Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Невалидна ГО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Невалидна ГО

    Колеги,
    Напоследък двама колеги изреваха с актове за ГО, та явно проблема започва да става масов....
    Ето случаите:
    1. Пътнически микробус. Спират приятеля и казват - няма ГО. А приятеля има и представя всички документи - полица, картонче, стикер... Пишат му АУАН (със свъзаното с това спиране на МПС от движение, отнемане свидетелството за правоуправление). Можете да си представите какво означава това за човек, чиито бизнес е точно транспортирането на хора с това МПС. Следва среща с застрахователния брокер (голяяяма фирма)... 'Ама ние тук сме объркали нещо'... Оправят нещата, активират ГО. Приятеля се оттърва с НП за десеттина лева и ГОЛЕМИЯ СТРАХ какъв би бил резултата ако бе станало ПТП...
    2. Лек автомобил (преди 3 дни в Бургас)... Подминава полицейски автомобил, който след малко го настига със сирени. Нямаш ГО... Оказва се, че в Полицата е объркана една буква във VIN-а и една в номера (VIN вместо буквата L е написано 2, а в номера последната буква вместо М-Н).. Резултата - същия: автомобила моментално спрян от движение - залепват стикер, (колегата остава на пътя с багажа в чужд град), книжката (не само талона) - отнета... (абе колегата на свой страх и риск се прибра с колата до Варна, но си е цирк да изминеш 130км по натоварен път с камери с голям червен стикер 'спрян от движение' без шофьорска книжка, без документи на автомобила, без застраховка и т.н. ) Срока за възражение с представяне на документи е 3 дни... Вчера колегата отива в Бургас отново с оправените документи и активирана ГО. Да, върнаха му документите, с изключение на талона - ще чака НП...

    Така, че проверете си ГО..
    http://eisoukr.guaranteefund.org/


    П.С. на колегата бе объркана една цифра на VIN и в талончето за технически преглед...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Невалидна ГО

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    .... Подминава полицейски автомобил, който след малко го настига със сирени. Нямаш ГО... ..

    Така, че проверете си ГО..
    http://eisoukr.guaranteefund.org/.....
    най-сетне полицаите имат връзка за проверка на Г.О?

    Вярно брокерите трябва да се контролират, на мен каско бяха замотали 2-3дни
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: Невалидна ГО

      Някой брокери направо лъжат, че са напрвили застраховка, само прибират парите и рискуват на гърба на клиентите, давайки им неверни документи!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Невалидна ГО

        Аз ли съм останал с грешно убеждение, но липсата на ГО (или грешно попълнена) не е ли административно нарушение (с доста голяма глоба около 500лв по спомен).
        Защо трябав да ти спират колата от движение и да ти вземат книжката ? За липса на преглед са ми спирали МПС от движение, ама за ГО ?
        Айде за втория случай с невалидна ГО и невалиден преглед малко по-нормално.
        Явно ми е стара информацията Трябва всичко да се проверява значи.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #5
          От: Невалидна ГО

          Много полезен сайт за справка, не знаех че има такъв, направих си проверка и всичко е ок.

          Коментар


          • #6
            От: Невалидна ГО

            Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
            Аз ли съм останал с грешно убеждение, но липсата на ГО (или грешно попълнена) не е ли административно нарушение (с доста голяма глоба около 500лв по спомен).
            Защо трябав да ти спират колата от движение и да ти вземат книжката ? За липса на преглед са ми спирали МПС от движение, ама за ГО ?
            Айде за втория случай с невалидна ГО и невалиден преглед малко по-нормално.
            Явно ми е стара информацията Трябва всичко да се проверява значи.
            В Англия за липса на ГО(при рецидив), влизаш в затвора, както и в други бели държави също...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Невалидна ГО

              Това в случая не е липса . Аз съм си платил за което имам всички изискуеми от закона хартиени документи . В такъв случай акта трябва да го пишат не на мен а на брокера или застрахователя .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Невалидна ГО

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Много полезен сайт за справка, не знаех че има такъв, направих си проверка и всичко е ок.
                Въведох исканите данни за МПС-то и няма ГО.
                Тогава видях "За по-голяма пълнота на справката, задайте САМО номер на рама."
                Оставих само номера на рамата, търсене и ..... има ГО
                LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                LR Defender 110 - 2003, TD5
                Honda CR-V II - 2004, 2.0
                тел. 0887 581 738

                Коментар


                • #9
                  От: Невалидна ГО

                  Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                  Въведох исканите данни за МПС-то и няма ГО.
                  Тогава видях "За по-голяма пълнота на справката, задайте САМО номер на рама."
                  Оставих само номера на рамата, търсене и ..... има ГО
                  Номера се въвежда на латиница. Май.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Невалидна ГО

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    В Англия за липса на ГО(при рецидив), влизаш в затвора, както и в други бели държави също...
                    Застрахователите дали ги пандизат за рецидив? Някаква мода излезе и за възкресяване на отдавна бракувана кола от общинарите. "Извинети", след колосалната разправия и немил-недраг насред път? Или и толкова няма!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Невалидна ГО

                      Не знам този сайт, а и изобщо гаранционен фонд доколко е сериозна институция. До скоро ми пращаха писма за липса на ГО за всички МПС-та на мое име, при наличие на такива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Невалидна ГО

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ... Пишат му АУАН (със свъзаното с това спиране на МПС от движение, отнемане свидетелството за правоуправление)...
                        Би ли проверил точно по кой член са актовете за да им спрат колите от движение По спомени колата се спира от движение за доста неща, но всички те включват техн. неизправност или неправомерна промяна- не помня липсата на ГО да беше в списъка. Преди време си отнесох и аз акт за липса на ГО- съответно АУАН беше по кодекса за застраховането и не са ми взимали документи, а да не говорим за спиране от движение. Дори синият талон си беше в мен после. Ама всичко може да се очаква от нашите тъпи полицаи...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Невалидна ГО

                          Аз съм го минал това по същата процедура.
                          Отнемане на книжка и спиране от движение.
                          Вината беше моя - изтекла полица преди 3-4 дни.
                          Акта беше 400лв, пускането в движение няколко лева но определено е разправия.

                          В последствие разбрах, че отнемането на книжка е НЕЗАКОННО тъй като в Европа това е и документ за самоличност.
                          Не че е от решаващо значение около проблема с липсваща или невалидна полица но грубо казано книжка не може да бъде отнета.

                          За връщането на книжката май нямаше такси или глоби.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Невалидна ГО

                            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                            Би ли проверил точно по кой член са актовете за да им спрат колите от движение
                            Колегата го няма в момента в офиса, но според ЗДВП:
                            Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
                            .....
                            е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка.

                            2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:
                            ......
                            в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до сключването й;
                            Глобата най-вероятно е:
                            Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:

                            .....
                            2. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, ако водачът е изпълнил задължението си по
                            чл. 100, ал. 3 и поставеният от него стикер е валиден към датата на установяване на нарушението;
                            Иначе глобите за юридически лица са от 500 до 10000лв... (автомобила бе служебен)..


                            П.С. сайта не е 'някакъв си', защото отразява данните в Гаранционния фонд, който пък е създаден съгласно Закона за Застраховането :
                            Чл. 87. Учредява се Гаранционен фонд като юридическо лице със седалище София.
                            Чл. 93. Министърът на финансите издава правилник за устройството и дейността на Гаранционния фонд.
                            Последно редактирано от slowtraveler; 23-04-14, 12:53.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Невалидна ГО

                              Благодаря много- явно ще взема да прочета по-внимателно закона в частта му с наказанията...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X