Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    А аз научих в коя лента се кара след като от стадиона направих десен завой в насрещното Лето 1993 то. Карах форд таурус 1969 зелен с кюстендилска регистрация
    VW Passat 2.0 TDI 4motion
    Mercedes B 220 4matic
    Toyota Land Cruiser 150 3.0 D-4D
    Ford Fiesta RS-1.6

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Вероятно и този "бунтар" против ограниченията ще си вземе поука. Ако оживее, щото двигателя му беше в скута.... ГЗ повече от 30 минути се бориха да го извадим:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00115.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5556641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00116.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5556642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00119.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5556643 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00121.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5556644
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Поредното доказателство, че за част от нашите сънародници светофарите са просто трудно подвижна част от коледната украса на дадено населено място (в случая София). Последните 5 сек от първия клип, и първите 5 сек от втория, сивото пежо-баничарка в центъра и леко в ляво на екрана.



        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Дали това е само мое субективно усещане, или патрулката (от 0:20 нататък) е паркирана неправилно, а на всичко отгоре създава и реална опасност за ПТП ?

          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Дали това е само мое субективно усещане, или патрулката (от 0:20 нататък) е паркирана неправилно, а на всичко отгоре създава и реална опасност за ПТП ?

            Ако искаш да го коментираме. Записа е пред 01-во РПУ. А какви знаци има преди патрулката ?

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Ако искаш да го коментираме. Записа е пред 01-во РПУ. А какви знаци има преди патрулката ?
              Какво значение имат знаците? Патрулката е паркирала в насрещното платно, като е блокирала лентата за движение.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Ако искаш да го коментираме. Записа е пред 01-во РПУ. А какви знаци има преди патрулката ?
                Да, определено ще ми е интересно да разбера прав ли съм или бъркам. И да, записа е пред Първо в София

                Пътни знаци в клипа, от 0:00 до 0:30 (когато се разминавам с патрулката), аз лично виждам:

                0:04 - знак Б1 - очевидно се отнася за излизащите от паркинга в дясно, но незнайно поради каква причина е завъртян на 90 градуса обратно на часовниковата стрелка
                0:10 - комбинация от пътни знаци А19 и А18, разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление
                0:12 - комбинация от пътни знаци Б3 и Г5, разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление
                0:16 - комбинация от пътни знаци А19, Д17 и В26 разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление, знак Д17 е дублиран на хоризонтален прът над платното
                0:23 - Знак А39 в комбинация с пояснителна табела Т17 с текст "Гараж" разположени на хоризонтален прът над платното

                Пропускам ли нещо ? Ако не - кой от тези пътни знаци позволява на патрулката да е паркирана на платното за движение ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Да, определено ще ми е интересно да разбера прав ли съм или бъркам. И да, записа е пред Първо в София

                  Пътни знаци в клипа, от 0:00 до 0:30 (когато се разминавам с патрулката), аз лично виждам:

                  0:04 - знак Б1 - очевидно се отнася за излизащите от паркинга в дясно, но незнайно поради каква причина е завъртян на 90 градуса обратно на часовниковата стрелка
                  0:10 - комбинация от пътни знаци А19 и А18, разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление
                  0:12 - комбинация от пътни знаци Б3 и Г5, разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление
                  0:16 - комбинация от пътни знаци А19, Д17 и В26 разположени вертикално в този ред на стълб за улично осветление, знак Д17 е дублиран на хоризонтален прът над платното
                  0:23 - Знак А39 в комбинация с пояснителна табела Т17 с текст "Гараж" разположени на хоризонтален прът над платното

                  Пропускам ли нещо ? Ако не - кой от тези пътни знаци позволява на патрулката да е паркирана на платното за движение ?
                  Колко време ти отне да опишеш знаците и видя ли ги всичките докато шофираше . Отговори честно .Краткият отговор е чл 92 от ЗДП.Дългия - просто няма място . Единствените парко-места са две инвалидни.А и не знаем къде тръгват или от къде идват и с кой.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Колко време ти отне да опишеш знаците и видя ли ги всичките докато шофираше . Отговори честно .
                    Хехе, ще ти отговоря йезуитски - нали знаците за това са сложени, за да ги гледам. Иначе може и да ги наруша и някой твой особено бдителен колега ще ми напише акт А пък в случай че пропусна нещо - ми нали за това имам камера в колата, не съм я монтирал за да си раздвижа интериора.

