Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

    Аз много бих искал колегите полицаи да ми обяснят и друго.
    Защо винаги когато ме спрат полицаи се пита какво работя? Какво значение има това и защо да трябва да им давам такава информация?
    Защо при отказ да отговоря разговора тръгва в доста негативна за мен посока?
    А може би това е едно от нещата да си определят размера на почерката?
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      Аз много бих искал колегите полицаи да ми обяснят и друго.
      Защо винаги когато ме спрат полицаи се пита какво работя? Какво значение има това и защо да трябва да им давам такава информация?
      а?
      И тука са ме питали в 4 сутринта как си бях с челник на главата и радиото на крьста.Като му казах Карам лодки през границата,обикновенно нощем.......и запьна.А да видим сега що питаш и кво става
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Що все КАТ ви е в главата не мога да разбера? Ми ако са от Криминална или БОП?
        А ти `що бълникаш разговора с БОП, МОП, "Черни нинжди" и Якудза!
        Темата е: "Взеха ми "книжката" за четири месеца - щот кат че ли синя лампа в багажника" - Очевидно КАТ е инспиратора на сагата.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          И тука са ме питали в 4 сутринта как си бях с челник на главата и радиото на крьста.Като му казах Карам лодки през границата,обикновенно нощем.......и запьна.А да видим сега що питаш и кво става
          И сериозно ли ти се размина ? Щото знам два случая (ако прецените, че са спам...) - мой братовчед с все още БГ-гражданство обърква движението на Ниагарския водопад и от канадско преминава без да иска в щатско. Питат го що ще в US и той нещо се пошегувал => доживотен "бан" за влизане в САЩ. Друг познат си носел български чай от мащерка (купен от магазин, опакован) - като го питали на летището "к`во е това" нещо се направил на остроумен, вследствие на което веднага го задържат и чаят реагирал на полевия тест за... някакво наркотично вещество, едвам отърва панделата... Шеги с полицаи... х-м-м-м, знаете обичайното им умствено ниво навсякъде по света...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

            Off

            Е да ама аз не се шегувам,от Енсенада,Мексико до тук са 65 мили или около 10 часа пьт с ветроходна лодка,там документи оправям между 9 и 3 и обикновенно в Щатите съм около полунощ.Не сьм им виновен,че сьм в центьра на бандитския профил,а най-важното нищо незаконно не сьм направил за разлика от горните 2 примера.Пита и му казвам,той какво си мисли и защо не е мой проблем до момента в който сьдията не прецени,а преди това куката трябва да прецени дали му стиска да ме арестува,има ли за какво и какво ще каже на сьдията на сутринта.

            Питаш и ти казвам,спрял си ме как си товаря багажника с разни странни неща в 4 сутринта,питаш Какво правя,казвам ти,че си Товаря багажника след работа и на втория ти вьпрос какво работя ти казвам веднага.Той е,кое му е незаконното и какво иска да му обясня си е негов проблем.Шапка им свалям на тукашните,знаят закона и знаят,че с прости изречения се обясняват прости неща.

            Да споменавам ли как им се наложи да извикат хеликоптер щото решили,че ще ни следят по тьмно с изгасени светлини?И им спретнахме сьстезание с 3200 коня мотори срещу там каквото имаха.На вьпроса Що бягаш ......отговора беше Не те виждам,не бягам от теб.......нещо подобно на плаката на Сьрбите след като свалиха Стелта Сори не знаехме,че е невидим.....Какво да ми каже като с пьлна газ сьм се запьтил за полицейския док,не сьм дльжен да имам радио и като ме следиш в тьмницата те пробвам веднага колко ти дьржи моторетката???

            Няма нищо незаконно,сьщото като при Ясен-лампата била синя ма никьде не пише,че точно синята е забранена.Може да я притежаваш ако да е синя,проблема е никакьв от кьм закон,от кьм полицаи се вижда какво следва.

            Някаква любов цари между мен и тия дето тьлкуват закона как си искат,а ако наистина са му взели книжката за единия БАН.......нямам какво да кажа,простотията ходи по хората.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 02-10-11, 18:14.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

              Проблема в България е,че сте виновни по презумция и сте длъжни да докажете невинност. Другия проблем е, че ченгето не е отговорен за това колко неправилни глоби пише.

