Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6


    Поздравления!

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      А бе Спарки, твоето не е хоби, твоето е мания!
      Евалла, все пак!

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Е какво излиза?Няма какво е написано,около 150 кинта ли е си вади една идея под 1000 лумена.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Значи най-съществената разлика между Конвоя и моя С8 ултра файър е в цената! Щото моя е 15 лв. пък Конвоя 150лв. Корпуса е еднакъв, покритието е еднакво, качеството на монтаж и изработка също е еднакво. Е диода е различен, рефлектора ми е пластмасов но си взех алуминиев за допълнителни 2 долара но не ми хареса резултата и си върнах пласмасовия, алуминиевия ми седи засега излишен. На моя обаче уплътнението на стъклото и бутона са от някаква ярко зелена гума дето свети на тъмно. Също така моя има 3 режима на светене и още 2 на мигане, запомня последния избран режим. От направените тестове и посочените разстояния, не виждам съществена разлика в светенето [сила и петно]. С две думи без да искам да засегна някого, ама нещо не ми се оправдава тая допълнителна нула отзад на цената.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Значи най-съществената разлика между Конвоя и моя С8 ултра файър е в цената!
            Не е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5686613
            Бакър, 3,5в.,
            http://www.mtnelectronics.com/index....product_id=504
            има го, и драйверите също.
            http://www.mtnelectronics.com/index....&product_id=52
            Шурупите също.
            Също и предателството в гадния момент.
            Трудът на Спарки пък изобщо го няма.
            Последно редактирано от veskov; 14-10-15, 22:40.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Няма индуктор, но предвид количеството транзистори, предполагаемо е с малки загуби. Нормална като качество изработка.
              Не са транзистори обаче. Всеки от тия 4те е 350мА драйвер. Google -> "7135 smd" и ще ги видиш . Та т'ва реално трябва да работи на 1400mA на изхода на платката при максимална мощност. Май прост изключват по няколко от тях за по-малка мощност.

              Ако имаше аналог за 20-30мА щях да си реша проблема с програмируемият драйвер за малко ток, ама няма ...

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                7135 оттатък водата са с 380.

                Трудът на Спарки го няма.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Не е.[ATTACH=CONFIG]832274[/ATTACH]
                  Бакър, 3,5в.,
                  http://www.mtnelectronics.com/index....product_id=504
                  има го, и драйверите също.
                  http://www.mtnelectronics.com/index....&product_id=52

                  Трудът на Спарки го няма.
                  Е кое не е? Бакъра барабар с драйверите е 11$ , дори да приемем че моите са 0$ то цената става 21$ ,и рефлектора да сложим 2$, станаха 23$ . Ако ще и за позлатени пиржинки още 10$ да дадем пак няма да го докараме до 150лв.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Режимите са по избор,няма проблем да добави още няколко.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1444852836356.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5686616
                    Е тука тестваме фенери до преди малко,това е съвкупност от коридори с обща дължина над 3 км. Като най ниската точка е около 30 метра под земята.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      7135 оттатък водата са с 380
                      Срещал съм го това, но не знам защо е така. Официалният datasheet казва 350mA.


                      Я малко повече инфо за тоя програмируем драйвер - какви режими поддържа? Все през 350mA ли или е някакъв кадърно направен дето може да работи на всякакъв ток?

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        На всякакъв ток
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Какъв е тоя драйвер и може ли да се вземе от някъде?

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            Не са транзистори обаче. Всеки от тия 4те е 350мА драйвер. Google -> "7135 smd" и ще ги видиш . Та т'ва реално трябва да работи на 1400mA на изхода на платката при максимална мощност. Май прост изключват по няколко от тях за по-малка мощност.

                            Ако имаше аналог за 20-30мА щях да си реша проблема с програмируемият драйвер за малко ток, ама няма ...
                            Горе съм постнал осцилограми и измервания. Какво "би трябвало" не ме интересува. Премерил съм, и със сигурност меренето ми е коректно. Това работи само "напълно включено - напълно изключено", управлява се по PWM от MCU-то на 16 килохерца. Виж осцилограмите. От другата страна има още части, даже въпросните да не са точно транзистори. Може например да им се ползва само термозащитата - това че даден чип е правен с някакъв замисъл съвсем не значи че в дадена схема се ползва точно за това. Линеен регулатор на ток, ползван като линеен такъв, няма място в драйвър на фенер - ефективността ще е никаква, а загряването огромно.

                            и... имат аналог на малко милиампери.

                            Ето ти даташит. Вътре се вижда кое-що. Изчснен е и казуса с 380-те милиампера. Просто го има в 2 версии:
                            http://www.ledsales.com.au/pdf/AMC7135.pdf


                            ПП: Ползва се именно като транзистор, в общия случай пада върху тях е много малък, а ако стане голям (моного корава батерия и диод, или просто късо на изхода), ще загреят и изключват, запазвайки диода, евентуално батерията. Драйвят се лесно, имат си вградени защити, и ограничавта тока до някаква крайна стойност. В нормалния работен режим на фенера би трябвало тока им да е под номинала, тоест да са напълно отпушени и с минимален пад.
                            Последно редактирано от sparkybg; 14-10-15, 23:42.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Бакър, 3,5в.,
                              Това ми се видя твърде леко за да е цялото бакър. Външно е и позлатено. Но не мога да твърдя нищо - не съм го драскал да видя какво е отдолу. Все пак фенера не е мой.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Значи най-съществената разлика между Конвоя и моя С8 ултра файър е в цената! Щото моя е 15 лв. пък Конвоя 150лв. Корпуса е еднакъв, покритието е еднакво, качеството на монтаж и изработка също е еднакво. Е диода е различен, рефлектора ми е пластмасов но си взех алуминиев за допълнителни 2 долара но не ми хареса резултата и си върнах пласмасовия, алуминиевия ми седи засега излишен. На моя обаче уплътнението на стъклото и бутона са от някаква ярко зелена гума дето свети на тъмно. Също така моя има 3 режима на светене и още 2 на мигане, запомня последния избран режим. От направените тестове и посочените разстояния, не виждам съществена разлика в светенето [сила и петно]. С две думи без да искам да засегна някого, ама нещо не ми се оправдава тая допълнителна нула отзад на цената.
                                Еми прати го и твоя да го премеря и сравня. Пък току виж после се окаже че разликата не е само в цената.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X