Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Е така де.В бойните изкуства се казва "къса дистанция",или "вътре в гарда",във футбола "бърза игра ,на къс пас",така е редно да се чувстват господа законотворците,да видят на нас какво ни е от 30 години насам,за преди това ,няма смисъл,но някаква сянка отпреди ,тегне и сега над народа!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      ... да видят на нас какво ни е от 30 години насам!
      Добре де, разбрахме че си от тия дето преди 30г им е било по-добре.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Мислим дека таз проекто-наредба има за цел да уреди нормативно тол-системата ? Щото не се сещам къде ѝ е правното основание? Договор подписАха, концесия дадоха ли, не дадоха, а на какво основание го направиха?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Абе чесТно казано - на мен ми се иска следното :
          - безплатни пътища ( независимо второ/трето или първокласни , плюс магистралите)
          - безпратно образование
          -безплатно здравеопазване
          -ниски (каквото и да значи това) данъци за МПС , сгради .. и почти никакви за бизнеса ми
          - безлихвени заеми
          - да не идват Гагичови , като не връщам безлихвените заеми

          .... същевременно Държавата (баф ли го к`ъв е смисъла на този термин , ма да не ме закачат мен ) да се грижи за всичко около нас .

          ... е , като излезна с колата извън Милата рОдина , одма си плащам и винетки и тунели и магистрали , че и спазвам Правилника , без да питам и мърморя , щот там .. онЕя капиталистическите полицаЙ са зли и не ни влизат в положението , ако сме най-бедни в Европата ( тоя аргумент ги не брига )...

          ...ма добре че тука си мрънкаме за нашата си рОдина .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Абе чесТно казано - на мен ми се иска следното :
            - безплатни пътища ( независимо второ/трето или първокласни , плюс магистралите)
            - безпратно образование
            -безплатно здравеопазване
            -ниски (каквото и да значи това) данъци за МПС , сгради ..



            .... същевременно Държавата да се грижи за всичко около нас .

            .
            Коомунизмът си отиииде.
            Нищо не мога,и нищо не знам...

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
              Коомунизмът си отиииде.
              Ама друг път.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                Коомунизмът си отиииде.
                - мисленето и манталитетът му - не.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Винетки и платени тунели има в Швейцария и Австрия:
                  Шв: винетка - 40€
                  Тунел Grosser St. Bernard - 5.8km - 26.90€
                  Тунел Mont Blanc - 11.6km - 44.40€
                  Тунел La Schera - 3.4km - 14€ лято/25€ зима

                  Ав: винетка - 87.30€
                  Tauern-/Katschbergtunnel - 6.5km - 11.50€
                  Karawankentunnel - 7.8km - 7.20 €
                  Bosrucktunnel - 5.5km - 5.50€
                  Gleinalmtunnel - 8.3km - 9.00€
                  Arlberg - 13.9km - 10€
                  Brenner autobahn - 36km - 9.50€

                  Най-късият тунел, за който искат отделна такса е дълъг 3.4км. Ние все още нямаме толкова дълги тунели.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    ... Ние все още нямаме толкова дълги тунели.
                    Но пък имаме изключително светли и новаторски умове в управлението на инфраструктурата.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Минаване през Истанбул новия мост и после другия мост и до Бурса - около 150 лири или 50 лева.
                      Ако искаш плащаш.
                      Както видях наплива ит плащащи не секваше.



                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Да де - насочили сме се към южната ни съседка
                        В Норвегия няма винетки. Има плащане при преминаване на определени пътни съоръжения (кръстовище, тунел или мост)... За 2000х.км преминах през няколко такива и ми взеха общо около 80-100лв....
                        Тунели преминавах и по над 10-16км, но на повечето от тях нямаше такса...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • Винетка и приложението и

                          Всичките държави, които изброявате предполагам имат обходни маршрути. Допускам и че са в прекрасно състояние. През тунела Мон Блан споменат от колегта не съм минавал, но подозирам, че няма да падне нито едно осветително тяло за 11км?

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...... За 2000х.км преминах през няколко такива и ми взеха общо около 80-100лв....
                            Е , 100 лв. .... нищо не е
                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ....Тунели преминавах и по над 10-16км, но на повечето от тях нямаше такса...
                            Казано по друг начин : на една малка част от тунелите имаше такса.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              ...Всичките държави, които изброявате предполагам имат обходни маршрути. ...
                              Естествено .
                              Например , нали помните оня мост у Генуа , дето се срути това лято . Е , сега камионите , пътуващи по този маршрут , правят 160 км. обход .
                              Нали се сещаш що предпочитат да НЕ използат обходни маршрути ( при възможност ) .
                              Ся , ако човек е тръгнал с леката кола на екскурзионно летуване - ше си обхожда с кеф . Колкото си ще и ше се наслаждава на природата , избягвайки същевременно платените съоръжения.
                              ...та случай - разни и по избор . Демокрация , кво да прайш
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Предполагам подготвят почвата за публично-частните партньорства ! В случай , че се появи инвеститор за тунел под Петрохан/Шипка например и го построи да може от такива такси да си върне парите и да спечели ! Пък, който не иска да плаща ще има алтернатива да се катери през прохода !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X