Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: избор на бинокъл

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Да, Canon използват оптична стабилизация, продуктите им с такава са обозначени с IS. По мое мнение от любителският клас с оптична стабилизация, няма по-добри... Това си е мое мнение. Но съм длъжен да отбележа, че това са продукти, които имат насоченост към сравнително непретенциозни наблюдения. Въобще наличието на каквато и да е стабилизация е проблем за висока разделителна способност, точност и дълговечност. Затова и няма нито един бинокъл на която и да е от големите фирми от висок клас със стабилизация. И при това трябва да се има предвид, че стабилизацията е нещо относително, който си представя, че с 10-12х увеличение и стабилизация ще си гледа спокойно през прозореца на джипа подскачайки по бабуните се е объркал. Но пък в много случаи при по непретенциозни наблюдения си е ОК, ако обаче се пренебрегне цената...


    Това за проблема с високата разделителна способност не го разбрах. Уредът е напълно механичен, тоест призми , част от които са подвижни и компенсират трептенията на ръцете в покои. От джипката не става. Сега не знам дали има инерциални високо оборотни механизми, по мое мнение не, защото реакцията е моментална с натискане на копчето за активиране. В опътването пишеше до колко градуса компенсира, не чак толкова много , но не помня точно. Когато обаче го държиш в ръце в стационарно положение, и активираш стабилизацията картината заспива идеално и това позволява човек да се вгледа много подробно и да се видят много дребни детайли, въпреки усилването от десет пъти. Фирмата има и уред с 20 кратно увеличение с тази система, там идея си нямам какво е, след като знам с моя как е, сигурно е жестоко. Там вече и тежеста си е сериозна а за цената да не говорим.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #92
      От: избор на бинокъл

      Ще се опитам да обясня. Самата идея, вътре да има постоянно движещи се оптични елементи, веднага сваля възможностите на оптиката в порядъци надолу. При оптичните прибори висок клас, самото сглобяване и методите за "задържане" на оптичните елементи на място дълго време са изключително сложни, скъпи и технологично трудни. "Качването" на призма върху елементи за динамично позициониране изпраща точността на всичко това далеч извън пределите на високият клас оптика. Всъщност достатъчно е само да погледнете моделният ред на Canon и веднага ще видите, че там всичко е предназначено за дневни наблюдения. Нямат нито един бинокъл с поне среден размер на изходният лъч. от примерно 5мм. За голямо съжаление универсални бинокли няма. Който иска удобството на стабилизацията ще трябва да се откаже от търсене на високо качество на образа. Или грубо казано, ще си купи бинокъл с качество на изображението в ниският клас, на цената на високият, но пък ще може да гледа спокойно от ръка... Дневно време само и при добро осветление...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #93
        От: избор на бинокъл

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Ще се опитам да обясня. Самата идея, вътре да има постоянно движещи се оптични елементи, веднага сваля възможностите на оптиката в порядъци надолу. При оптичните прибори висок клас, самото сглобяване и методите за "задържане" на оптичните елементи на място дълго време са изключително сложни, скъпи и технологично трудни. "Качването" на призма върху елементи за динамично позициониране изпраща точността на всичко това далеч извън пределите на високият клас оптика. Всъщност достатъчно е само да погледнете моделният ред на Canon и веднага ще видите, че там всичко е предназначено за дневни наблюдения. Нямат нито един бинокъл с поне среден размер на изходният лъч. от примерно 5мм. За голямо съжаление универсални бинокли няма. Който иска удобството на стабилизацията ще трябва да се откаже от търсене на високо качество на образа. Или грубо казано, ще си купи бинокъл с качество на изображението в ниският клас, на цената на високият, но пък ще може да гледа спокойно от ръка... Дневно време само и при добро осветление...
        Може и така да е, до толкова задълбочени изледвания не съм правил. Поне за моите очи обаче не долавям никакви дефекти в изображението, доколкото гледам стандартно през него дори и през ноща. Има си идеална рязкост без никакви размазваниа и т.н. , многое светъл също така. Правил съм сравнения с съветски с осем кратно усилване и светлината най малкото е равна ако не и повече. Както и да е, препоръчвам го на запалени нблюдатели.....
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #94
          От: избор на бинокъл

