Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    А за кво ти е водоусточив? Ще ставаш капитан далечн оплаване?
    Иначе има Никон на подобни пари, пак е с покривни призми, но не съм го тествал.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А за кво ти е водоусточив? Ще ставаш капитан далечн оплаване?
      Иначе има Никон на подобни пари, пак е с покривни призми, но не съм го тествал.
      Представям си, че като цяло конструкцията ще е по-читава, а и като гледаш това лето какъв потоп е, си става почти задълже Кой модел примерно на Nikon? гледам по течнополис некви никони, олимпуси и пентакси, дори за по-малко пари, ама не са "водни"...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Те
        http://magazinoptika.com/bg/product-view/441.html

        По-напред в темата Румбата е писал че биноклите с поро призми дават по-добър образ, пък аз на него му вярвам.

        Та може и такъв да погледнеш.
        Примерно
        http://magazinoptika.com/bg/product-view/409.html

        Те това мнение: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...90#post2022090
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Монарх на Никон.......ма са едни пари да заеш
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Точно се връщам от форосинтезиз гледах един Prostaff 8x42 (нямаше 10х42) vs Monarch 10x42. Не намерих голяма разлика, нито във виждането, нито в изработката, доката цената на монарха е повече от х2 289 vs 649 лв, та знам ли, още повече, че го купувам да го има най вече...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              10х е ок ако не ти треперят ръцете.
              Що не видиш 7х50?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Много често разликата в оптиката си проличава на едни различни метео условия от слънчево и топло време в магазина.Здравината и качеството при изрботката също има значение.

                Аз бих препоръчал и Зайс средната им хубост в средния размер при средната им цена,яко та яко и гледа добре.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Аз бих препоръчал и Зайс средната им хубост в средния размер при средната им цена,яко та яко и гледа добре.
                  Всъщност, колко струва един съвременен Цайс? Да кажем, с осемкратно увеличение, с 3-40 мм диаметър на обектива и без дрънкулки ("зуум").
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    http://www.birders-store.co.uk/zeiss-terra-ed-8x42.html

                    Иначе това бива

                    https://www.ebay.com/p/Zeiss-Conques...lars/129843605
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Всъщност, колко струва един съвременен Цайс? Да кажем, с осемкратно увеличение, с 3-40 мм диаметър на обектива и без дрънкулки ("зуум").
                      2 вьрховия модел,около 1000 средната хубост като е на 90% същия
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Точно се връщам от форосинтезиз гледах един Prostaff 8x42 (нямаше 10х42) vs Monarch 10x42. Не намерих голяма разлика, нито във виждането, нито в изработката, доката цената на монарха е повече от х2 289 vs 649 лв, та знам ли, още повече, че го купувам да го има най вече...

                        И аз онзи ден правих разлика м/у аймпойнт и оптикс. Разликата не е огромна но определено я има и горе-долу оправдава разликата в цената. Не че и по-евтоното не върши работа, да не съм разбиран погрешно. При биноклите сигурно е същото, но щом ще е й колкото да го има, избора се улеснява.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Баш за те това долното говорех и аз - хилядарка в средния клас и покрива на 90% погледа на горния модел ма е на половината му пари.

                          https://youtu.be/5qri4RuT7Bk

                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            И аз онзи ден правих разлика м/у аймпойнт и оптикс. Разликата не е огромна но определено я има и горе-долу оправдава разликата в цената. Не че и по-евтоното не върши работа, да не съм разбиран погрешно. При биноклите сигурно е същото, но щом ще е й колкото да го има, избора се улеснява.

                            Така де ма за вечни неща си заслужава да се изрьси човек,после го има цял живот и по ползва с кеф пък и то не се дава.

                            И аз взех един колко да си имам върха на черешката на Зайс и да ти кажа хич не съжалявам,че не спестих някой долар,а можеше ма па дава кеф
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Да бе, ама 1к усд за бинокъл ми се види множко. Поне за мен.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Да бе, ама 1к усд за бинокъл ми се види множко. Поне за мен.

                                Почни да гледаш тия за по 2-3 няколко дена и до края на седмицата тия 1000 ще ти се сторят нормална цена.

                                Ненормаиците от форум за наблюдатели на птички ги разбират тия оптики,от сума и стъкълца на пазара ти препоръчват 5-7 марки и модела и това е,тия 1000 са началната цена там
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X