Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цента е мноооооого съмнителна еле за Пентакс

    ще тежи и ше е голям,иначе 16 е добре от брега еле ако лактите са ти на масата до ракията.

    Аз лично ако имам какъв да е боникъл / имам такъв / не бих си хвърлил парите за друг какъв да е бинокъл,бих събрал малко за поне средна ръка стькълце, боникъл за 100 пари не е точно това.Ако гониш увеличение само без никакви други претенции то 100 пари ще ги похарчиш само за това,какво и колко ше гледа бинокьла мммммммного сьмнително
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • В първият си пост съм опоменал и бинокъл за 340 евро,въпроса ми е дали изобщо ще е по -добър от Pentax,защото цената не винаги е определяща.
      Вижте го и ми дайте мнение,моля.
      Предложете ми и други алтернативи.
      Благодаря!

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        И аз писах - не съм му чувал марката даже та няма как да го погледна,аз поне разчитам на марки за някои неща,биноклите са там,куча марка за 340евро не купувам.

        Тия 340 евро таван на бюджета ли са?
        Последно редактирано от BENZBOSS; 10-10-20, 22:13.

    • При положение,че ще го ползвам рядко,предимно през лятната си почивка
      колко да дам?
      Марките Zeiss,Leica, Swarovski и подобни рязко скачат в цената.
      Дайте предложения.
      Благодаря за светкавичната помощ,която ми оказвате!

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А и аз моя го ползвам 2-3 пъти в месеца като трябва да видя нещо,но като ми потрябва го виждам.Колко да набиеш в бинокъл сам преценяваш,всеки за себе си,имаш Стейнер който е марка,няма да се впускам в подробности кой ги прави и какви стъкълца ползва,просто АЗ ако съм няма да стъпя на евтин бинокъл само и само да имам двойно увеличение,то ше увеличи ма дали ше вижда Божа работа,за тия пари.......катерички няма.

        Канон,Никон,Стейнер,Пентакс,Вортекс......средна хубост,въртят се около 600 долара та за това питах тия 350 евро таван ли са за бинокъл или повече от 200 с мъка даваш.

        15 увеличение,да вижда ясно колкото Стейнера,средна хубост......аз поне за 200 не знам,знам за 600 и горница.

    • Не,не са таван,просто това намирам в средния ценови диапазон.Оттам нататък вече цената скача неколкократно.
      Дайте някакво конкретно предложение като изключим най-високия и скъп клас бинокли.
      BENZBOSS,благодаря Ви за бързите и компетентни отговори.
      Steiner ми е любимата марка бинокли и ще ми е интересно щом сте запознат да споделите това,което знаете за тях.Може информацията да е полезна и на друг!

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Аз си изкарвам пържолите по лодки разни,най-разпространения бинокъл там е Стейнер 8Х30 или 7X50,в магазина това са качествените които се купуват без много да се замисли човек,някои други марки са долу горе същия бинокъл с друга марка и кутия или правени от Стейнер.
        Аз тия ги уважавам - просто,яко,вижда,няма играчки по него,нормални пари / 400-900 долара са нормални пари за това /, и грам проблеми с тия съм нямал,гаранцията им готина / изхвърча от масата,шибва се в стената,пада на замята,подбива пода.......и гледа като нов /.
        Е заради всичките тия работи / и много други / не мога да препоръчам евтин бинокъл само защото имал увеличение 15 вместо 8,един път да го изтървеш и мене гледа/тебе вижда,не вярвам на 100 долара стъкло.

        Минокс става,и Вортекс става,гледай да е поне средния клас обаче,че Мерцедес и те правят А класа ма на,Мерцедес ли е това

    • Какво ще кажете за Minox?

      Коментар


      • До BENZBOSS,не случайно написах,че Steiner ми е любима марка бинокли и ако ми покажте къде се продава от същата марка,нов с такова увеличение няма да се колебая да си го купя.
        Търся,но не намирам нови Steiner с по-голямо увеличение от 10x! Явно са спряни от производство.
        В предишен Ваш пост пишете,че знаете с какви стъкла работят Steiner и къде се произвеждат,което звучи като неодобрение за въпросната марка,а сега я подкрепяте.
        Бихте ли обяснили и написали какво знаете за да го знаем и ние?
        Благодаря!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Аз ако не ги одобрявам няма да ги препоръчвам еле за в морето като си вадиш хляба.
          Стейнер трудно се бие като цена/качество/репутация/гаранция .......за морски бинокъл,той пък е 7-8 увеличение.

