Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    автобусен шофьор някъде в необятната Рус

    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      автобусен шофьор някъде в необятната Рус
      Толкова ми е познато... Имам колега, автобусен шофьор, който твърди, че има общо над 70 протокола за ПТП-та и нито едно не е по негова вина. Това само с автобуса. Там "регистраторите" са пътниците, често се намират достатъчно възмутени от тях за да свидетелстват.
      Лошото е, че от друга страна и ние съвсем не сме безгрешни...меко казано.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Имам чувството, че нарочно искат да бъдат ударени. Влизат в неговата лента и набиват спирачките. Ама и той като гледам не си дава много зор да спира
        LZ1PER

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Имам чувството, че нарочно искат да бъдат ударени. Влизат в неговата лента и набиват спирачките. Ама и той като гледам не си дава много зор да спира
          "Подстава" е термина на руски, толкова беше станало масово явление, че заради него сега почти във всяка кола има видеорегистратор и записа е легитимен в съда.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Не си дава много зор, щото вътре е пълно с хора. Съвременните автобуси имат доста добри спирачки, ама хората са си стария модел от милион години.
            Случи ми се веднъж, в разстояние на две спирки, да ми се налага три пъти да спирам екстремно заради подобни изпълнители. Автобуса беше пълен, хората недоволстваха. Една жена от пътниците дойде да се кара с мен и да ми обяснява колко съм некадърен. Аз бях афектиран от ситуациите и взех мъдрото решение, да запазя абсолютно мълчание, да продължа да си карам спокойно и да игнорирам критиките и. Тя пък се ядоса още повече, вдигна телефона и обясняваше нещо, че съм неадекватен и вероятно пиян. На последната спирка до хотел Плиска ме чакаха полицаи да ме проверят за алкохол и да изяснят случая. Оказа се, че е звъннала на 112. Така че ако нещо някъде ви се стори нередно, звънете на телефона, така може да си хванете и полета за който закъснявате или автобуса, влака и каквото там. Обясних, че не пия от години, описах и цялата случка и хората ме пуснаха да си продължа работата.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Абе не е като да нямам представа как спира автобус, пък бил той и пълен с хора, ама тоя просто си му е кеф да ги удря Още повече, че с тази камера лесно се доказва, че няма вина. За мен, той почти не се опитва да предотврати сблъсъка, или ако го прави, то точно толкова, че да се види, че е натиснал спирачката. Разгледайде ситуациите и вижте в колко от тях, след като удари колата, тя се изстрелва напред, автобуса я настига и пак я удря. Това говори много....
              LZ1PER

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Не знам колко много говори, ама аз лично съм имал подобен сблъсък и въпреки че направих всичко по силите си да спра, пак се получи удар като на клипа. Т.е. след първоначалния удар колата отскочи, после пак я настигнах спирайки, пак я ударих и пак отскочи и до трети удар не се стигна, но оставаха около 20см. Не казвам че във всички ситуации от клипчето, удара не би могъл да се избегне, но имаше и такива. Например на заснежения път, когато пикапа спря внезапно и безпричинно, нямаше шанс за спиране. Обратно, някои от другите удари си бяха почти нарочно, макар и без формално нарушаване на закона.

                ПП: Сега си го пуснах със звук и видях, че и в доста от другите ситуации беше по-скоро нарочно засичане от страна на леките коли.
                Последно редактирано от cecoa1; 28-02-13, 14:13.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  .....някои от другите удари си бяха почти нарочно, макар и без формално нарушаване ма закона.
                  А, ето това имах впредвид
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    http://auto.fishki.net/comment.php?id=177895 ето ви и интервю с него. Не знам как си е взел психотеста.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Разрешен ли е левият завой през двойна непрекъсната осева линия ? По принцип - не, но ако на дилижанса ви пише полиция - може (от 0:10 нататък).




                      Какъв е основният пропуск в мотивацията на средностатистическия джигит ? Допускането, че в същата точка на времето и пространството, около него няма други джигити. Ето ви свидетелство за двама другари със сериозни пропуски в тази насока (от 0:40 нататък):

                      - Джигит номер 1 - лежерно правещ обратен завой през 4 ленти (вкл. двойно непрекъсната линия) само с едно подаване на мигач. Зер, мигача е знак за предимство, и цялото движение по булеварда трябва да замръзне на място, докато тъпака си завърши маневрата.

                      - Джигит нумеро дос - рядко малоумен екземпляр (дори по широките стандарти на Дружба 2) лети нанякъде с 80+ (при ограничение 50) - или бърза да дарява бъбрек, или току що жената му е звъннала, че ракията му се стопля фатално и невъзвратно. В момента в който влезе в кадър вече беше набил спирачките, та скороста не му личи чак толкоз много.

                      В резултат - двамата джигита почти да се срещнат във вълшебна феерия от пръснати стъкла и намачкани ламарини. Замалко.... Жалко.... Нищо де - сигурен съм че утре ще се вложат със същия хъс, и вдруги ден също, и по-вдруги ден... и така до неизбежния, но предвидим финал в реанимацията на Пирогов. Дерзайте, другари !

                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Разрешен ли е левият завой през двойна непрекъсната осева линия ? По принцип - не, но ако на дилижанса ви пише полиция - може (от 0:10 нататък).

                        На конкретния дилижанс пише Охрана на съдебната власт (в 0:19 се вижда) ама карай да върви нали все са униформени някакви и фуражки носят, нищо че са различни министерства даже! Важното е да плюнеме пък тя плюнката все некаде ще падне (върху некого)!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-03-05-416.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5460603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-03-05-417.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5460604Паркиране на платното пред столичен магазин за строителни материали,при наличие на три празни парко места от дясно и още толкова от ляво.И в насрещното движение.Не можех да повярвам .
                          Последно редактирано от Иво Томов; 10-03-13, 20:43.
                          Honda CRF 250 X
                          Touareg 3.0 TDI

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Какво ти 3? Той целия паркинг празен.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Наблюдавайте внимателно светофара за напречно преминаващите (горе в дясно на кадъра).



                              Към момента на светването на жълтото (0:06) въпросната строителна машина беше на поне 15 метра* от кръстовището. ИМХО - повече от достатъчно за да спре безопасно. В момента в който видя жълтото, даже не направи опит да спре, а даде допълнителна газ.

                              * - моля любителите на метрологията да четат подчертаният текст като "... на неопределено разстояние от кръстовището, очевидно по-голямо от 10 см, и предполагаемо по-малко от 500 метра. За съжаление точната стойност на параметъра не можА да бъде измерена поради скандалната липса у снимащия на лазерен далекомер, доплеров радар и/или дюлгерски метър"

                              П.С. Белият пасат - комби на 0:10, както и левият завой на синьото Поло (май) и белия Голф на 0:12 няма да ги коментирам, за да не кажат че издребнявам - донякъде може да се приеме че завършват маневра на забраняващ сигнал, след като са навлезли на разрешаващ.
                              Последно редактирано от windwarrior; 12-03-13, 18:40.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                То да беше само строителната машина.
                                Музикалното оформление е доста добро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X