          От всичко най-важното е бинокълът да върши работа за това за което ви трябва. Щом сте доволен и получавате което искате, значи имате точният бинокъл. Универсални решения няма, нито при биноклите нито при друга техника. Но пък е важно, човек да познава своят прибор и да го използва за това в което е силен и му върши работа. А иначе моето мнение е, че минимумът са три бинокъла, за да покрият пълният спектър приложения, но това е вече друг въпрос...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #95
            От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            От всичко най-важното е бинокълът да върши работа за това за което ви трябва. Щом сте доволен и получавате което искате, значи имате точният бинокъл. Универсални решения няма, нито при биноклите нито при друга техника. Но пък е важно, човек да познава своят прибор и да го използва за това в което е силен и му върши работа. А иначе моето мнение е, че минимумът са три бинокъла, за да покрият пълният спектър приложения, но това е вече друг въпрос...
            Във връзка с това, сега се оглеждам за бинокъл около 20/25х100. Тежест 4/5 килограма. Има един който дебна да купя на по добра цена защото и там цените за що годе качествени са високи. Те разбира се се ползват с статив.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #96
              От: избор на бинокъл

              Вероятно по-добрият избор в случая би бил монокъл, зрителна тръба със сменяеми окуляри. Като перфектна опция ще е, възможността за лесно куплиране на фотоапарат. Всъщност четейки темата, ми се струва отлична идея, да захвана и довърша нещо, което имам от много време като идея, а именно практически стъпки при избор на уред за наблюдение и приложението му в конкретни ситуации... Оптичните прибори са според мен незаслужено назад при екипирането на машина или хора, а в същото време са незаменими за много ситуации...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #97
                От: избор на бинокъл

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Във връзка с това, сега се оглеждам за бинокъл около 20/25х100. Тежест 4/5 килограма. Има един който дебна да купя на по добра цена защото и там цените за що годе качествени са високи. Те разбира се се ползват с статив.
                Освен за астро цели, бинокъл с такова увеличение е почти безсмислен за наземно наблюдение.
                Тясното зрително поле + "чистия" през повечето време въздух + ограниченото време /трябва да е много светло/ за ползване и т.н.
                Споделям мнението на Венци, за по-големи увеличения предпочитам монокъл, поне не тежи и е по-компактен,
                да не говорим че и увеличението може да е още по-голямо.
                Лично предпочитание, разбира се.

                С нетърпение чакам материала на Венци, него съм го признал за най-великия тестер в близката Вселена,
                най-важното, после споделя резултатите по перфектен начин!

                Коментар


                • #98
                  От: избор на бинокъл

                  Мисля че е по добре за продължителни наблюдения да е бинокъл. Имам много добър изглед към голяма част от софийско поле, на 360 градуса с десетки километри дълбочина. Атмосферата не е съвсем чиста но става за наблюдения. Бях се замислил и за телескоп, с цел голям диаметър и много светлина, но там не съм много наясно кой тип е добър и за наземни наблюдения. Може би покраи наземните наблюдения да се запаля и по астрономическите такива в последствие.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #99
                    От: избор на бинокъл

                    Здравейте, скоро мисля да си взимам някакъв евтин бинокъл за обща употреба. Спрял съм се на 2 модела с зоом.

                    http://arms.bg/product/2224/binokal-gamo-7-21x40.html
                    http://arms.bg/product/89/binokal-ba...r-7-21x40.html

                    Ако някой има такъв или такива ме интересува:
                    Има ли някаква разлика между тези двата, освен цената?
                    Реално ли им е увеличението, и в зоом вижда ли се добре и през деня и през нощта ?
                    Life is good... on a dirt bike!

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Евтин бинокъл със зум - апсурд и хвърлени пари на вятъра!

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Евтин бинокъл със зум - апсурд и хвърлени пари на вятъра!

                        Защо така? Толкова ли са зле?

                        Поразгледах из сайтовете и масово биноклите варира между 8х и 12х и си мисля, че тези евтините с zoom, ако имат добра видимост дори само между 7-12х пак ще e по практично от нормален бинокъл.
                        Life is good... on a dirt bike!

                        Коментар


                        • От: избор на бинокъл

                          Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                          скоро мисля да си взимам някакъв евтин бинокъл за обща употреба
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163011
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: избор на бинокъл

                            "някакъв евтин бинокъл за обща употреба" - преди няколко години си взех Nikula 8x42 за около 50 лв. За обща употреба става. Мъкна го по горите. Презумцията беше като го изяде кучето, да не ме е яд или като малкия внук го тресне в главата на големия. И да е "бинокъл" . Ми за три години не е дал фира - както си беше в началото, така...
                            http://www.pushka.eu/big_pictures/bg...lars__1814.jpg

                            Коментар


                            • От: избор на бинокъл

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Благодаря за предложеното, но ако взимам без zoom ще е мин. 10, 12х.
                              Life is good... on a dirt bike!

                              Коментар


                              • От: избор на бинокъл

                                Какво ще препоръчате - 8х40 или 10х30? За общо ползване, няма да е за продължително наблюдение, преди всичко за откриване на целта, а и да не тежи много.. При цената по-скоро няма да е изхвърляне, а нещо от евтиниите и пластмасариите.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X