Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    8Х40!

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Аз продвам руски, но на теб няма да ти хареса.... не е пластмасов. Понеже не му помня точно модела и ТТ данните, след около час като се прибера ще ги пусна. Може на някой друг да му хареса

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Ако е само за откриване на цели и да не тежи много, бих препоръчал монокъл 7х50. На цена около 100-тина лева излизат предложения на Загорския оптикомеханичен завод/ЗОМЗ/, отличават се с прояснена оптика, леки и удобни за пренасяне. Общо взето, на тази цена нямат аналог. На задната страна имат сериен номер, чиито начални цифри показват годината на производство, като препоръката ми е за модел 79г.-89г.
        Моноклите на Казанския оптикомеханичен завод/КОМЗ/ са 8х30/по принцип с уж по-добро качество/, но мен не ме влекат много, тъй като 7х50 е по добър за наблюдение в условията на ограничена видимост.
        Ако моноклите не са преценени като удачен избор, препоръчвам бинокли със същите параметри или бинокъл 12х45 на КОМЗ произведен до 89-90г.!
        Последно редактирано от tirex4x4; 29-08-14, 21:46.

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Всъщност в момента обмислям покупката на такъв 7х50 бинокъл на ЗОМЗ. Но и при такъв, както и при 8х40 говорим за не малко тегло, а желанието ми беше за нещо до 400гр., но пък с такова тегло няма с такива параметри. Също обмислям и разглеждам и вариантите за монокъл, но цялата задача по подборката на правилния уред се оказа за мен неочаквано сложна задача.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            Още ли търсиш, бре?! Че аз все още имам. И още са китайски.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Какво ще препоръчате - 8х40 или 10х30? За общо ползване, няма да е за продължително наблюдение, преди всичко за откриване на целта, а и да не тежи много.. При цената по-скоро няма да е изхвърляне, а нещо от евтиниите и пластмасариите.
              Преди време и аз търсих, но ми попадна един БПЦ5 8х30, произведен 1986 г на Казанския оптикомеханичен завод за 100 лв.Състояние, практически неизползван!Ами, ако не се налага гледане в сумрак, в ценовия клас до 300 лв., от това което в момента се предлага, твърдя че няма равен!Тегло около 600 гр, широко зрително поле, направен от метал и стъкло.Много добър диоптеричен коректор и отличен контраст.

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Реших, че най-удачният вариант за мен ще е монокъл - около 300гр. Бинокъл, с такива параметри - около кило. А просто много ми натежава багажа вече, раницата ми празна е 3 кила, меха за вода събира 3 литра, ножа ми е тежък, колан със запалка, мултитулче и други дреболии, фенер, пълнители и патрони, пушка и т.н. ... Айде да речем при лов и на разходка минах на варианта със тактическа жилетка - много джобове отпред, два големи отстрани и на гърба място за меха с вода, ма тогава излизам с един-два пълнителя и две шепи патрони. Обаче при преходи когато тренирам ми се ебава верицата, единия път когато не бях в кондиция за три километра със средна денивелация бях на ръба да припадна и после два дни не мога да се възстановя.


                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                , БПЦ5 8х30, произведен 1986 г ,.
                Същото 7х50 е 960гр., чисто тегло, без калъфи, филтри и т.н.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Имам един TENTO БПЦ 20х60 /62 m / 1000m/ - ако някой има интерес да драсне на ЛС

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    Нещо да споделите за марката MINOX ?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Наскоро се сдобих с този Steiner.
                      Мисля, че си заслужава всеки лев, платен за него.
                      Перфектният контраст и прецизна настройка не ме изненадаха, тъй като ги очаквах.

                      Много добрата видимост в сумрак обаче, беше един приятен сюрприз...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66305680_4_800x600_profesionalen-binokl-steiner-wildlife-pro-105-28-svobodno-vreme.jpg
Прегледи:1
Размер:298.1 КБ
ID:5633218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66305680_5_800x600_profesionalen-binokl-steiner-wildlife-pro-105-28-haskovo.jpg
Прегледи:1
Размер:251.5 КБ
ID:5633219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66305680_1_800x600_profesionalen-binokl-steiner-wildlife-pro-105-28-gr-haskovo.jpg
Прегледи:1
Размер:286.4 КБ
ID:5633220

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Да попитам колегите от форума. Искам да направя подарък на приятел и се спрях на бинокъл БПЦ-5 8х30 за 50лв.
                        Заслужава ли си, или има по-добър вариант за тази цена? Нищо не разбирам от бинокли.
                        Благодаря.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Да попитам колегите от форума. Искам да направя подарък на приятел и се спрях на бинокъл БПЦ-5 8х30 за 50лв.
                          Заслужава ли си, или има по-добър вариант за тази цена? Нищо не разбирам от бинокли.
                          Благодаря.
                          Бат Гошо , слабичък е ,ето с какво се сдобих аз на добра цена ...
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168005 ...
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            За тази цена няма да перфектен,спрях се на него защото е руски.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Не е слаб, това е идеалният вариант за лов и туризъм, ако наистина е БПЦ то тогава е без пари.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Ще се ползва от турист,а колко е руски не знам.
                                Няма да публикувам обявата, но не е трудна за намиране.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X