Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: избор на бинокъл

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Опа-а, я ако обичаш прати ми снимка на счупения на ЛС, пък може да измислим нещо за смяна.
    Доволен ще останеш.

    Има ли счупени призми /светни с фенерче откъм обективите/?
    Само от руските ли се интересуваш, че имам един Таскот с варио, което като го навия и раздвоява ... , няма счупени призми ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #77
      От: избор на бинокъл

      Първо трябва да го открия и тогава. Не съм го виждал отдавна.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #78
        От: избор на бинокъл

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Само от руските ли се интересуваш, че имам един Таскот с варио, което като го навия и раздвоява ... , няма счупени призми ?
        От всякакви истински.
        Тас/ш/ко-то не ми е интересно.

        @Михаил, стискам палци!

        п.п. Станьо щеше да показва Цайс-а....

        Коментар


        • #79
          От: избор на бинокъл

          Бързо налитайте, докато е прясно - http://www.offroad-bulgaria.com/show...42#post2230342

          Коментар


          • #80
            От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            8х30 е оптималния избор.
            10ката вече играе в ръцете къде поради тежест, къде поради увеличение.
            10ките са повече морски бинокли.
            Ако има оптичен стабилизатор както Канон, този проблем за трептенето изчезва.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #81
              От: избор на бинокъл

              Имяахме навреме и бинокли с жироскоп, ама хем тежи, хем струва...

              Коментар


              • #82
                От: избор на бинокъл

                Какво сте имали не знам, аз сега имам Канон 10х30 с оптичен стабилизатор с две АА батерий, който изобщо не е тежък, да скъп е но с стабилизарането на трептенията имаш възможност да се вгледаш и се виждат много повече подробности.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #83
                  От: избор на бинокъл

                  Щом е с батериите, значи и твой бинокъл също е с жироскоп, така ли да го разбирам?

                  Коментар


                  • #84
                    От: избор на бинокъл

                    "жироскопа" на биноклите се нарича статив, или мноооого здрави рЪце
                    На тия с батериите стабилизацията не е по-различна от тези в камерите и фотоапаратите.
                    демек - жироскоп нЕма!

                    Коментар


                    • #85
                      От: избор на бинокъл

                      Да бе да. Я виж това - Оптический монокуляр со стабилизированным полем зрения ОМС-1 «Роульс» (1Н12)







                      Предназначен для ведения наблюдения с борта движущегося носителя с рук оператора.
                      Увеличение – 7х.
                      Поле зрения – 7 град.
                      Предел разрешения: в центре поля зрения – 5 с, с включенной системой стабилизации – 20 с.
                      Скорость ведения поиска – 6 град/с.
                      Время непрерывной работы от АКБ: при 40С – 7 часов, при -2оС – 3 часа, при -40С – 40 мин.
                      Питание – 4 элемента Д-0,55С или от бортовой сети через ПЗУ. Напряжение питания – 6В.
                      Вес: в боевом положении – 2,3 кг, в упаковке – 4,15 кг.
                      Длина – 250 мм. Ширина – 230 мм. Высота – 100 мм.
                      Скорость вращения двигателя - 6000 +- 1200 об/мин
                      Гарантийная наработка – 300 ч.
                      Состав: монокуляр, футляр, переходно-зарядное устройство.

                      Коментар


                      • #86
                        От: избор на бинокъл

                        Пишете за различни неща. Стабилизацията на изображението може да се направи по два начина, чрез чисто механични способи или по електронен път. Първото е перфектно решение, с цел запазване на високи оптични показатели, но е твърде скъпо за масово приложение, при това има малък ресурс... Второто (електронната стабилизация) е същото, както в съвременните фотоапарати, обработва се една матрица, с по-голямо поле от зрителното и вибрациите се обират като по-малкото поле (зрителното) се получава от по-голямото като в реално време се избира съответният участък. Този метод се прилага за ниско-бюджетни решения, с любителско приложение, където не се търси голяма разделителна способности, правилно цветопредаване и прочие...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Пишете за различни неща. Стабилизацията на изображението може да се направи по два начина, чрез чисто механични способи или по електронен път. Първото е перфектно решение, с цел запазване на високи оптични показатели, но е твърде скъпо за масово приложение, при това има малък ресурс... Второто (електронната стабилизация) е същото, както в съвременните фотоапарати, обработва се една матрица, с по-голямо поле от зрителното и вибрациите се обират като по-малкото поле (зрителното) се получава от по-голямото като в реално време се избира съответният участък. Този метод се прилага за ниско-бюджетни решения, с любителско приложение, където не се търси голяма разделителна способности, правилно цветопредаване и прочие...
                          В случая, Канон ползват механична система за стабилизация.Аз лично я оценявам много високо.Незнам колко му е ресурса, не съм го ползвал много. Иначе с хубави батерий кара доста време. Като говоря за батерийте, дори те бяха японски в комплекта, което ме зарадва.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #88
                            От: избор на бинокъл

                            С ОМС-1 ние работехме от вертолет и бронетехника. Много добро нещо, само че по мои спомени самата стабилизация има кратък срок, май само 30 секунди беше. Иначе работи от бордова елекрическа мрежа, включва се с едно копче отдясно. Още ги продават в Русия, ама скъпичко е, над хиляда долара искат.

                            Коментар


                            • #89
                              От: избор на бинокъл

                              Да, Canon използват оптична стабилизация, продуктите им с такава са обозначени с IS. По мое мнение от любителският клас с оптична стабилизация, няма по-добри... Това си е мое мнение. Но съм длъжен да отбележа, че това са продукти, които имат насоченост към сравнително непретенциозни наблюдения. Въобще наличието на каквато и да е стабилизация е проблем за висока разделителна способност, точност и дълговечност. Затова и няма нито един бинокъл на която и да е от големите фирми от висок клас със стабилизация. И при това трябва да се има предвид, че стабилизацията е нещо относително, който си представя, че с 10-12х увеличение и стабилизация ще си гледа спокойно през прозореца на джипа подскачайки по бабуните се е объркал. Но пък в много случаи при по непретенциозни наблюдения си е ОК, ако обаче се пренебрегне цената...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                С ОМС-1 ние работехме от вертолет и бронетехника. ...
                                Това са ключовите думички
                                Жиростабилизацията тежи и е лакома, в портативен уред, пък да не говорим в цивилен, не се слага.
                                Това което си показал си е вече колекционерска рядкост, даже 1000 баксов ми се виждат малко,
                                като знам за едни бинокли от подводници, очукани, полунеработещи, тежки по 6-10кг. колекционери дават по 4-8-10 хилядарки.
                                Венци е обяснил за другото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X