              От устата на полицай /по спомени/ - "ти можеш да откажеш каквото си искаш, ако си готов да си понесеш последствията..."
              Това сигурно са го учили в чилището за башибозук.
              Значи като си се закичил с униформа си прав и трябва да ти кузирувам?!
              Егати логиката! По закон може ама щом фурашката реши, че иска да се заяде може да ти пише акт пък ти си губи времето в обжалване. Фурашките сте ги нахлупили за да спазвате закона а не да го интерпретирате във ваша полза.
              Нищо лично, просто ни е тъпа системата.
              Всички в семейството са били с фурашки. Най-добрия м приятел е полицай.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ...Другия проблем е, че ченгето не е отговорен за това колко неправилни глоби пише...
                То това е генералния проблем. Не само ченгето, ами и съдията, общинския служител, служителят в НАП и т.н. Накратко - всички, в чиито ръце е дадена някаква контролираща или репресивна власт. Делата, спечелени навън срещу държавата ги плащаме всички с данъците си, а сътворилите простотиите, заради които са ни осъдили, си седят на топлите местенца на държавна издръжка. Някои такива изтъкнати екземпляри всички си ги знаем кои са.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                  С ясното напомняте относно това за кое е темата, все пак считам за много важно да отбележа, че по-горе бяха изказани доста неверни твърдения касаещи правата и задълженията на водача и на органите на МВР.

                  Съгласно законът, при проверка полицаят има право да Ви разпореди да покажете какво возите в багажника. Но държа да отбележа ясно, да Ви РАЗПОРЕДИ! Не можете да откажете под никакви причина тази проверка. Но само ако изрично Ви е РАЗПОРЕДИЛ да го направите. На въпросът може ли да отворите багажника Вие питайте ясно това молба ли е, или разпореждане. Ако е второто го изпълнете незабавно. Макар законът да му дава право на такова разпореждане, то всеки полицай трябва да е съвършено наясно, че право на такова действие има само когато му е разпоредена съответна акция и МПС-то или водачът му влизат в зададената категория или когато има ясни съмнения за извършване на тежко престъпление. Във всички останали случаи, след такова разпореждане можете спокойно да се обърнете към прокуратурата с обвинение към полицаят в превишаване на неговите права. Прокуратурата ще трябва да извърши проверка дали полицаят е имал основание за такова разпореждане и ако е нямал, ще получи съответното повдигане на обвинение. Но не забравяйте, че това може да стане само след като Вие надлежно сте изпълнили неговите разпореждания. Не сте Вие органът който ще преценява правилността на неговите действия.

                  Колкото до конкретният казус, Ясен е напълно прав, притежанието на синя, виолетова, червена или каквато и да е лампа, прекарването им в багажника, купуването им, а също продаването, както и притежанието им, не са обект на специално разрешение и поради тази причина не може и да му бъде наложено каквото и да е наказания. При всички случаи Съдът ще отсъди в негова полза. Имайте предвид, че за съжаление много от полицаите не знаят законът и поради това и не го спазват. Както и повечето от нас за съжаление... Затова и огромен процент от делата съдът решава срещу полицията...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Не можете да откажете под никакви причина тази проверка. Но само ако изрично Ви е РАЗПОРЕДИЛ да го направите. На въпросът може ли да отворите багажника Вие питайте ясно това молба ли е, или разпореждане.
                    Много кратко и точно обяснение!

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Имайте предвид, че за съжаление много от полицаите не знаят законът и поради това и не го спазват. Както и повечето от нас за съжаление...
                    Това е най-лошото. Но според мен проблема при нас е по-сериозен, защото те не само не знаят закона, но мисля не знаят правата и задълженията си при носене на службата.

                    За голямо съжеление това не е спрамо личноста на един или всички охранителни или трафик оргъни. Това е: манталитета; тертипа; шаблона за работа в системата.
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                      Много кратко и точно обяснение!...
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ...трябва да е съвършено наясно, че право на такова действие има само когато му е разпоредена съответна акция и МПС-то или водачът му влизат в зададената категория или когато има ясни съмнения за извършване на тежко престъпление. Във всички останали случаи, след такова разпореждане можете спокойно да се обърнете към прокуратурата с обвинение към полицаят в превишаване на неговите права.

