Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Абсолютно,не е като мен дето е купил 5 Олайта последните 2 месеца и който благодарение на единия от тях не ме сгазиха снощи пред Лонг Бийч.

    И за мен не е само светене то,може и друг да го докарва на светене макар,че и това не го виждам.За МЕН е по-важно да знам,че кога го хвана ще светне,а не 50/50 шанс,на такова не си залагам задника,но пък виж бих платил и повечко ако трябва.

    Всеки според идеите си
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      'Що не си направите едно просто и практично тестче - В тъмна нощ в гора или срещу стена наблюдавайте лъча, петното, осветеността, издръжливостта и т.н. докато изпиете по няколко бири. Ей го, и се затопля вече. Но сложете сходни фенери в разни пликчета/парцалчета/кашончета и т.н. така, че да се дебрандират та да няма пристрастия и 4-5 човека гласувайте по точки в табличка. После срам-несрам ще гледате кой какво може.......Тоци, сметки, луменени......ала-бала...
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        'Що не си направите едно просто и практично тестче - В тъмна нощ в гора или срещу стена наблюдавайте лъча, петното, осветеността, издръжливостта и т.н. докато изпиете по няколко бири. Ей го, и се затопля вече. Но сложете сходни фенери в разни пликчета/парцалчета/кашончета и т.н. така, че да се дебрандират та да няма пристрастия и 4-5 човека гласувайте по точки в табличка. После срам-несрам ще гледате кой какво може.......Тоци, сметки, луменени......ала-бала...
        Това, за сходните фенери, прекрасно го е обяснил VESKOV и напълно съм съгласен ! Моята теза е , че на Олайт цените, спрямо на останалите китайчета са смехотворно надути!.Освен това се опитвам да обясня,че има и предложения, който силно се доближават до аналозите на Олайт и пак са на 3-4 пъти по-добра цена(не говорим за тия дето са 10 и нагоре пъти по-евтини).Ако пък говорим,за определени пари ,какво можем да си купим от Олайт и какво от другите китайчета, и каква работа ще вършат.....няма смисъл, мисля , че и на Sparkybg му е ясно.
        Като говоря за определен фенер(моя например), не говоря теоретично(като някои ) -,а от опит!Не, че не обичам теоретиците, за некои неща - няма спор .Ама, кат не сте и пипали, и дори виждали даденото нещо??? Те, това ме дразни.Хубаво е да имаш самочувствие,и аз го имам.Ама все пак, трябва да си готов и на изненади

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Така де - премери. Току виж и сам се изненадаш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Или ти е сложно?
            Ми,сложно ми е....Чудя се с кой уред,как да я премеря???

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140509_134907.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5586653

            Sparky, ама ти верно мислиш, че си пиша ей така,кат ....
            И преди, да пиша нещо, не съм го проверил?


            Виж, ако не знаеш, ТТ данните на тая "въшка" на Олайт. Дето струва,колкото 2 фенера, кат по-големичкия.Събирам една публика, от лаици и ще чуеш "обективни" мнения .Да ти кажат, колко са 280 лумена .

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Не ме интересуват TT данните на "тая въшка Олайт". Интересува ме консумацията на твоя, в "турбо-хипер-гига" режима и.

              ...и впрочем, от тия на снимката само един уред става за нещо. Другите са музейни експонати.

              Е, сложно ли ти е, или просто не искаш?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                ...и впрочем, от тия на снимката само един уред става за нещо. Другите са музейни експонати.
                Музейни, кат фенера ли ?

                "Единия" уред........ е ясен.Ама Метрата си е с мен от 14 годинки и "не си го давам" !

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Хубаво де, използвай който ти е най-любим по предназначение за да измериш консумацията на фенера. Че не тачиш Олайт вече и арменския поп разбра. Да видим това, дето тачиш колко общо има с надписите върху него.

                  ПП: На колелото си имам фар с обикновена крушка с 2 батерии. От преди 10-12 години. И той си върши работата перфектно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Хубаво де, използвай който ти е най-любим по предназначение за да измериш консумацията на фенера. Че не тачиш Олайт вече и арменския поп разбра. Да видим това, дето тачиш колко общо има с надписите върху него.

                    ПП: На колелото си имам фар с обикновена крушка с 2 батерии. От преди 10-12 години. И той си върши работата перфектно.
                    Кога съм казал, че Олайт са лоши фенери? Почти същите, като останалите китайски, само дето са на неколкократно по - високи цени .