          Не знам да имат 15 и горница,аз над 10 имам само оптики за пушки,бинокли толкова силни нямам

      • Оня ден, случайно попаднах на едно ловджийско предаване за лов на диви кози в Испания. Та там и водача, и девойката стрелец бяха преметнали по един Никон...
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Здравейте отново и днес!
          Искам да попитам нещо извън темата.
          Изпада ми да закупя един наистина чисто нов бинокъл,не с увеличението,което търся,но бих искал да го купя хей така за да си го имам.
          Така,бинокъла е произведен през далечната 1983 година,но както споменах е неупотребяван.
          Въпросът ми е какви са рисковете с годините да са се появили гъбични например,мъгла или други повреди?
          Благодаря Ви!

          Коментар


          • Asteri
            Asteri коментира
            Редактиране на коментар
            Не би трябвало, но де да знаееш 😁 Няма ли как да го видиш на място? Може да погледнеш нещо втора ръка от оказион, но да го видиш на място. Пентакс за 99 кинта вероятно е втора ръка. Но с тази марка имай едно на ум, защото някои разновидности от тях се правят в Китай и са с китайско качество.

        • Не мога да го видя.Купувам го през интернет.
          Това е Pentax-а:
          https://www.ebay.de/itm/Pentax-Ferng...F/324280309590

          Коментар


          • Качествените бинокли са като фотообективите - лепени съставни лещи, призми и т.н. Съответно в зависимост от възрастта и начина на съхранение, могат да страдат от гъбички, плесен, помътняване на лещите, което се получава при дълъг престой във влажни помещения, както и разлепване на съставните лещи.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Благодаря!
              Последно редактирано от Va.Vasilev; 11-10-20, 20:04.

              Коментар


              • Отказвам се от Pentax-а,!
                Ще продължавам да търся нещо по-сериозно.
                Благодаря Ви!
                Последно редактирано от Va.Vasilev; 11-10-20, 20:17.

                Коментар


                • Nikon 16x50 Action Extreme

                  Виж тия - евтинки,увеличават колкото искаш,Никон са,доволно позитивни ревюта,какво става ако ги праснеш в пода вече не знам,дано си кьсметлия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Благодаря за предложението!
                    Евтин, евтин...около 500 лева за roof призмен бинокъл!
                    Не знам защо в България фирмата DDoptics е толкова непозната?
                    В Германия е доста известна,на почит и горещо препоръчвана!
                    https://www.ebay.de/itm/Set-DDoptics...Cclp%3A2334524
                    Ето по това съм се загледал и се изкушавам.
                    30 годишна гаранция,повече отколкото на Steiner,пълен с газ,противоводен с атмосфери и т.н.
                    Мисля,че за цената си е ОК?!
                    Сравнено с Nikon Action 16x50 кое бихте ми препоръчали,защото май ще е един от двата?
                    ​​​​​​​Благодаря!

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Няма как да препоръчам единия пред другия,твоето око и твоята ръка трябва да минат от там,аз така от дивана някак си вярвам повече на Никона.

                      Евтин е,150 долара,200........нещо такова тук,сравнен с един среден клас от добра марка за по 600,а да не споменаваме за върхови модели за по 1600 си е направо без пари.

                      Има форуми за разни птичари,ходят по ограда птици да гледат,те тия много им разбират на биноклите - ползват ги постоянно,влачи го с него на какво да е време,гледа през него с часове..........и по ред причини трудно ше намериш да препоръчат евтин бинокъл,а 200 кинта за бинокъл си е без пари / не ти колко искаш да дадеш,а колко струва на пазара /.

                  • За без пари (100-тина ЛЕВА) - 15-16 кратен, руски железар БПЦ от по-старите издания с твърд кожен калъф. Имат си стъклени лещи и призми с читаво просветление и са ремонтопригодни - при нужда изтръскваш всичко навън, чистиш бършеш и сглобяваш обратно
                    Последно редактирано от коко келеша; 12-10-20, 17:22.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X