                      Това подолу е по-същественото (и няколко пъти вече беше споменато в темата)!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Проблема в България е,че сте виновни по презумция и сте длъжни да докажете невинност.....
                        Ако си мислиш, че така е само в България си много в грешка. И, очевидно не си се сблъсквал с германската полиция. Първо те прибират, а после те питат.

                        Коментар


                        • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                          Казусът с Ясен има два момента и двата се ясно регламентирани в два нормативни документа, съответно в Закона за движение по пътищата (ЗДП)и в Закона за МВР(ЗМВР).Никакво НПК няма място тука! Съгласно чл.175 ал.1 т.2 от ЗДП,на санкция подлежи този който е „.. поставил или използва устройство за подаване на светлинен или звуков сигнал, предвиден за автомобил със специален режим на движение, без да има това право...”.Превозването в багажника на полицейски атрибути които не са забранени за продажба и притежание не е нарушение и не трябва да се санкционира. Освен синя лампа, може да си возиш, например, белезници (с пухчета или без), гумена палка, металотърсач и др. Относно проверката на багажника, въпросът е регламентиран в чл.69 ал.2 от ЗМВР. Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред или има сигнал в Шенгенската информационна система за извършване на специфичен контрол. Според чл. 70 на същия закон”... (1) За всеки случай на извършен обиск или проверка на вещи и превозни средства полицейският орган съставя протокол.; (2) Протоколът по ал. 1 се подписва от полицейския орган, от един свидетел и от съответното лице, на което се предоставя екземпляр от него.; (3) Обискът и проверката на вещи и превозни средства се извършват по начин, който не уронва честта и достойнството на гражданите...”.Когато полицейски служител ви разпореди да отворите багажника, вие сте длъжен да го направите, доколкото, на основание чл.55 ал.4, разпорежданията на полицейския орган са задължителни за изпълнение, освен ако налагат извършването на очевидно за лицето престъпление или нарушение. Когато полицейски служител, при съответната проверка реши да изземе някаква вещ, в случая „нещо като полицейска лампа”, има две възможности или да му я предадете вие с протокол за доброволно предаване, или трябва да я впише в протокола по чл.70, като задължително упомене къде е намерена, както и да впише някакви данни позволяващи идентифицирането и(най-често, марка, модел, сериен номер). Ами, това е според закона...Сега вече, всеки да коментира както иска.

                          П.П.За колегата с НПК-то!НПК се прилага когато се извършват действия по разследване на престъпления, а не за административни нарушения.Доколкото, возенето на „нещо като полицейска лампа” не е обявено за престъпление в НК, НПК е неприложим.Да не говорим, че действия по разследването, в случая оглед на автомобил, се извършват от разследващ полицай или от полицай на който с постановление е възложено някакво първоначално действие по разследването. Следват поемни лица, евентуално НТЛ, одобрение в рамките на 24 часа...нататък, надявам се знаеш.

                          Коментар


                          • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                            ......
                            П.П.За колегата с НПК-то!НПК се прилага когато се извършват действия по разследване на престъпления, а не за административни нарушения.Доколкото, возенето на „нещо като полицейска лампа” не е обявено за престъпление в НК, НПК е неприложим.Да не говорим, че действия по разследването, в случая оглед на автомобил, се извършват от разследващ полицай или от полицай на който с постановление е възложено някакво първоначално действие по разследването. Следват поемни лица, евентуално НТЛ, одобрение в рамките на 24 часа...нататък, надявам се знаеш.

                            Ако имаш предвид мен във връзка с НПК–то, прочети внимателно цялата тема и постовете ми и в каква връзка го карам да го чете. Мисля, че той добре ме разбра...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение

                              Ако имаш предвид мен във връзка с НПК–то, прочети внимателно цялата тема и постовете ми и в каква връзка го карам да го чете. Мисля, че той добре ме разбра...
                              Много скучна книга си препоръчал на колегата, дано да те е разбрал...а, темата я четох повече от внимателно

                              Коментар


                              • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Колегите от София сигурно ще помогнат на Ясен със съвет за местен 'специализиран' адвокат...
                                Според мен нещата ще приключат без вземане на книжката, и Ясен правилно е пуснал възражение.
                                Но ме учудва друго - част колегите едновременно са за плътно спазване на правилата, и в същия момент 'омекват'и предлагат да не се предприема противодействие при явно нарушение срещу тях.