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Краткият отговор е чл 92 от ЗДП.
                    Чл. 92 казваш.... ок,нека видим какво гласи чл. 92 (предполагам визираш ал. 4):

                    Чл. 92. (1) Водачът на моторно превозно средство със специален режим на движение може:
                    1. да преминава при забраняващ сигнал на светофара или да преминава, без да спира, при наличие на пътен знак, който изисква това, но само след като намали скоростта достатъчно, за да извърши това безопасно;
                    2. да надвишава разрешената максимална скорост на движение дотолкова, доколкото няма да застраши нечий живот или имущество;
                    3. да не се съобразява с организацията на движението, когато това се отнася до посока на движение и завиване в определени направления;
                    4. да паркира или да престоява независимо от разпоредбите на този закон; през това време той може да подава само светлинни сигнали.
                    Отново споделям мои субективни усещания:
                    1. Полицейският автомобил, се ползва със съответните преференции по чл. 92 единствено и само когато е в специален режим на движение - пуснати сирени И мигалки. Без тези атрибути си е най-обикновена цивилна каруца, със същите права и задължения по ЗДвП, както и всички останали цивилни каруци около него
                    2. Явно законодателя също споделя моите субективни усещания защото в ал. 4 изрично е посочил, че да - полицейски автомобил може да престоява или паркира в нарушение на закона, но с пуснати сирени и мигалки, и по изключение - може да е само на мигалки

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Дългия - просто няма място.
                    Сериозно, ТОВА ли ти е довода ? Утре като паркирам напряко на улицата, и твоите колеги с белите фуражки дойдат да ми пишат акт - ТОВА ли да им кажа. Може ли тел за връзка с теб, ако нещо тръгнат да ми се заяждат за правилници и закони - да ти звънна от моя телефон, да им обясниш в прав текст, че не съм виновен, просто е нямало място. Ама ако въпреки всичко ми напишат акт - да ти го пратя по пощата, да го платиш от мое име, става ли ?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Единствените парко-места са две инвалидни.
                    Не го бях забелязал, мерси за подсказката. Ако имам отново път на там - ще си направя труда спра и да снимам полицейските автомобили паркирани на инвалидни паркоместа и да пратя снимката на офнюз

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    А и не знаем къде тръгват или от къде идват и с кой.
                    Без коментар.

                    П.С. Корпоративната солидарност е хубаво нещо, ама чак пък толкоз....

                    П.П.С. Апрпопо - в първия си пост спомена нещо за знаците, аз ги описах най-чинно, а ти не ми отговори на въпроса кой от тях позволява на патрулката да се намира паркирана там ? Или просто ме блъфираше ?
                    Последно редактирано от windwarrior; 28-05-14, 21:58.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Хехе, .
                      А в 0.34 случайно да извършваш нарушение ?

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        А от както е задължително карането на светлини през деня, не съм виждал патрулка със светнати фарове...Като че ли нарочно го правят...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          А от както е задължително карането на светлини през деня, не съм виждал патрулка със светнати фарове...Като че ли нарочно го правят...
                          Крият се!!
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            А в 0.34 случайно да извършваш нарушение ?
                            Отговора на въпрос с въпрос е проява на лош дискусионен тон. Отговори на моите въпроси, и СЛЕД това съм склонен да анализираме моето поведение на 0:34. И пътьом прочети чл. 8, ал. 2 от така любимия ти ЗДвП:

                            Чл. 8. (1) Водачите на пътни превозни средства използват дясната половина на
                            пътя по посока на движението си, освен в случаите, когато с пътен знак или със
                            светлинен сигнал е указано нещо друго.
                            (2) Когато на дадено място от пътя едновременно е разрешено преминаването
                            на нерелсови и релсови пътни превозни средства, водачът на нерелсовото пътно
                            превозно средство е длъжен да пропусне релсовото пътно превозно средство
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Отговора на въпрос с въпрос е проява на лош дискусионен тон. Отговори на моите въпроси, и СЛЕД това съм склонен да анализираме моето поведение на 0:34. И пътьом прочети чл. 8, ал. 2 от така любимия ти ЗДвП:
                              НАмали редакциите . Първосигналното писание е по интересно. Чл 8 не визирам от любимия ми ЗДП. Хубаво нещо е камерата. Та последно какво стана с нарушението ?

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                Та последно какво стана с нарушението ?
                                Чакам отговори на моите въпроси. Моето предполагаемо нарушение ще го обсъдим след като ги получа.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X