Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Всяка община си определя колко да е ставката, закона дава от-до. В Търново например, моята кола ще е над 350 лв., щом за Ескорт 110 коня е 300 лв.
    E, именно. В Софията не са ги вдигали.
    Ама сега е друго - трябва тотално преизчисление на данъците за всяка кола поотделно. Ще се опитат с някакъв софтуер, който ще даде милиони грешки и ще се наложи редене на опашки за ръчното им оправяне...
    "Тогава, тогава, предвиждам такъв живот..." (с) Богдана Карадочева
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      .... според чичо Владо, ще ми се вдигне данъка с 30 %, което според него са 10-тина лева, даже в кутии с цигари го обърна. ....
      Не бе , чичовото , тва с цигарите го видЕх лично с ушите си от другарката г-жа Мента Стоянова .

      Жената даде пример с "най-масовите коли , на коЙто до сега данъка е бил около 30 кинта" Е , ся ше стане 40 , което прави 2 кутиЙ цигари .
      За процента на тЕя дет до сега са били с данък по 200 - 300-500 кинта нищо не казА . Ама то и нема нужда , щот се подразбира : "щом имат пАре за скъпи коли , ше имат и за по- висок данък" . На мен примерно ше ми се увеличи с 2 кутии пури .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        И на мене и не ми изнася сметката на комунето Менда Стоянова!Тая обръща цигари всичко и сигурно сънува как я преследват боксове тютюнки и електронни IQOS!За това всичко приравнява в цигари.Аз обаче не пуша и не ми изнася да приравнява увеличение на данък с кутии цигари!Масово се коментира че увеличението ще е двойно ,а не 10лв.Най -много да изкараме колите и да ги зарежеме накуп!А за винетките е време да има яснота по въпроса .Моята я купувах юни ,щото не бях в страната през зимата и пролетта .Казват че там където си я купил можело да се трансформира в електронна от 1ви декември!Така ли е ,не знам!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          #Кой изтри темата за застраховката ГО ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Понеже не помня как се цитираха две мнения, та за колегата faster , дето вика Гагич да се самоцитирам:
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Реакция трябва да има, но ме дразни излишно нагнетяване на обстановката. Ей сега, колега от друга тема се беше занареждал на опашки да си конвертира винетката в електронна, кълнеше управниците до девето коляно. Това още от преди месец-два. Те пък го направили културно, може и през сайта им https://offnews.bg/ikonomika/elektro...ri-692066.html . Е, вярно сега ще има - ма той сайта няма да работи, ма то такова, ма онакова...
            п.п Не точно за винетки, но пример за раздухване на простотии, и хората им вярват https://fakti.bg/collision/798-medii...aign=firstpage
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Не бе , чичовото , тва с цигарите го видЕх лично с ушите си от другарката г-жа Мента Стоянова .

              Жената даде пример с "най-масовите коли , на коЙто до сега данъка е бил около 30 кинта" Е , ся ше стане 40 , което прави 2 кутиЙ цигари .
              За процента на тЕя дет до сега са били с данък по 200 - 300-500 кинта нищо не казА . Ама то и нема нужда , щот се подразбира : "щом имат пАре за скъпи коли , ше имат и за по- висок данък" . На мен примерно ше ми се увеличи с 2 кутии пури .
              И аз не пуша и не искам да ми обръщат всичко в цигари, ама т'ва да е проблема. Че ме имат за баровец, че карам 6-так на 24 години, и това съм го преглътнал още като я купувах. Замислям се за нова кола, ама с данък от 6-700 лв. не ме блазнят, щот пък ся съм още по-баровец да карам нова кола, пък аз не искам да сменям за нещо с 3 цилиндъра и 90 коня. Накратко - не се оплаквам, нагаждам се според ситуацията.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Данък от 600 700лв. ше сънуват или видят през крив!Това е сигурно!Плащам 130лв. за 125коня и това им е много,ама много .Важното е че народ се поразбуди и има гражданско общество от много млади и не само и ще се търсят отговорности.Стари политически свраки и гарги които искат да яхат протести ,съм писал само какво могат и би трябвало да яхат!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Данък от 600 700лв. ше сънуват или видят през крив!Това е сигурно!Плащам 130лв. за 125коня и това им е много,ама много .Важното е че народ се поразбуди и има гражданско общество от много млади и не само и ще се търсят отговорности.Стари политически свраки и гарги които искат да яхат протести ,съм писал само какво могат и би трябвало да яхат!
                  ГолЕм Оптимизъм Ви е налегнАл.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Да видим, да видим дали въобще ще може.

                    Не съм забравил:




                    И Ужаската, и Дъртанян ти давам да се возиш, и 100 кинта не ти се губят ама ако тва стане.
                    https://news.bg/society/s-46-prodade...hvali-api.html

                    По повечето бензиностанции вече са налични и терминалите за закупуване, едни зелени тучове.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Нямали български бяха обявили първоначално, да? Иначе гласуваме машинно
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Не те разбрах.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          https://news.bg/society/s-46-prodade...hvali-api.html

                          По повечето бензиностанции вече са налични и терминалите за закупуване, едни зелени тучове.
                          Отива като да плащам 100 пари ама нека да изчакаме 1 февруари.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Отива като да плащам 100 пари ама нека да изчакаме 1 февруари.
                            Ни ти щъ стотях лева. Искам Уазинатора, ама на некоя закътана полянка, че да ни съ излагам. Много.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Ахмак, сега ти е паднало бе, искай камиончето!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ахмак, сега ти е паднало бе, искай камиончето!
                                Ко туй - савиема ли?
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X