                    Това е резултата с 3 годишните "китайски батерии".

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140509_152949.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5586660

                    Ако сложа "добри" батерии?


                    Що започнаха да не те интересуват данните на Олайт.Нали,каквото си пишат - това уж е реалното ?

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Е, не беше сложно. 19 вата. Диодите са изпържени почти до край. При тия условия дават около 190 лумена всеки. Тоест, ако приемем че по веригата няма никакви други загуби и диодите са с 25 градуса температура - 1140 лумена. Само дето нито работят на 25 градуса, нито всичко друго е идеално. Тоест ако вдигне 1000 лумена трябва да си щастлив.

                      Е, не беше трудно, нали?

                      Олайт никога не са ме интересували твърде. И да - поне по сметки това, което пише върху тях е реалистично за постигане, за разлика от това, дето пише върху китайците, включително твоя. Ако Бенцбоса или някой друг притежател на Олайт премери консумацията на неговия, може да направим същата сметка и за него.

                      ПП: Фенера е с драйвър. Батериите нямат (или не би трябвало да имат, ако драйвъра е какъвто трябва) значение за консумацията, а само за времето на светене.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Отдавна съм го казал-над 1000.
                        Последно редактирано от krasimir.n; 09-05-14, 16:50.

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Отдавна съм го казал-над 1000. Ама некои ора,гледат малко отвисочко, не верват на обикновения "потребител" .
                          Бакалските сметки --са си за теб.Нали,с бакалските сметки по горе -му дваше макс.600 лумена? Сега?--от теб да мине--да съм бил щастлив ако давал 1000?? БЛАГОДАРЯ за благосклонноста!
                          "Турбо" режима го ползвам обикновено секунди. Аз мога да кажа примерно ,че дават по 228 лумена на - всеки! Ама, няма да го кажа, щот го гледам как свети и ми стига.А не е,кат да не съм сравнявал.


                          П.П:Батериите имат значение, вервай ми.Дори и при прословутия Олайт. ВИДИМО е!

                          Какво ще кажеш,да спрем да говорим наизуст.
                          Да обсъждаме фенери, които поне сме ги държали в ръка и сме ги видели, колко светят?

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            Аз мога да кажа примерно ,че дават по 228 лумена на - всеки!
                            Ти можеш да кажеш че дават и по 1000, само дето тоя, дето ги прави си е написал в документацията колко дават.

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            П.П:Батериите имат значение, вервай ми.Дори и при прословутия Олайт. ВИДИМО е!
                            Значи драйвъра е калпав. Ако има Олайт с такива драйвъри - и там е калпав. Ако драйвъра е като хората, докато в батерията има и 10% заряд диода свети еднакво и с нови и със стари батерии. Разликата е само в продължителността на светене.

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            Какво ще кажеш,да спрем да говорим наизуст.
                            Не знам кой говори наизуст щото така видял, и кой го убеждаваше в 10 поста просто да премери за 2 минути какво е реалното положение. С диоди напоследък се разправям през ден, и меря често-често, и много добре знам какво дават или не дават. Знам и какво даваха тия от преди 2-3 години. Фенера ти дава около 1000 лумена при 20 вата. Днешен фенер може да даде същото при 5-7 вата. Ама точно тоя засега го прави само Олайт. Тоест, ще свети колкото твоя само с една батерия, ще грее в пъти по-малко, ще е лек в пъти по-малко, и ще дава същото.

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            Да обсъждаме фенери, които поне сме ги държали в ръка и сме ги видели, колко светят?
                            Обсъждаме лумени и шарени надписи. Лумените са това, което излиза от диодите. Какво става после с тях, къде и как отиват най-малкото няма как да измерим, нито пък бих тръгнал да го правя. При ползване на 20 вата по-продължително време диодите в тоя фенер ще се опекат, защото тая мощност няма къде да отиде. Той и при 10 вата ще се нагрее доста прилично.
                            Последно редактирано от sparkybg; 09-05-14, 21:07.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Gentlemen...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5586746
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Gentlemen...

                                [ATTACH=CONFIG]710072[/ATTACH]
                                Ta?

                                Не разбрах, какво показваш ?
                                Правиш ли разлика,между 2,58 А и 61,2 mA?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X