                                Като се хванеш на това хорото - удряш колкото може по-силно, ползвайки самата система : свидетели, обаждания до 112 и т.н....
                                И пълно спокойствие по време на разговора - липсата на емоции и твърдите спокойни действия доста стряскат служителите на реда.
                                Говорите за нощувки в РПУ и т.н. - защо за толкова години досега нито веднъж не съм нощувал там...
                                А са ме спирали и при специализирана проверка (оказа се хайка за наркодилъри) нощем с чужда кола, без документи, с маркуч и туба за бензин в багажника, а в джоба - ключовете на още 4 коли (на един приятел му свърши бензина, та тръгнахме с друга кола до бензиностанцията за бензин).
                                Поговорихме малко и си тръгнахме поживо поздраво (подкуп на полицаи не давам).
                                Навярно Ясен ще сподели как е протекъл разговора, но според мен е вложил емоции, при което полицаите са се почувствали засегнати и са решили 'абе я да го поразходим този да си изгуби времето'..
                                Точно защото полицаите 'също са хора' - едно нормално обяснение за обстоятелствата обикновено върши работа. И не се стига до такива крайни действия.

                                Но щом се е стигнало до там - атаката трябва да е твърда и безкомпромисна, без 'махване с ръка'...
                                И обикновено такива действия дават добър резултат точно поради спецификата на системата (стига да имаш излишно време или целта да си заслужава).
                                Колега, ключовия момент в разказа ти е, че си изпълнил полицейското разпореждане (иначе щеше да се радваш на полицейското гостоприемство), още повече, че си попаднал на хайка за наркодилъри както казваш! При такива акции обикновено има издадена заповед от прокурор (и да няма - попадат в графа "оперативно-издирвателни мероприятия" и закона пак позволява извършването на обиск) която позволява на служителите на реда да те съблекат и гол на улицата, ако преценят.... Казуса на Ясен не е такъв - той е спрян за нарушение на ЗДВП. Думите ми за палките и спането по районните, бяха отнесени към грешните съвети - да не се отваря багажника, ако пътния полицай разпореди да го направиш. В такъв случай той е в правото си да приложи целия закон, защото най-малкото е налице "възпрепятстване на органите на реда по време на изпълнение на служебните им задължения" и "неизпълнение на полицейско разпореждане" (нарочно ползвам кавички - термините са точни и не е зле да проверите какво значат и какво носят след себе си)... След тези два термина последната граница, преди да заиграят палките и знанието за това - можеш ли да спиш закопчан за тръбата на парното е преценката на полицая за ситуацията! Ако си много отворен, спокойно полицая може да прецени, че оказваш съпротива (не е необходимо да е физическа) и да те задържи (с бой или без бой)! В районното ще ти бъде направен обиск пред свидетели със съответния протокол, ще проверят досието ти и дали не си издирван и ако всичко е ОК, ще се разминеш с един акт, налагащ административно наказание - глоба! Ако изскочи нещо - предават те по каналния ред и може да видиш как са условията за нощуване и в ареста! Венци ви го е обяснил много точно и ясно! Длъжен си да се подчиниш на всяко полицейско разпореждане! Ако смяташ, че полицая е надвишил правата си или е злоупотребил с тях - търсиш своите постфактум и по установения за това ред! Това, че на някого му се разминало, че бил стреснал полицая с юридически и технически термини, говори единствено за качествата на полицаите ни в момента - масово незнание на закона, подкупност, страх и т.н. В една бяла държава, където законите са същите или почти същите, само мисълта да се направиш на отворен ще те просне на капака на собствената ти кола! Не е зле, давайки съвети за такива неща, да се познава закона, а не да се изхожда от собствения опит!

                                П.П. И за да се спре с разтягането на локуми по темата - това което ви казвам го научих от адвокат, след като отказах да изпълня безумно полицейско разпореждане! Бях задържан с белезници (арестуван) и откаран в районното, където си ме тарашиха по учебник и изписах една кофа мастило под формата на обяснения преди да ме пуснат. За капак ми натресоха и акт за 1000 лева - за неизпълнение на полицейско разпореждане, който отказвах да платя, докато от НАП не ми прибраха парите от надвнесени данъци 4 години по-късно! С две думи: мърдане няма!
                                Поздрави
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-10-11, 09:07.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X