Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    Имам БПЦ 7х50 и е много добър ВЪПРЕКИ, че е руски. Цена от 50лв. изглежда добра за 8х30.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Силно се съмнява колко е руски, но ще рискувам да купя един.
      Сега гледам има на цена 35лв.
      Най- вероятно са някаква реплика. Но няма как да разбера.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Моя е купуван от Русия преди повече от 20год., ако е по-нов може да е реплика. Мисля, че имаха някакъв сериен номер по който се разбираше кога е произведен, но бинокъла е в гаража и не мога да ти кажа какво пише.

        П.П. Прати линк към обявата на лично.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Аз също имам БПЦ 7х50 купуван преди повече от 25г,няма нищо общо с ментетата по пазарите.

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Да попитам колегите от форума. Искам да направя подарък на приятел и се спрях на бинокъл БПЦ-5 8х30 за 50лв.
            Заслужава ли си, или има по-добър вариант за тази цена? Нищо не разбирам от бинокли.
            Благодаря.
            Ако някой може да предложи нещо друго до 70лв. е добре.
            Благодаря!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              Можеш ли да пуснеш снимки на тези бинокли? Интересуват ме и местата, на които са написани серийните им номера! Описания от теб БПЦ 5, трябва да има сериен номер, по средата, между лещите откъм очите и да е с жълти цифри.
              П.С. Какви са първите две цифри от номера?
              Последно редактирано от tirex4x4; 25-07-15, 22:49.

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Първоначално публикуван от tirex4x4 Преглед на мнение
                Можеш ли да пуснеш снимки на тези бинокли? Интересуват ме и местата, на които са написани серийните им номера! Описания от теб БПЦ 5, трябва да има сериен номер, по средата, между лещите откъм очите и да е с жълти цифри.
                П.С. Какви са първите две цифри от номера?
                Сега ги разгледах,някои имат други не. Цифри 14036499
                Благодаря!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Нещо ми зачезна личното съобщение, но ще напиша тук, защото може да е полезно и за други, а ако някъде бъркам, някой ще ме поправи. На снимките, до серийния номер липсва знака на завода, в случая КОМЗ /Казанский оптикомеханичен завод/. Липсват и характерните винтчета от двете страни, кое значи, че е използвано само лепило, хм..хм..Но все пак, без да съм го видял на живо, не мога да дам 100 процентово мнение. Лещите откъм страната на очите /опитвам да обясня най-лаишки, да не се засягат разбиращите/, трябва да имат ясно изразен рубинено-червен цвят. Ако бинокъла е по-лек от 600-700гр, със сигурност има вложена много пластмаса и е менте. Като се погледне през обратната страна към небето, но не към слънцето, образа трябва да е ясен, да няма запрашавания, замъглявания и изкривявания. Това е което се сещам в момента.

                  П.С. Този, които ми посочи, е производство 2014г., според серийния му номер и може да има отклонения в стандартите, които са ми известни.
                  Последно редактирано от tirex4x4; 25-07-15, 23:57.

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Днес го поръчах,да видим какво ще излезе. Момчето ми обясни че има репликата и оригинала.
                    Ако ми хареса,ще си поръчам и за мен. Ако не беше вашата помощ щях да съм набутан с имитацията.
                    Благодаря на всички!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Днес го поръчах,да видим какво ще излезе. Момчето ми обясни че има репликата и оригинала.
                      Ако ми хареса,ще си поръчам и за мен. Ако не беше вашата помощ щях да съм набутан с имитацията.
                      Благодаря на всички!
                      Ето ти снимки на моя, БПЦ5 8х30 произведен през 1987 година в СССР
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бинокъл 01.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5673250
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бинокъл 02.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5673251
                      Ясно се вижда какъв е цвета на лещите и серийния номер.Запазен екземпляр от съветските времена върви около 100-120 лв.

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Репликата изглежда така,но без сериен номер.
                        "Оригинала" има сериен номер,но ги няма двете винтчета отстрани.
                        За порен път да кажа,не разбирам нищо от бинокли и нямам познат който разбира.
                        Купувам котка в чувал,но мисля че е по-добро от китайски на тази цена.
                        То няма гаранция,че този не е китайски де. Започнах нещо пак по трудния начин,
                        за пореден път. То си ми е в кръвта,но съм упорит.
                        Благодаря колега!
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 26-07-15, 18:17.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Е точно това, което се вижда на снимките на
                          emil5koff имах предвид в горния си пост и в изпратеното л.с. Този на неговите снимки е 100% истински и даже си има филтри.
                          П.С. Все пак на моя 12х45 на КОМЗ, до серийния номер, започващ с 88, е поставен и знака на завода. Не се съмнявам в произхода на изделието, което е закупено от много близък роднина, от завода в гр.Казан.
                          Последно редактирано от tirex4x4; 26-07-15, 20:27. Причина: Допълнение

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            Бинокъла пристигна днес,и ми харесва.Поръчах още един за нас по настояване на съпругата ми,най-вече.
                            Има си и някаква гаранционна карта даже,вижда се добре през него и няма изкривявания.Има забележки
                            по изработката,не ми харесва лепилото което са ползвали,но определено е добър за цената си.
                            Благодаря на колегите,които помогнаха много!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              е дай снимки де!!!
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                е дай снимки де!!!
                                Ще дам по-късно,след ден два.Няма да забравя.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X