Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на зарядно за батерии.

    Здравейте търся си зарядно,зареждащо всякакъв тип батерии,като се почне от li-ion акумулатори до най-често срещаните АА и ААА.От скоро започнах да използвам,литий йонни акумулатори тип 18650.И набързо се сблъсках с най-ниското ниво,на китайското производство,то беше не заредени батерии.При второто зарядно,го оставих за 2 часа и щеше да стане пожар.За това реших да отворя,тема и да попитам кой със какво зарежда,от кой модел и марка е доволен?Ще съм благодарен на всички,които споделят знания и опит.

  • #2
    От: Избор на зарядно за батерии.

    Аз ползвам TRONIC Rapid charger, купен от ЛИДЛ. Зарежда от 3А до 9В блокче + УСБ извод за зареждане на таблети и телефони. Пълен контрол на заряда и някои други вкуснотийки като възстановяващо зареждане и т.н. За съжаление не зарежда литиево-йонни акумулатори.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-2.jpg
Прегледи:1
Размер:345.4 КБ
ID:5693698
    Последно редактирано от коко келеша; 26-11-15, 11:59.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Избор на зарядно за батерии.

      nitecore i2/4 като минимум. Зависи от бюджет и основни батерии. Това може и да ти е излишно- imax b6. Попрочети в темите тук, а и в други форуми.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Избор на зарядно за батерии.

        +1 за Nitecore, от известно време съм с:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150818_105036.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5693702
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на зарядно за батерии.

          Nitecore са много добри,поради което имат и доста фалшификати,на външен вид се познават трудно дори от специалист.Питащия да има в предвид че хубаво и евтино има,ама са на различни рафтове...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на зарядно за батерии.

            Привет на включилите се,nitecore d2,ми е в списъка като цена-качество,от прочетеното за него разбрах,че зареждал до към 4,17 което е по-добре от модела i2.Това е информация от нета,ако колегата който го има е измерил на колко приключва неговото,може да сподели.За моделите на SkyRc сега те първа чета,но от писаното до тук разбрах,че имат много клонинги и проблеми по софтуера.Дали е вярно трябва някой,който е имал(има) да напише,иначе като екстри ми харесват.Гледам и Xtar харесват ми,че имат 0v-активираща функция и зареждат със по 1-2А,не знам каква като качество обаче?Другото което ми попадна,в полезрението е Opus bt-3100 v.2.2,има заряд-разряд,зарежда всичко,активно охлаждане.Как е като качество,не съм чел още нищо написано от потребители в България.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на зарядно за батерии.

              Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
              ...Другото което ми попадна,в полезрението е Opus bt-3100 v.2.2,има заряд-разряд,зарежда всичко,активно охлаждане.Как е като качество,не съм чел още нищо написано от потребители в България.
              Ето тук:

              http://www.candlepowerforums.com/vb/...-BT-C3100-V2-1

              Мисля, че в края се коментираше и 2.2 версията но честно казано не съм се зачитал много подробно, тъй като не представлява интерес за мен.
              От това, което изглежда е единствената адекватна алтернатива на легендарният MH-C9000, само че с възможност за работа с Li-Ion.

              Да, наистина има доста клонинги на Nitecore, SkyRC и другите известни но ако си ги гледал в БГ там, където си мисля, можеш да си спокоен
              Освен това са с гаранция, така, че какво ти пука?

              За чарджърите от сорта на SkyRC, ProgressiveRC ( iCharger ) и подобни - не ти ги препоръчвам по ред причини.
              Оправдано е само ако зареждаш батерийни пакети, където са незаменими.
              Да кажем, че не са удобни за ежедневна употреба като за начало.
              Споделям собствен опит.

              Нискобюджетно, универсално и работещо решение е Nitecore.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Избор на зарядно за батерии.

                Привет на всички,колега Esper кой магазин ще ми препоръчаш,аз гледах в batteryservice.bg и dcpower.eu.Като opus го има във втория магазин,но като гледам цената му в сайтове като алиекспрес е към 60лв.вярно няма гаранция 2 г. но пък 40лв по-евтино.Ще изчакам още малко да се натрупат още мнения и ще реша.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на зарядно за батерии.

                  Вторият имам предвид.
                  Предвид гаранцията и др. аз не бих го купил отвън.
                  Това разбира се е личен избор, това си е мое мнение.
                  А и точно това е сравнително ново изделие, едва ли ще намериш мнение от 1 ръка.
                  Ако те гъделичка нещо малко повече от само заряд то това е логичен избор.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на зарядно за батерии.

                    От прочетеното до тук,се спрях на xtar vp2 и nitecore d2.Първото ме грабна с това,че зарежда всички познати литиеви батерии които са с волтаж от 3.2 до 3.8,има функция 0v за по-дълбоко разредени батерии.Зарежда със 0.25-0.50 и1А, но пък не може да зарежда NIMH и NICD акумулатори и цена около 65лв.Второто от писаното,за него зарежда почти всичко но със 0.30 и 0.50А.Не знам ако се изпусна да изтощя някоя батерия повече,дали ще мога да я заредя четох,че ако падне под 1,8V зарядното няма да може да я събуди?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на зарядно за батерии.

                      Nitecore, поне моето - версията без дисплей не зарежда напълно разредени елементи.
                      Веднъж се наложи да зареждам такъв LiIon елемент и трябваше да го "подбутна" със стабилизиран изправител за да вдигне някакво напрежение.
                      Това по принцип не би трябвало да се допуска но не тръгва заряд при тази ситуация.
                      Xtar WP2H в това отношение е по-добро, позволява да задаваш и CV в зависимост вида на елемента на 3 нива но не покрива изискванията ти да работи с NiMH елементи.
                      Аз бях взимал едно такова но налучках дефектна бройка и го върнах.
                      Нямаха друго тогава и го смених с Nitecore.
                      Лош късмет но пример за това, че гаранцията не е маловажен фактор.

                      http://lygte-info.dk/review/Review%2...WP2h%20UK.html
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на зарядно за батерии.

                        Xtar WP2H има в момента за 44 лева .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на зарядно за батерии.

                          Вие много не се надявайте на тези функции за събуждане. Все едно ако батерията е със сработила защита е много лесно да се събуди и без хитро устройство, а ако е батерия без защита, изтощена толкова много - по-добре не я събуждайте, че да не каже Пуф.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на зарядно за батерии.

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Xtar WP2H има в момента за 44 лева .

                            Е тогава нямаше.
                            VP2 всъщност би трябвало да е същото, само че с "телевизор".
                            И двете зареждат с истински, "мазен" CC и не ползват PWM за регулация на тока.
                            А това със "събуждането" казах, че е прецедент и е доста далеч от добрата практика.
                            Та не би трябвало да е основен фактор при избора но на мен XTAR определено ми харесват повече от тези на Nitecore не само заради това.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на зарядно за батерии.

                              Забравих да спомена,че батериите които използвам,са без защита(по-силно свети фенерчето ). Всъщност даже се замислям,да си взема едно до 50лв. примерно за първо време,което да мога и да си разнасям.И същевременно,да проуча за някой чарджър от типа на imax.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X