пък и двата ми коша са евро 2, УЖАС!!!
                              Кога и къде са вдигали данъците преди две години, че нещо не съм разбрал?
                              Едно е общинският съвет да промени ставката (промила) в границите, допустими от Закона за местните данъци и такси, друго е да внесеш бурни изменения в данъчната основа и в характеристиките на облаганото имущество. Веселбата тепърва предстоЙ.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Вече 2 години, данъка ми от 193 лв. стана 215, ама сигурно щото не съм ревал по форумите и не си разбрал. Тия с по 10 лв. ги вдигнаха на 30-40. Беше трагедия. На Паджерото и там едни 10 лв. горница има, ама са му по-малко конете. Всяка община си определя колко да е ставката, закона дава от-до. В Търново например, моята кола ще е над 350 лв., щом за Ескорт 110 коня е 300 лв.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X